Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 68

Wątek: Kotlet Czarnego

  1. #1
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria

    Kotlet Czarnego

    Trochę przypadkowo popełniłem kotleta. Mój kolega kamerzysta poprosił mnie o zastępstwo za fotografa, któremu coś wypadło.

    No i stało się. Na początek 10 fotek (mam tego duuuuużo więcej). Ciekaw jestem co o nich sądzicie. To właściwie mój pierwszy ślub. Przed laty analogowo zrobiłem kilka kotletów dla kumpli, ale to były inne czasy, inny sprzęt, inne umiejętności. Ciekaw jestem Waszych opinii, bo jak napisałem - moje doświadczenie w takim foceniu jest prawie zerowe.

    Większość zdjęć zrobiłem bez silenia się na "artyzmy", bo młodzi przede wszystkim powinni mieć IMHO dobrze zrobioną pamiątkę. A nie jakieś wymysły pseudo artysty-fotografisty. Takie było moje założenie. Bez cudów Panie Jezu.

    01.

    02.

    03.

    04.

    05.

    06.

    07.

    08.

    09.

    10.
    Ostatnio edytowane przez Rafał Czarny ; 12.07.11 o 08:49
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Eddie
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    3.747
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    Zrezygnowałeś z użycia lampy? Ma to swój urok.
    Szczerze mówiąc, do tego zestawu, który pokazałeś nie mam szczególnych zastrzeżeń. Na kolorowych można by ściągnąć trochę żółci i pomarańczu, delikatnie jeszcze podbić kontrast. Ogólnie jednak porządne, ładne ślubniaki.
    Wg Karola najlepsza stopka na OC: Canonizacja św. Bernarda z Olympu AD 2011

    [...]Nie patrzę na to jak na efekt pracy z aparatem cyfrowym i oprogramowaniem, dzięki któremu wszystko mogę idealnie wyczyścić i obrabiając zdjęcie też nie myślę w ten sposób, że skoro mam takie narzędzia, to powinienem wszystko doprowadzić do stanu sterylnego.[...]

    BernArt - Moje zdjęcia

  3. #3
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Kościół był straszliwie ciemny, drewniany. Nie było od czego odbić, dlatego zrezygnowałem z błyskania. Na przygotowaniach i przede wszystkim na sali tanecznej używałem sprytnie rozstawionych lamp (trzy lampy SB-28 wyzwalane radiowo) . I te foty moim zdaniem wyszły mi najlepiej. Pokażę je trochę później.
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  4. #4
    | OlyJedi Awatar taztaz
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Koszalin
    Posty
    1.188
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    no i dobry kotlet Ci wyszedł fajnie się to to ogląda, będą zadowoleni z dobrze zrobionej ślubianki
    Drogo, źle ale za to nie terminowo, extra płatne gadanie głupot. Pozdrawiam taztaz.

  5. #5
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Eddie
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    3.747
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    Tutaj brak błysku w kościele wyszedł zdjęciom na dobre. Ciekaw jestem tych zrobionych na sali, dawaj je
    Wg Karola najlepsza stopka na OC: Canonizacja św. Bernarda z Olympu AD 2011

    [...]Nie patrzę na to jak na efekt pracy z aparatem cyfrowym i oprogramowaniem, dzięki któremu wszystko mogę idealnie wyczyścić i obrabiając zdjęcie też nie myślę w ten sposób, że skoro mam takie narzędzia, to powinienem wszystko doprowadzić do stanu sterylnego.[...]

    BernArt - Moje zdjęcia

  6. #6
    | OlyJedi Awatar taztaz
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Koszalin
    Posty
    1.188
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    O tak dawaj strobingowe szoty salowe
    Drogo, źle ale za to nie terminowo, extra płatne gadanie głupot. Pozdrawiam taztaz.

  7. #7
    | OlyJedi Awatar caymer
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Lesko
    Posty
    450
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    No to teraz ja. Ja jestem na sporo na nie. Opis tego co chciałeś uzyskać kłóci mi się z tym co widzę. Miało być bez artyzmu.

    1. Szum szum, ale akurat mi się podoba, jestem na tak, powiedzmy że bez artyzmu jest.
    2. Nijak, ale jako coś zwykłego mogłoby by na płycie zostać, tutaj też brak artyzmu wiec dlatego ok
    3. Fajna, podoba mi się, jakiś tam artyzm jest i jest fajna
    4. Spartolona, nie widzę celowości tego kadru jeśli nie widać szczegółów tego co ma młoda na głowie, bo po to chyba się tylko pstryka takie ujęcia, nieudany artyzm
    5. Fajna, naprawdę fajna i pasuje do opisu, bardzo dobre pamiątkowe
    6. Dobra prosta, przeszkadza trochę że od dołu i ostrość raczej w las, za młodych poszła
    7. Ta fota nie powinna powstać
    8. Na nie, cięcie, kadr od dołu i głowa wyjarana w lampie, niepotrzebny artyzm
    9. No w końcu to co ma być, prosto, nieprzekombinowane i technicznie ok
    10. Artyzm, niepotrzebny, jako dodatkowe zdjęcie na płycie obok takiego samego z normalnego poziomu może zostać

    Podsumowanie, przy fotach 7,8 lepsza by była lampa, nawet na wprost tylko żeby było ostro pamiątkowo

  8. #8
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Caymer, takich zupełnie pamiątkowych fot nie pokazuję, bo nie ma sensu. Staram się tu wybierać takie odrobinę mniej oczywiste. Uwierz mi na słowo - większość zdjęć to klasyczne, poprawnie skomponowane foty pamiątkowe.

    Dzięki za poświęcony na ocenę czas. Co do foty nr 7 - najbardziej mi się podoba z pierwszej wrzuty, mimo że jest nieostra. Jako fota pamiątkowa - ta nieostrość ją dyskwalifikuje. Ale gdybym musiał (na szczęście nie muszę) powiesić którąś fotę na ścianie w moim pokoju to tylko tę.

    No to jazda:

    11

    12

    13

    14

    15

    16

    17

    18

    19

    20

    21

    22
    Ostatnio edytowane przez Rafał Czarny ; 12.07.11 o 10:12
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  9. #9
    | OlyJedi Awatar caymer
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Lesko
    Posty
    450
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Ledwo się spisałem a tu kolejna porcja. No to ta seria cała na tak. Podobają mi się bez wyjątku.
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Czym pstrykane?, bo trochę masakruję jakość na brzegach kadru, jakbym mojego fisza próbował prostować.
    Ostatnio edytowane przez caymer ; 12.07.11 o 10:21 Powód: Automatyczne scalenie postów

  10. #10
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez caymer Zobacz posta
    Czym pstrykane?, bo trochę masakruję jakość na brzegach kadru, jakbym mojego fisza próbował prostować.
    Większość fot robiłem pożyczonym Canonem 5 MK II z 17-40L/4. Canon uratował mi tyłek w kościele, bo było straszliwie ciemno i musiałem z tym obiektywem wchodzić nawet na 6400.

    Mój stary, poczciwy Nikoś D200 w tym kościele poległby z kretesem.

    Co do jakości - kliknij w belkę, bo automat forumowy do kompresji zabija ostrość.

    Fajny ten obiektyw, genialny IMHO pod światło. Ustawiłem lampy w trójkącie, tak że w zasadzie zawsze któraś błyskała w obiektyw. Zero blików, zero spadku kontrastu. Naprawdę fajne szkiełko.

    Obsługa Canona to była dla mnie mordęga, bom nieprzyzwyczajony. Wszystko ma nie tak jak trzeba.

    ps. W sumie to mi się ta akcja kotletowa podobała. Nie męczyłem się zupełnie, młodzi byli przesympatyczni, na weselichu pełna kulturka, nikt się nie pobił, nikt nie zwymiotował pod stół.

    Czas mi uciekał bardzo szybko. Pewnie dlatego, że lubię robić foty. Zrobiłem też plener z błyskaniem strobingowym - wrzucę foty później.
    Ostatnio edytowane przez Rafał Czarny ; 12.07.11 o 10:34
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

Podobne wątki

  1. Śmietnik Czarnego
    By Rafał Czarny in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 11.11.09, 19:14
  2. Wystawa Rafała Czarnego
    By RadioErewan in forum Wystawy Olympusclub.pl
    Odpowiedzi: 146
    Ostatni post / autor: 22.10.08, 08:46

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.