Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 47 z 47

Wątek: Który zaawansowany kompakt?

  1. #41
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Funkcja podglądu zdjęć w Canonie też zrobiła na mnie spore wrażenie.

    Ja jestem b.zadowolony z Panasonica ale mam już Pentaxa i dlatego kierowałem się gabarytami - wybrałem LX5 bo nie był jeszcze tak duży jak XZ-1 ew. Samsung EX1.
    Nie znalazłem wtedy S95 w dobrej cenie - wydaje mi się też, ze powinien on być jednak trochę tańszy ze względu na możliwości.

    Co do koloru to właśnie zaskoczyła mnie neutralność s90 a spodziewałem się cukierkowych kolorów - w necie znalazłem podobne opinie.
    Podobno też w przypadku Canona warto obrabiać zdjęcia dedykowanym softem a nie LR lub podobnym - widziałem zdjęcia przykładowe i różnice były spore.
    Zapomniałem wspomnieć, że Canon ma słabą baterię ale na szczęście zapasowe akumulatory są tanie u Canona.
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

  2. #42
    | OlyJedi Awatar Kamol3
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    137
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria
    Ja już wybrałem. To będzie Canon S95, niestety ciężko go znaleźć. Jest w Saturnie u mnie w mieście ale jego cena to 1600zł co jest przesadą i za takie same pieniądze jest Olek XZ-1.

  3. #43
    | OlyJedi Awatar Rysiek_O
    Dołączył
    Mar 2011
    Mieszka w
    47-364 Komorniki
    Posty
    4.152
    Siła reputacji
    311
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Kamol3 Zobacz posta
    Ja już wybrałem. To będzie Canon S95, niestety ciężko go znaleźć. Jest w Saturnie u mnie w mieście ale jego cena to 1600zł co jest przesadą i za takie same pieniądze jest Olek XZ-1.
    Tu masz coś taniej, ale zwróć uwagę na kompletację - co oprócz aparatu kupujesz w tej cenie.
    http://allegro.pl/canon-s95-nowy-z-g...693633802.html
    Powodzenia! Czekamy na pierwsze fotki z nowego sprzetu!
    Rysiek_______________
    Podstawowe elementy E 4/3 i m4/3

  4. #44

    Dołączył
    Jul 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Kamol3 Zobacz posta
    Ja już wybrałem. To będzie Canon S95, niestety ciężko go znaleźć. Jest w Saturnie u mnie w mieście ale jego cena to 1600zł co jest przesadą i za takie same pieniądze jest Olek XZ-1.

    Witam.

    Miałem ten sam dylemat, S95 czy LX5. Wybrałem S95, kierowałem się informacjami jakie znalazłem na stronie dpreview.com i trochę wiadomościami z forum. Aparat ma mi służyć przede wszystkim do zdjęć outdoorowych; wspinaczka, trekking, góry. Jest mały, leciutki, nie czuję, że mam go w kieszeni. Kupiłem go w Warszawie, w sklepie fotoit.pl, tylko dlatego, że miał najniższą cenę jaką udało mi się znaleźć w sklepach i nie chciało mi się czekać na przesyłkę gdybym znalazł gdzieś poza Waw. Chciałem pojechać, pomacać i zaraz go mieć.

    Aparat mam od 3 dni, pstryknąłem kilka zdjęć w automacie, teraz chcę nauczyć się korzystać z funkcji manualnych. Po tych pierwszych zdjęciach testowych widzę, że kolory są żywe, jest kilka fajnych opcji ustawienia balansu bieli (dla mnie ważne, bo nigdy tego nie umiałem dopracować) i wystarczająco jasny obiektyw na zdjęcia wieczorne. Słabo mi idzie ustawienie ostrości, ale myślę, że to kwestia nauki i popstrykania.

    Postaram się coś wrzucić jak już oswoję się z tym sprzętem.

    Życzę udanych zdjęć

    P.S. Od początku celowałem w XZ-1. Niestety - cena; i tak dość znacznie przekroczyłem założony budżet...
    Ostatnio edytowane przez sebbi ; 11.07.11 o 16:31

  5. #45
    | OlyJedi Awatar Darekw1967
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    2.060
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Kamol3 Zobacz posta
    Ja już wybrałem. To będzie Canon S95, niestety ciężko go znaleźć. Jest w Saturnie u mnie w mieście ale jego cena to 1600zł co jest przesadą i za takie same pieniądze jest Olek XZ-1.

    Witaj !

    Masz ten aparat w ciagu 24 godzin.

    http://www.cyfrowe.pl/aparaty/canon-...95-czarny.html

    Podsylam dwie foty z Canona S95.
    Foty sa skompresowane dodatkowo przez ten portal... i traca
    sporo detali.
    Na wejsciu bylo okolo 2 Mb a wyszlo na portalu okolo 200 kb
    czyli 10x mniej danych.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0195o1280-ramka.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	272,7 KB
ID:	50835 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0180o1280-ramka.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	165,9 KB
ID:	50836


    Tutaj z innego miejsca foty.


    http://img830.imageshack.us/img830/3...o1280ramka.jpg
    http://img706.imageshack.us/img706/5...o1280ramka.jpg
    http://img40.imageshack.us/img40/744...o1280ramka.jpg
    http://img856.imageshack.us/img856/4...o1280ramka.jpg
    http://img269.imageshack.us/img269/6...o1280ramka.jpg


    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Darekw1967 ; 11.07.11 o 18:14
    Nie ma brzydkich aparatow tylko wina czasem brak

  6. #46
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Galicja
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez tymczasowy_ Zobacz posta
    Przychylam się do opinii Darekw1967, od kiedy wpadł mi w łapy LX5 to robię nim fotki na ogniskowej od24 do 35mm, większych używam b. rzadko. Podobnie przeżyłbym brak stopki na lampę, o ile LX5 miałby być bardziej kompaktowy.

    Przy fotkach typu wakacyjnego jasność długiego końca nie ma znaczenia, bo światła zazwyczaj jest wystarczająco dużo.
    No chyba nie bardzo sie z toba zgodze, tym bardziej, ze najfajniejsze fotki sa wczesnie rano i wieczorem. Jasny dlugi koniec jest tym wazniejszy, ze daje mozliwowosc doboru krotszych czasow. Ciemny koniec- dlugie czasy i poruszone fotki. Ale to wszystko doskonale wiecie, wiec skad dyskusja? Na wakacjach sporo sie lazi wlasnie wiecorami czy nocami po oswietlonych miastach. No i te przypadkowe koncerciki i wystepy.
    Co jasne to jasne.
    Czesccc.Ch.

  7. #47
    | OlyJedi Awatar tomek s
    Dołączył
    Dec 2006
    Mieszka w
    wawa
    Posty
    386
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Ostatnio kupiłem żonce właśnie Canona S95 i muszę przyznać, że produkuje bardzo miłe dla oka obrazki Jest bardzo malutki, leciutki można go zawsze mieć przy sobie, na plus mnogość ustawień (jak na kompakt) i przyzwoite filmy z dźwiękiem stereo (mi przy małej córci się przydają). Z minusów to trochę ciemny długi koniec obiektywu i słaba bateria. Tą ciemność na końcu może nadrobić niezłą jakością na wyższym iso i dobrą stabilizacją, gdy obiekt nie jest w ruchu. Jak ktoś chce mieć dyskretny niepozorny kompakcik z dobrą jakością zdjęć polecam S95.
    Pozdr
    Było żółto, czerwono, a później Fuji wykończyła czerwona zaraza
    Jest też czarny aparacik z firmy od telewizorów

    foto Stankiewicz Tomasz


Podobne wątki

  1. Zaawansowany kompakt. Jaki kupić?
    By Olaaa in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 26.05.10, 19:36
  2. Zaawansowany kompakt... kupić, ale jaki?
    By monstro in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 22.01.10, 18:10
  3. Potrzebny zaawansowany kompakt lub hybryda.
    By EuroLiberty in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 21.11.08, 14:18
  4. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 4.11.08, 10:20
  5. migawaka a zaawansowany kompakt
    By tkud in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 9.04.08, 11:10

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.