Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: tablet a HD Video

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    118
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    tablet a HD Video

    witam wszystkich,

    czy popularne obecnie na rynku tablety o rozdzielczości ekranu 480 linii po podłączeniu do telewizora za pomocą kabla HDMI wyświetlają prawdziwy obraz HD (720 lub 1020 linii, zależnie oczywiście od rozdzielczości zapisanego filmu), czy też przekazują obraz ze swojej matrycy LCD, który następnie jest za pomocą jakiegoś algorytmu powiększany do rozmiaru HD?
    Skąd pytane? żaden z komputerów w moim domu nie ma wyjścia HDMI, zastanawiam się więc czy kupno tableta nie byłoby sposobem na oglądanie filmów z PENa na ekranie telewizora. Podłączenie bezpośrednio z aparatu za pomocą dołączonego kabla (żółta i biała wtyczka Video) nie daje ładnego obrazu, ale z tego co czytałem, to przenosi ona tylko sygnał SD, nie HD Ready

  2. #2
    | OlyJedi Awatar janek222
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    108
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Tablet to nie jedyna opcja a HDMI to nie jedyne rozwiązanie.
    Jeżeli TV posiada wejście VGA, to podłączasz lapka tudzież komputer i powinno śmigać (u mnie śmiga od czasu do czasu).
    A najprościej to zatknąć sticka w USB w telewizorze i tak oglądać , ale to już wymaga delikatnych kombinacji jeżeli mowa o materiale HD.

    PS. Nie wiem jaki masz tablet, ale mój sobie średnio radzi z materiałem HD.
    FL50 zapinane czasem do A7MK2...

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2004
    Mieszka w
    Zabłudów
    Posty
    612
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Witam serdecznie.

    Nie wiem jak jest w obecnych pseudotabletach ale w normalnym TC1100 definiujesz po prostu w ustawieniach karty graficznej drugi monitor na wyjściu VGA i ustawiasz tam taką rozdzielczość jaką chcesz (na jaką pozwoli podłączony odbiornik).
    Podejrzewam, że jest tak we wszystkich tabletach bazujących na normalnym Windows?
    Pozdrawiam.

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    118
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    dziękuję za odpowiedzi. Tableta jeszcze nie mam, zastanawiam się nad zakupem jakiegoś budżetowego 7 calowego działającego pod Androidem. z obu odpowiedzi wynikałoby, że sprawa rozdzielczości nie jest taka prosta, trzeba coś zmieniać w jakiś ustawieniach, a ja po prostu chciałbym włożyć kabelek pomiędzy tablet, a odbiornik TV...
    coż, tablet pewnie tak czy tak kupię (co najwyżej troszkę później) i wtedy zobaczę jak będzie działał z filmami HD.
    raz jeszcze dziękuję za pomoc, licząc że odezwie się ktoś, kto spróbował takiego połaczenia u mu działa

  5. #5
    | OlyJedi Awatar Dar-i-jush
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    699
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Osiołku, kup lepiej odtwarzacz multimediów, np. ASUS O!Play R1/R3 albo wersję z dyskiem. Odtwarza niemal wszystkie formaty (popatrz na stronie producenta), napisy też, zdjęcia i muzykę. Fajne małe pudełeczko za niewielkie pieniądze.

  6. #6
    | OlyJedi Awatar janek222
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    108
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Wesoły Miś Zobacz posta
    Osiołku, kup lepiej odtwarzacz multimediów, np. ASUS O!Play R1/R3 albo wersję z dyskiem. Odtwarza niemal wszystkie formaty (popatrz na stronie producenta), napisy też, zdjęcia i muzykę. Fajne małe pudełeczko za niewielkie pieniądze.
    Oczywiście popieram w całej rozciągłości, sam posiadam Hyundai P500 wraz z zakupem takiego urządzonka kończą się problemy z odtwarzaniem czegokolwiek...
    FL50 zapinane czasem do A7MK2...

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    619
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria

    Odp: tablet a HD Video

    Używam tabletu (10', z androidem). Daje sie podłączyc kabelkiem HDMI do telewizora. Obraz wyświetlany jest w natywnej rozdzielczości komputerka (1024).
    Ze strony androida nie wymaga żadnych dodatkowych czynności.
    Pozdrawiam, Andrzej.
    E-30 | ZD 12-60 | ZD 50-200 SWD | ZD 70-300 | Sigma 105 | Falcon 8 | sporo manualnych stałek M42

  8. #8
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria

    Odp: tablet a HD Video

    Iconia Tab W501 daje 720p na wyjściu HDMI, ale to nie jest tablet z 460 liniami.
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  9. #9
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    118
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Odp: tablet a HD Video

    Cytat Zamieszczone przez Amigo! Zobacz posta
    Używam tabletu (10', z androidem). Daje sie podłączyc kabelkiem HDMI do telewizora. Obraz wyświetlany jest w natywnej rozdzielczości komputerka (1024).
    Ze strony androida nie wymaga żadnych dodatkowych czynności.
    muchas gracias, Amigo!

    te 1024 linie to w poziomie, tak? jeśli dobrze rozumiem Ciebie oraz Radio, to na HDMI nie ma jakiegoś cudownego zwiększenia rozdzielczości i obraz jest co najwyżej ekstrapolowany z rozdzielczości SD (w przypadku tabletów tańszych) lub HD Ready (w przypadku droższych). Full HD jest, jak rozumiem, nieosiągalne na razie (w sumie po co mi to, PENy poprzednich generacji wyciągają tylko 720 linii)

  10. #10
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria

    Odp: tablet a HD Video

    Nie próbowałem więcej ustawić, ale Iconia w501 napędzana jest Windows i są jakieś normalne opcje karty wideo. Po podłączeniu do plazmy wyświetliło info 720p, co mnie satysfakcjonowało. Jutro wieczorem mogę sprawdzić, czy uciągnę więcej. Tylko ten tablet ma 1280x800, więc do 460 linii mu z góry daleko.

    Pozdrawiam
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

Podobne wątki

  1. PEN E-P1 video filtry
    By micky in forum Wideo w 4/3 i m4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30.12.10, 10:46
  2. HDR Video
    By qbic in forum Porady audio/video
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24.10.10, 19:45
  3. HDR Video
    By qbic in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 12.09.10, 13:38
  4. Tutoriale video.
    By dawid_ in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 3.01.08, 23:53

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.