Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: tablet a HD Video

  1. #11
    | OlyJedi Awatar leszekkl
    Dołączył
    Jun 2011
    Mieszka w
    Lubartów
    Posty
    599
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria

    Odp: tablet a HD Video

    Cytat Zamieszczone przez osiołek Zobacz posta
    witam wszystkich,

    czy popularne obecnie na rynku tablety o rozdzielczości ekranu 480 linii po podłączeniu do telewizora za pomocą kabla HDMI wyświetlają prawdziwy obraz HD (720 lub 1020 linii, zależnie oczywiście od rozdzielczości zapisanego filmu), czy też przekazują obraz ze swojej matrycy LCD, który następnie jest za pomocą jakiegoś algorytmu powiększany do rozmiaru HD?
    Skąd pytane? żaden z komputerów w moim domu nie ma wyjścia HDMI, zastanawiam się więc czy kupno tableta nie byłoby sposobem na oglądanie filmów z PENa na ekranie telewizora. Podłączenie bezpośrednio z aparatu za pomocą dołączonego kabla (żółta i biała wtyczka Video) nie daje ładnego obrazu, ale z tego co czytałem, to przenosi ona tylko sygnał SD, nie HD Ready
    Obraz HD tylko i wyłącznie przez kabel HDMI .

  2. #12
    | OlyJedi Awatar Darekw1967
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    2.059
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria

    Odp: tablet a HD Video

    Witam !

    Zastanawiam sie nad tabletem multimedialnym ktory potrafi odczytywac zewnetrzne dyski HDD.
    Bylem wczoraj w Saturnie i powiedziano mi, ze tablety nie odczytuja zewnetrznych dyskow HDD poza
    tabletami Appla. Podlaczali mi dysk do czegos tam... z Androidem i faktycznie zero akcji i reakcji na fakt podpiecia dodatkowego urzadzenia.

    Czy naprawde zewnetrzny dysk 2.5" to taki wielki problem dla tych urzadzen ???

    Pozdrawiam
    Nie ma brzydkich aparatow tylko wina czasem brak

  3. #13
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria

    Odp: tablet a HD Video

    A czy ten dysk miał zewnętrzne zasilanie?? jesli nie to masz odpowiedź. Jak tablet ma zasilić dysk???

    tablety Apple'a to nie wiem czy radza sobie z kartą mikro SD a co dopiero z zewnetrznym dyskiem.
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  4. #14
    | OlyJedi Awatar Darekw1967
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    2.059
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria

    Odp: tablet a HD Video

    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    A czy ten dysk miał zewnętrzne zasilanie?? jesli nie to masz odpowiedź. Jak tablet ma zasilić dysk???

    tablety Apple'a to nie wiem czy radza sobie z kartą mikro SD a co dopiero z zewnetrznym dyskiem.
    zewnetrzne 2.5" ktorych uzywam nie maja dodatkowego zasilania i gdzie podlacze to dzialaja bez problemu.
    Tablet mozna podlaczyc do sieci tak samo jak laptopa, wiec nie widze problemu w zasileniu takiego malego dysku HDD przez
    USB tabletu
    Nie ma brzydkich aparatow tylko wina czasem brak

  5. #15
    | OlyJedi Awatar skow
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    1.087
    Siła reputacji
    28
    Moja galeria

    Odp: tablet a HD Video

    Cytat Zamieszczone przez Darekw1967 Zobacz posta
    Witam !
    Czy naprawde zewnetrzny dysk 2.5" to taki wielki problem dla tych urzadzen ???
    Dopiero od Android 3.0 lub 3.1 pojawiły się w API funkcje, które są w stanie odczytać zewnętrzne urządzenia USB.
    Czy za tym poszły jakieś możliwości w samym systemie tego nie wiem.
    Być może to tylko kwestia dogrania jakiegoś specjalistycznego oprogramowania.
    ORF Viewer 1.10 - program do szybkiego przeglądania plików ORF (100% "czystej" Javy)
    Obsługuje również E-30, E-620 i E-P1

  6. #16
    | OlyJedi
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    619
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria

    Odp: tablet a HD Video

    Cytat Zamieszczone przez Darekw1967 Zobacz posta
    Witam !

    ... tablety nie odczytuja zewnetrznych dyskow HDD poza
    tabletami Appla. Podlaczali mi dysk do czegos tam... z Androidem i faktycznie zero akcji i reakcji na fakt podpiecia dodatkowego urzadzenia.

    Czy naprawde zewnetrzny dysk 2.5" to taki wielki problem dla tych urzadzen ???

    Pozdrawiam
    To zależy od wersji Androida, samego sprzetu (tabletu i fw) oraz formatu dysku jaki podłączasz.
    Mój tablet bez problemu pracował od początku z dyskami USB, o ile były sformatowane w FAT32 (np WesternDigital, USB 2.0, .5 TB)
    Wraz z poprawkami fw, zaczął czytać również 1 TB Seagate (USB3.0, NTFS)
    Nie jest potrzebne zasilanie zewnętrzne.
    Wersja Androida - 2.2.
    Pozdrawiam, Andrzej.
    E-30 | ZD 12-60 | ZD 50-200 SWD | ZD 70-300 | Sigma 105 | Falcon 8 | sporo manualnych stałek M42

Podobne wątki

  1. PEN E-P1 video filtry
    By micky in forum Wideo w 4/3 i m4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30.12.10, 10:46
  2. HDR Video
    By qbic in forum Porady audio/video
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24.10.10, 19:45
  3. HDR Video
    By qbic in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 12.09.10, 13:38
  4. Tutoriale video.
    By dawid_ in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 3.01.08, 23:53

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.