Strona 162 z 176 PierwszyPierwszy ... 62112152160161162163164172 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1.611 do 1.620 z 1759

Wątek: cissic - rozne moje zdjecia

  1. #1611
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Ja mam dość mieszane uczucia. Lubię tego typu zdjęcia. Pokazałeś parę ciekawych kadrów w tym zestawie. Ale mz trochę przesadzona jest ta czerń. Fajnie jest, jak w głębokich cieniach widać jakieś elementy obrazu.
    A nie jest to np. jedna trzecia kadru wypełniona absolutną czernią 0,0,0.
    Zdaję sobie sprawę, że takie zdjęcia są bardzo trudne w odpowiednim ustawieniu kontrastu i jasności. Z racji tego, że będą te zdjęcia oglądane na różnych wyświetlaczach w różnych warunkach oświetleniowych,
    podnosi to jeszcze bardziej poziom trudności tych ujęć.
    Mogę z całą pewnością pogratulować stawienia czoła temu wyzwaniu.

    Jeśli nawet jesteś w mniejszości, prawda zawsze pozostanie prawdą.



  2. #1612
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Ja mam dość mieszane uczucia. Lubię tego typu zdjęcia. Pokazałeś parę ciekawych kadrów w tym zestawie. Ale mz trochę przesadzona jest ta czerń. Fajnie jest, jak w głębokich cieniach widać jakieś elementy obrazu.
    A nie jest to np. jedna trzecia kadru wypełniona absolutną czernią 0,0,0.
    Zdaję sobie sprawę, że takie zdjęcia są bardzo trudne w odpowiednim ustawieniu kontrastu i jasności. Z racji tego, że będą te zdjęcia oglądane na różnych wyświetlaczach w różnych warunkach oświetleniowych,
    podnosi to jeszcze bardziej poziom trudności tych ujęć.
    Mogę z całą pewnością pogratulować stawienia czoła temu wyzwaniu.
    Poruszamy się po dość subiektywnych tematach. Ale w mojej opinii nie ma większego znaczenia jaka powierzchnia zdjęcia jest czernią, a jaka bielą. To tylko numerki na matrycy. Przyznaję, że czasem eksperyment się nie udaje, ale właśnie to jest najfajniejsze w fotografii, czyli ciągłe poszukiwanie. Dziękuję Ci za komentarz.

    Poniżej zdjęcia z okolic Neapolu

    757
    Nazwa:  P5230034_bw.jpg
Wyświetleń: 99
Rozmiar:  85,2 KB


    758
    Nazwa:  P5230067_bw.jpg
Wyświetleń: 96
Rozmiar:  180,7 KB


    759
    Nazwa:  P5250262_bw.jpg
Wyświetleń: 95
Rozmiar:  87,3 KB


    760
    Nazwa:  P5250292_bw.jpg
Wyświetleń: 94
Rozmiar:  54,4 KB


    761
    Nazwa:  P5270475_bw.jpg
Wyświetleń: 97
Rozmiar:  95,3 KB


    762
    Nazwa:  P5280526_bw.jpg
Wyświetleń: 96
Rozmiar:  198,6 KB


    763
    Nazwa:  P5280516_bw.jpg
Wyświetleń: 94
Rozmiar:  381,1 KB


    764
    Nazwa:  P5310940_bw.jpg
Wyświetleń: 94
Rozmiar:  116,8 KB


    765
    Nazwa:  P5310942_bw.jpg
Wyświetleń: 93
Rozmiar:  60,7 KB


    766
    Nazwa:  P5310964_bw.jpg
Wyświetleń: 95
Rozmiar:  111,7 KB

  3. #1613
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar tropic
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Centrum wszechświata - Chorzów - Silesia
    Posty
    5.679
    Siła reputacji
    277
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez cissic Zobacz posta
    Neapol. Quartieri Spagnoli
    Neapol mi bardzo!

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez cissic Zobacz posta
    Właśnie ze względu na to, że każdy fotografuje te same ulice w Neapolu, to zdecydowałem się na troszkę inne podejście do tematu

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -



    No to "zainteresownych" zapraszam do kolejnej porcji zdjęć na kontraście
    750 świetne
    AF out-of-order...(nie dotyczy sprzętu)


  4. #1614
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria
    Dla rozprężenia od ciemnych zdjęć wrzucam kilka widoczków

    767
    Nazwa:  P1010585.jpg
Wyświetleń: 63
Rozmiar:  358,9 KB


    768
    Nazwa:  P5250312.jpg
Wyświetleń: 62
Rozmiar:  464,8 KB


    769
    Nazwa:  P5250345.jpg
Wyświetleń: 63
Rozmiar:  220,5 KB


    770
    Nazwa:  P5260375.jpg
Wyświetleń: 63
Rozmiar:  208,9 KB


    771
    Nazwa:  P5280538.jpg
Wyświetleń: 62
Rozmiar:  291,0 KB


    772
    Nazwa:  P5280556.jpg
Wyświetleń: 61
Rozmiar:  442,0 KB


    773
    Nazwa:  P5290666.jpg
Wyświetleń: 62
Rozmiar:  302,9 KB


    774
    Nazwa:  P5290701.jpg
Wyświetleń: 61
Rozmiar:  341,8 KB


    775
    Nazwa:  P5300846.jpg
Wyświetleń: 61
Rozmiar:  465,8 KB


    776
    Nazwa:  P5300855.jpg
Wyświetleń: 61
Rozmiar:  341,9 KB


    777
    Nazwa:  P5300893.jpg
Wyświetleń: 62
Rozmiar:  257,0 KB


    778
    Nazwa:  P5300888.jpg
Wyświetleń: 62
Rozmiar:  232,9 KB


    779
    Nazwa:  P5300934.jpg
Wyświetleń: 61
Rozmiar:  378,7 KB


    780
    Nazwa:  P6011055.jpg
Wyświetleń: 62
Rozmiar:  480,9 KB

  5. #1615
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez cissic Zobacz posta
    Poruszamy się po dość subiektywnych tematach. Ale w mojej opinii nie ma większego znaczenia jaka powierzchnia zdjęcia jest czernią, a jaka bielą. To tylko numerki na matrycy. Przyznaję, że czasem eksperyment się nie udaje, ale właśnie to jest najfajniejsze w fotografii, czyli ciągłe poszukiwanie. Dziękuję Ci za komentarz.

    Poniżej zdjęcia z okolic Neapolu
    Zatęskniłem za czasami, gdy ludzie nie obawiali się wypowiadać na forach tematycznych.

    A jeśli chodzi o zdjęcia. Znowu widzę parę ciekawych, w mojej opinii, kadrów. Ale mam problem ....
    Jakiż to problem? Zacznę od tego, że obejrzałem zdjęcia na paru wyświetlaczach. Na monitorze stacjonarnym, lapie, tablecie i telefonie.
    Każde z tych urządzeń generuje inny obraz. Niemal cztery różne światy. Gdybym zadał pytanie. Która projekcja jest właściwa, chyba nie potrafiłbyś na odległość wskazać..

    Generalnie zdjęcia oglądam na monitorze o poziomie czerni 0.06 skalibrowanym do 80cd/m2 i gammy 2,2. Na nim, odbiór Twoich zdjęć jest bardzo niekomfortowy. Bardzo ciemne plamy z szarymi stłumionymi półtonami. Właściwie wszystko co dzieje się w cieniach ucieka mojej percepcji. A przecież jest tam tyle smaczków....
    Tylko dlaczego muszę się wysilać, aby je dostrzec?
    Całkiem inny odbiór mam na lapie. Czernie są na poziomie ca. 0,025. Świeci co najmniej 250 cd/m2. .Jak żarówka. Daje to możliwość wglądu w Twoje fotki. Mogę zauważyć na tym wyświetlaczu to co dzieje się w cieniach. Ale tylko dlatego. że obraz jest nadmiernie rozjaśniony i z przyciętymi czerniami.
    Z tabletem i telefonem jest jeszcze inaczej, bo są to urządzenie o bardzo malej powierzchni a dużej jasności.

    Więc jak widzisz odbiór Twoich kadrów może być diametralnie różny. Zależy to od tego, na jakim monitorze dokonałeś edycji. I od monitora widza. Niestety nie mamy standartu wyświetlaczy.


    Mój głos nie jest próbą podważenie wartości Twoich zdjęć. Jest tylko wskazaniem, że nie wszyscy oglądają zdjęcia w identycznych warunkach. A to daje dość duże różnice w postrzeganiu obrazów. I dobrze jest brać na to poprawkę.
    Dlatego ja osobiście unikam prezentacji takich zdjęć w mediach. Tylko na wydrukach. Wtedy jest pewne że zobaczysz to, co chciałem pokazać.

    I jak najbardziej eksperymentuj. Bo to mocno napędza. I coś w tym zaścianku się dzieje.

    Jeśli nawet jesteś w mniejszości, prawda zawsze pozostanie prawdą.



  6. #1616

    Dołączył
    Feb 2015
    Mieszka w
    Przed Dolinką Będkowską
    Posty
    3.230
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    @paparapa - piękny wywód, który można podsumować tak, że daje mocny argument za tym żebyś zmienił jednak monitor
    "Skoro nie można wiedzieć wszystkiego co się da wiedzieć o wszystkim, to piękniej jest wiedzieć coś ze wszystkiego, niż wiedzieć wszystko o jednym" - B.Pascal 1854
    Fuji X-T3 + XZ-2

  7. #1617
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez DeWuTe Zobacz posta
    @paparapa - piękny wywód, który można podsumować tak, że daje mocny argument za tym żebyś zmienił jednak monitor
    @DeWuTe kupię sobie jutro jakiegoś acera i wszelkie problemy się skończą

    Jeśli nawet jesteś w mniejszości, prawda zawsze pozostanie prawdą.



  8. #1618
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Zatęskniłem za czasami, gdy ludzie nie obawiali się wypowiadać na forach tematycznych.

    A jeśli chodzi o zdjęcia. Znowu widzę parę ciekawych, w mojej opinii, kadrów. Ale mam problem ....
    Jakiż to problem? Zacznę od tego, że obejrzałem zdjęcia na paru wyświetlaczach. Na monitorze stacjonarnym, lapie, tablecie i telefonie.
    Każde z tych urządzeń generuje inny obraz. Niemal cztery różne światy. Gdybym zadał pytanie. Która projekcja jest właściwa, chyba nie potrafiłbyś na odległość wskazać..

    Generalnie zdjęcia oglądam na monitorze o poziomie czerni 0.06 skalibrowanym do 80cd/m2 i gammy 2,2. Na nim, odbiór Twoich zdjęć jest bardzo niekomfortowy. Bardzo ciemne plamy z szarymi stłumionymi półtonami. Właściwie wszystko co dzieje się w cieniach ucieka mojej percepcji. A przecież jest tam tyle smaczków....
    Tylko dlaczego muszę się wysilać, aby je dostrzec?
    Całkiem inny odbiór mam na lapie. Czernie są na poziomie ca. 0,025. Świeci co najmniej 250 cd/m2. .Jak żarówka. Daje to możliwość wglądu w Twoje fotki. Mogę zauważyć na tym wyświetlaczu to co dzieje się w cieniach. Ale tylko dlatego. że obraz jest nadmiernie rozjaśniony i z przyciętymi czerniami.
    Z tabletem i telefonem jest jeszcze inaczej, bo są to urządzenie o bardzo malej powierzchni a dużej jasności.

    Więc jak widzisz odbiór Twoich kadrów może być diametralnie różny. Zależy to od tego, na jakim monitorze dokonałeś edycji. I od monitora widza. Niestety nie mamy standartu wyświetlaczy.


    Mój głos nie jest próbą podważenie wartości Twoich zdjęć. Jest tylko wskazaniem, że nie wszyscy oglądają zdjęcia w identycznych warunkach. A to daje dość duże różnice w postrzeganiu obrazów. I dobrze jest brać na to poprawkę.
    Dlatego ja osobiście unikam prezentacji takich zdjęć w mediach. Tylko na wydrukach. Wtedy jest pewne że zobaczysz to, co chciałem pokazać.

    I jak najbardziej eksperymentuj. Bo to mocno napędza. I coś w tym zaścianku się dzieje.


    Wykładnikiem powinien być w takiej sytuacji jednak papier. Robię akurat w druku i zawsze ten element uznaje za wykładnik, choć dzisiaj już się zdjęć nie drukuje. Rozumiem jednak o czym mówisz. Z zawodu jestem nie tylko grafikiem, ale też twórcą stron internetowych. Głównym zmienną, o której trzeba pamiętać w tym biznesie, to fakt, że nie ma dwóch takich samych przeglądarek Zdaję sobie sprawę, że zdjęcia nie są idealne w odbiorze, ale w ogólnym ujęciu nie muszą. Nie wszystko musi być też podane na tacy, podobnie jak w filmie nie wszystko wytłumaczone na modłę amerykańskich filmów. Gdy wszystko widzisz ginie trochę tajemnica, choć tą akurat można pokazać na wiele sposobów. Na moich ciemnych zdjęciach nie wszystko jednak ginie, a to, że odbiór jest różny, to najlepsze co może spotkać fotografię.

    Btw obrabiam zdjęcia na NECu, który jest fajnie fabrycznie skalibrowany. Czasem na iMacu, który też fajnie świeci. Zdjęcia robię głównie dla siebie i swoich znajomych. 99% moich zdjęć ludzie oglądają na moim iPhone i na tym ekranie wszystko wygląda tak jak w moim rozumieniu powinno wyglądać - oczywiście w tym konkretnym przypadku.

  9. #1619
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez cissic Zobacz posta
    Wykładnikiem powinien być w takiej sytuacji jednak papier. Robię akurat w druku i zawsze ten element uznaje za wykładnik, choć dzisiaj już się zdjęć nie drukuje. Rozumiem jednak o czym mówisz. Z zawodu jestem nie tylko grafikiem, ale też twórcą stron internetowych. Głównym zmienną, o której trzeba pamiętać w tym biznesie, to fakt, że nie ma dwóch takich samych przeglądarek Zdaję sobie sprawę, że zdjęcia nie są idealne w odbiorze, ale w ogólnym ujęciu nie muszą. Nie wszystko musi być też podane na tacy, podobnie jak w filmie nie wszystko wytłumaczone na modłę amerykańskich filmów. Gdy wszystko widzisz ginie trochę tajemnica, choć tą akurat można pokazać na wiele sposobów. Na moich ciemnych zdjęciach nie wszystko jednak ginie, a to, że odbiór jest różny, to najlepsze co może spotkać fotografię.

    Btw obrabiam zdjęcia na NECu, który jest fajnie fabrycznie skalibrowany. Czasem na iMacu, który też fajnie świeci. Zdjęcia robię głównie dla siebie i swoich znajomych. 99% moich zdjęć ludzie oglądają na moim iPhone i na tym ekranie wszystko wygląda tak jak w moim rozumieniu powinno wyglądać - oczywiście w tym konkretnym przypadku.
    Najważniejsze, aby mieć z tego frajdę.

    Jeśli nawet jesteś w mniejszości, prawda zawsze pozostanie prawdą.



  10. #1620
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria
    To nas tu na OC trzyma razem Poniżej jeszcze troszkę "ciemniaków"

    781
    Nazwa:  P5240192_bw.jpg
Wyświetleń: 53
Rozmiar:  184,4 KB


    782
    Nazwa:  P5240226_bw.jpg
Wyświetleń: 50
Rozmiar:  139,3 KB


    783
    Nazwa:  P6021183_bw.jpg
Wyświetleń: 50
Rozmiar:  401,5 KB


    784
    Nazwa:  P6041479_bw.jpg
Wyświetleń: 922
Rozmiar:  136,2 KB


    785
    Nazwa:  P6071736_bw.jpg
Wyświetleń: 51
Rozmiar:  54,2 KB


    786
    Nazwa:  P6031368_bw.jpg
Wyświetleń: 51
Rozmiar:  95,0 KB


    787
    Nazwa:  P6031352_bw.jpg
Wyświetleń: 51
Rozmiar:  166,2 KB


    788
    Nazwa:  P6051562_bw.jpg
Wyświetleń: 50
Rozmiar:  63,3 KB

Podobne wątki

  1. różne zdjęcia-holla
    By holla in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23.10.08, 19:02
  2. Wojtka zdjęcia różne.
    By Oleryk in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 312
    Ostatni post / autor: 19.11.07, 08:49
  3. Różne zdjęcia autorstwa SOL
    By SOL in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 17.10.07, 20:17
  4. Janekb - zdjęcia różne
    By janekb in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 4.10.07, 19:11
  5. Zdjęcia różne
    By shakes in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23.07.06, 00:55

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.