Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Dyktafon - czy warto ?

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Dyktafon - czy warto ?

    Zastanawiam się nad kupnem dyktafonu do nagrywania wykładów nie wiem tylko który wybrać ls-5 czy dm-450 . Moje pytanie czy jest bardzo duża róznica w jakości nagrania zaznaczam , że dyktafon ten bedzie wykożystywany tylko do nagrywania wykładów.
    Proszę o pomoc.
    Ostatnio edytowane przez Karol ; 2.07.11 o 11:40 Powód: doprecyzowanie tytułu

  2. #2
    | OlyJedi Awatar Syd Barrett
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Krk
    Posty
    636
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Do wykładów nadawałaby się nawet moja nokia, gdyby tylko miała więcej niż 10MB pamięci.
    Trzeba tylko pamiętać, że niektórzy wykładowcy bardzo sceptycznie podchodzą do nagrywania. Można przez to sobie praktycznie uniemożliwić możliwość zaliczenia (oczywiście, jeśli pozwoli na nagrywanie wszystko jest ok).

  3. #3

    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Chorzów
    Posty
    12
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    DM-450 to świetny dyktafon, do wykładów jak znalazł, LS-5 na pewno
    będzie lepszy jeśli chodzi o czułość mikrofonów, ale przy nagrywaniu
    wykładów nie wykorzystasz go w pełni DM-ka wystarczy
    odkąd zakupiłem używam codziennie : )

    Mogę wysłać ci próbne nagranie jak chcesz

  4. #4

    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    był bym bardzo wdzieczny za podesłanie jakiejś próbki to mój email kamil.rey@interia.pl

  5. #5

    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Chorzów
    Posty
    12
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Próbki poszły : )

  6. #6

    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    1
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Dyktafon - czy warto ?

    Czy WS-812 będzie się nadawał do nagrania wykładów, konferencji? Przemowy przez glośniki na salach konferencyjnych?

  7. #7
    | OlyJedi Awatar strOOs
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.486
    Siła reputacji
    64
    Moja galeria

    Odp: Dyktafon - czy warto ?

    Ja bym do nagrywania wykładów kupił coś z serii WS.

    Sam korzystam z leciwego już WS-210S i na potrzeby nagrywania rozmów wystarcza w 100%. Droższe pewnie i byłby lepsze - tylko po co przepłacać? Wielu dziennikarzy w Łodzi nagrywa wystąpienia właśnie WS'ami (a nawet starszymi od nich modelami z serii VN).
    Body: E-M5 II / E-M5 / E-M10 / AIR A01
    "Canon 24-70 L is good enough (sharp enough) for Annie Leibowitz, but not good enough for some anonymous amateur photographers. (martin mintal)"

  8. #8
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria

    Odp: Dyktafon - czy warto ?

    Cytat Zamieszczone przez MisiaczekM Zobacz posta
    Czy WS-812 będzie się nadawał do nagrania wykładów, konferencji? Przemowy przez glośniki na salach konferencyjnych?
    Jak najbardziej. Mam taki. Prosty i funkcjonalny. Świetnie rozwiązane zasilanie - ma wbudowaną wtyczkę USB, przez którą można ładować aku AAA będący w komplecie z dyktafonem.
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  9. #9
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria

    Odp: Dyktafon - czy warto ?

    Polecam gorąco ten model (WS-812).
    Bardzo prosty w obsłudze, wiele opcji, spora pamięć a i możliwość dołożenia karty. Moim zdaniem najlepsza relacja /cena/jakośc/wielkość
    O moim wyborze zadecydowało:
    Nagrywanie Wav czyli bez kompresji + możliwość sterowania poziomem nagrania + Wejście liniowe do nagrywania muzyki np z radia (koncerty z trójki) - ciągle mam "chorobę nagrywania" z dawnych czasów magnetofonowych .

    Najprościej podłączyć się przez wyjście słuchawkowe z boomboxa, no ale musi być dobry odbiór przez antenę. Wadą jest brak odsłuchu (po włączeniu jacka w wejście słuchawkowe radia wyłączane są głośniki). Oczywiście lepiej podłączyć się do dobrego tunera HiFi albo wieży przez wyjście out i przejściówkę chinch-minijack. Jakość nagrań bardzo dobra, dzięki niezłemu przetwornikowi analogowo/cyfrowemu w Olympusie

    WS-811 zdaje się nie ma wejścia liniowego, a WS-813 jest dużo droższy, różni się większa pamięcią (bez znaczenia w dobie kart pamięci) i wbudowanym radiem.

Podobne wątki

  1. Dyktafon pytanie.
    By Marcin_M in forum Dyktafony
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14.03.11, 23:52
  2. Dyktafon do 150 zł
    By poi in forum Dyktafony
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18.02.11, 10:29
  3. Dyktafon
    By mechnik in forum Dyktafony
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 1.02.11, 11:42
  4. Dyktafon do 800 zł
    By promator in forum Dyktafony
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 19.03.10, 11:33

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.