Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 22 z 22

Wątek: Olek i rower

  1. #21
    | OlyJedi Awatar TOKIN
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Cieszyn
    Posty
    1.198
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria
    A ja przyznam, że.... nie wożę aparatu w czasie rowerowych eskapad
    martwi mnie to z jednej strony, bo wiele fajnych momentów i miejsc ucieka, ale żaden z pomysłów nie wydaje mi się naprawdę dobry dla transportu lustrzanki.
    Plecak - nie wiem jakie Wy macie doświadczenia, ale nawet w konstrukcjach z wentylacją pleców, plecki najczęściej są jednak...mokre po kilkunastu kilometrach
    Gdybym decydowała się na plecak to albo fotograficzny lowepro flipside 200 - można aparat bez ściągania plecaka wyciągnąć, jest wygodny ma jako tako profilowane plecy, prócz aparatu z obiektywem wejdzie jakaś wiatrówka, drobiazgi - cena coś ok. 200zł.
    Druga opcja plecakowa - to typowy plecak rowerowy - tak do 100zł - tu priorytetem jest wentylacja, środek należałoby czymś wypełnić, żeby aparat miał amortyzację... - znowu może wiatrówka albo bluza by dała radę?

    Torba w koszyku na kierownicy - na pewno wygodna, bo i plecki suche i wygodnie szybko można aparat wyjąć.... ale myślę że drgania na przednim widelcu (nawet amortyzowanym) nie mają najlepszego wpływu na mechanizmy aparatu, może to się sprawdza na równej powierzchni asfaltowej, ale na szutrach, wybojach, kamieniach... no wątpię Wygoda ważna ale aparat trochę kosztuje...
    Inna sprawa, że... strasznie nie lubię jak rower jest objuczony jak wół transportowy, a kierownica obudowana do granic możliwości...

    Wyjście trzecie - zamiast/oprócz lustra kupić mały aparat (mikrusa?) i wozić go w podręcznej "kaburze" rowerowej? Koszt najwyższy, wygoda największa - jak to w życiu - nie można mieć wszystkiego - dlatego na razie jeżdżę bez aparatu - a jak coś wydaje się konieczne do uwiecznienia...wyciągam komórkę
    Ostatnio edytowane przez TOKIN ; 3.07.11 o 19:35



  2. #22
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Ostrowiec Św.
    Posty
    168
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    TOKIN "... ale myślę że drgania na przednim widelcu (nawet amortyzowanym) nie mają najlepszego wpływu na mechanizmy aparatu, może to się sprawdza na równej powierzchni asfaltowej, ale na szutrach, wybojach, kamieniach... no wątpię Wygoda ważna ale aparat trochę kosztuje...
    Inna sprawa, że... strasznie nie lubię jak rower jest objuczony jak wół transportowy, a kierownica obudowana do granic możliwości..."

    Nie przesadzajcie. Waga takiego bagażu na kierownicy to max 3 kg. Gąbka + dobrze wyłożone wnętrze torby, zapewnia wystarczające bezpieczeństwo lustrzance. A wygoda i szybkość użycia aparatu bezcenna. Podobny luksus zapewnia tylko kabura.

    Najlepiej wypróbować różne rozwiązania i wybrać najwygodniejsze.

    Pozdrawiam. romeq

Podobne wątki

  1. Rower w ruchu
    By speedybike in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14.03.11, 14:42
  2. Olek.de
    By Mirek54 in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15.10.07, 13:26
  3. Olek c-50?
    By ANATOM in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17.10.05, 13:17

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.