Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25

Wątek: E-3 + FL-50R kilka pytan

  1. #21
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Thomasso
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.942
    Siła reputacji
    89
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Rafał Czarny Zobacz posta
    To jest drobna wada tej książki. Autor czasem dość nachalnie agituje za firmą, która płaci mu za kryptoreklamę.
    Nie no, bez przesady. A co ma pisac? Uzywa systemu Nikona wiec do niego sie odnosi. Nikonowski system kontroli swiatla - CLS jest chyba jedynym najefektywiej dzialajacym i oferujacym spore mozliwosci zdalnej kontroli swiatla. Jednego z dwoch pro systemow. Jaki mial wybor? Nikon albo Canon. Z tego co widze juz za czasow analogowych uzywal Nikona wiec...

    Cytat Zamieszczone przez Rafał Czarny Zobacz posta
    Czytając trzeba oddzielić ziarno od plew. Autor np. pisze czasem kompletne głupoty tylko dlatego, że jest sponsorowany przez Nikona. Np. sugeruje, że sprzęgając ze sobą kilka lamp dobrze jest używać systemu TTL. A przecież każdy, kto bawił się w strobing wie, że TTL się w takich sytuacjach nie sprawdza. Bo nie mamy pełnej kontroli nad światłem, moc lamp wybiera za nas durny automat.
    A nie mial czasem na mysli po prostu pelnej kontroli zdalnej nad parametrami lamp?

    Cytat Zamieszczone przez Rafał Czarny Zobacz posta
    Ale co miał chłop napisać? Ludzie, nie kupujcie drogich lamp systemowych z TTLem? Sponsoring rządzi się swoimi prawami.
    Jakkolwiek trzeba jednak uczciwie napisac, ze i o trybach M pisze sporo, jesli nie wiecej.Jakos przykladow gdzie uzywal automatyki aparat-lampa by TTL jest nie tak sporo.

    Cytat Zamieszczone przez Rafał Czarny Zobacz posta
    Takich kwiatków jest jeszcze kilka. Ale ogólnie książka jest dobra, przystępnie napisana. I co najważniejsze - napisał ją dobry fotograf.
    Ano niezly. Co widac po przykladach zamieszczonych w ksiazce.

    T.
    "Najpiękniejszy bokeh dostaję, gdy... ściągam okulary."


    Lumix G80 + Olek E-30 + trochę szkieł ZD i mZD, trochę OM, trochę światła i sporo innych szpejów.


  2. #22
    Centus
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Thomasso Zobacz posta
    Ano niezly. Co widac po przykladach zamieszczonych w ksiazce.

    T.

    no to fakt , zdjecia umieszczone w ksiazce sa poprostu miodne

    widzialem tez szkice sytuacyjne odnosnie scen zdjeciowych

    niestety nie mialem jeszcze czasu powazniej sie zajac ta ksiazka

  3. #23
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Thomasso
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.942
    Siła reputacji
    89
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Centus Zobacz posta
    no to fakt , zdjecia umieszczone w ksiazce sa poprostu miodne

    widzialem tez szkice sytuacyjne odnosnie scen zdjeciowych

    niestety nie mialem jeszcze czasu powazniej sie zajac ta ksiazka
    Szkice zabawne, opisy samych scen/aranzacji tez bardzo lekkim jezykiem, dosc zabawne. Milo sie to czyta. Wyraznie widac, ze dla autora praca to tez niezla zabawa.

    T.
    "Najpiękniejszy bokeh dostaję, gdy... ściągam okulary."


    Lumix G80 + Olek E-30 + trochę szkieł ZD i mZD, trochę OM, trochę światła i sporo innych szpejów.


  4. #24
    Centus
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Thomasso Zobacz posta
    Szkice zabawne, opisy samych scen/aranzacji tez bardzo lekkim jezykiem, dosc zabawne. Milo sie to czyta. Wyraznie widac, ze dla autora praca to tez niezla zabawa.

    T.

    w sumie musi to byc fajne , miec taka wiedze , doswiadczenie ,
    robic co sie lubi ,

    faktycznie dla autora fotografia to moze byc zabawa i sposob na zycie a dopiero przy okazji zrodlo zarobku

  5. #25
    Centus
    Gość
    troszke czasu juz uplynelo od czasu kiedy zakupilem lampe Fl-50R

    moge sie podzielic pierwszymi wrazeniami i mam tez przy okazji pytanie

    lampy uzywam glownie w trybach TTL Auto i czasami samo Auto

    zauwazylem ze przy palniku na wprost w pewnych okreslonych sytuacjach

    TTL nie doswietla i trzeba robic korekte o 1EV czasami o 0,7EV

    przy ustawieniu palnika do gory i zalozenia bialego odblysnika na gumce

    tego problemu nie widze

    zauwazylem tez ze pomiedzy trybami TTL i Auto sa pewne roznice w temperaturze blysku , w TTL jest cieplejszy a na Auto jest zimniejszy
    w puszce E-3 balans ustawiony na auto

    widelki synchronizacji w puszcze mam ustawione od 30 do 250 ale praktycznie poruszam sie pomiedzy 30 a 125

    co do trybow w puszce to glownie A a czasami M jezeli chce recznie ustawic czas

    zauwazylem cos jeszcze , fotografujac w tym samym pomieszczeniu (ok 25 m2) w pewnych rejonach TTL niedoswietla o 0,7 do 1EV a w pewnych jest ok

    czy normalne jest ze bedac na obcym (nieznanym terenie) musze zrobic kilka fotek na probe i zobaczyc jak reaguje aparat i lampa na kombinacje swiatla zastanego i wlasnego i wprowadzic poprawki i ew wybrac czy lepiej naswietla w TTL czy w Auto

    czy wy tez tak macie ?

    czy gdzies mozna odczytac po zrobieniu zdjecia z jaka sila blysnela lampa ?

    zaobserwowalem ze jak blysnie z pelna moca to na aparacie na chwile zapala sie czerwona blyskawica , symbol ze lampa sie laduje
    jednak zadko wykorzystuje pelny blysk




    natomiast mam pytanie o tryb Super FP w lampie

    rozumiem ze mam go wlaczyc tylko wtedy kiedy warunki oswietleniowe i konfig ISO / wartosc przyslony daja mi czasy krotsze niz 1/250
    podczas robienia fotki pod slonce kiedy chce doswietlic cienie

    czy rowniez wtedy kiedy chcialbym fotografowac w miare bliski (kilka metrow do max 20 ) obiekt w uchu i zalezalo by mi na krotszym czasie tak aby obiekt wyszedl nieporuszony , poprostu zawsze wtedy kiedy maksymalny czas 1/250 bylby da mnie zbyt wolny


    i na koniec ostatnie pytanie , czy jest sens uzywania filtra polaryzacjnego
    zeby wytlumic lekkie odbicia swiatla od blyskotliwych przedmoiotow
    w koncu polar tez zabiera troszke swiatla , oczywiscie zakladam nasadke rozpraszajaca ale pomimo tego czasami cos sie od czegos lekko odbija
    Ostatnio edytowane przez Centus ; 23.07.11 o 23:58

Podobne wątki

  1. SP 600 UZ - kilka pytań.
    By sp600uz in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 21.12.10, 19:09
  2. kilka pytań...
    By leviatan in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 4.08.07, 18:54
  3. Kilka Pytań.
    By rabit89 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23.06.06, 09:35
  4. E 500 i kilka pytan......
    By agamg in forum E-System
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 10.02.06, 19:45
  5. C-765 kilka pytań
    By aga77 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 9.11.04, 19:59

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.