Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Dziwne "stuki" w obiektywie, czy to normalne?

  1. #1
    | OlyJedi Awatar raven66
    Dołączył
    Apr 2007
    Mieszka w
    KRáK/oFF
    Posty
    310
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

    Dziwne "stuki" w obiektywie, czy to normalne?

    Witam,
    swojego Olka mam od dwóch dni, dopiero się go uczę, praktycznie 99% zagadnień jest dla mnie kompletną nowością. Jakbyście widzieli, jakim przeżyciem było dla mnie zakładanie obiektywu, to pewnie byście z taboretów pospadali ze śmiechu. Ale jak mawiają antyczni informatycy - każdy od czegoś zaczyna...

    Już praktycznie w momencie rozpakowania zestawu i wyjęcia Zuiko 14-45 zauważyłem taki dziwne coś. Wczoraj nie zwróciłem uwagi, ale dziś... sam nie wiem. Objawy - po delikatnym nawet obracaniu obiektywu (w sensie np. najpierw przednia soczewka do góry a potem na dół) mam dziwaczne wrażenie, że coś w środku tak bardzo delikatnie jakby się przemieszcza, stuka...

    Nie zauważyłem problemów w trakcie robienia zdjęć, AF bardzo ładnie łapie, ostrzy, silniczek nie wydaje żadnych dziwacznych dźwięków.

    Czy to normalne, wszystkie obiektywy tak mają? Czy to może jakaś wada, uszkodzenie mechaniczne podczas transportu?

    Pzdr,
    R.

  2. #2
    | OlyJedi Awatar Maro66
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Rzeszów
    Posty
    531
    Siła reputacji
    50
    Moja galeria
    Wydaje mi się, że nie masz co panikować, każda przekładnia ma jakiś minimalny luz. Jak łapie ostrość i zdjęcia są OK, to na Twoim miejscu nie zawracałbym sobie głowy. Masz gwarancję, jak coś będzie się działo, zawsze możesz reklamować.
    Gratuluję dobrego wyboru i życzę wielu udanych zdjęć!

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    polska północna
    Posty
    2.514
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    nie wymagaj kosmicznej precyzji od taniego obiektywu... normalny luz, konieczny do zmiany ogniskowej objawia się lekkim "telepaniem" które niezmiennie męczy świeżaków.

    14-54 też potrafi lekko zatelepać, więc nie łam się chłopie tylko fotki rób!

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar paakayttaja
    Dołączył
    Apr 2007
    Mieszka w
    Rybnik / Jyväskylä
    Posty
    1.092
    Siła reputacji
    28
    Moja galeria
    Ja generalnie mialem dzis cos takiego. W zasadzie ze sprzetem obchodze sie jak z jajkiem, niepotrzebnie nie narazajac go na stres.

    Caly dzisiejszy dzien robilem zdjecia, aparat spisywal sie bez zarzutu. Po kilkunastu godzinach bateria zaczela padac, ale dalo sie robic fotki.
    No i zonk - autofokus odmowil posluszenstwa (manual dzialal). Wymienilem baterie - to samo. Wylaczylem 330, odkrecilem na chwile szklo, przykrecilem nazad i zadzialal...

    Dla pewnosci zresetowalem jego ustawienia - jutro jade strzelac gdzies w okolice jakiegos zamku... mam nadzieje, ze to nie jest jakis powazny powod do zmartwien, ten "zawias" AF?
    Tuulan ja Tuulin tuulinen tuuli tuulee talvella täällä ja tuolla.

  5. #5
    | OlyJedi Awatar rafrog
    Dołączył
    Apr 2005
    Mieszka w
    lubelskie
    Posty
    1.421
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    tez miałem takie przypadki. w ciągu ostatniego tygodnia nawet kilka razy. póki co nie przejmuje sie tym
    jedna fotografia jest więcej warta niż tysiąc słów...
    BLOG

  6. #6
    | OlyJedi Awatar raven66
    Dołączył
    Apr 2007
    Mieszka w
    KRáK/oFF
    Posty
    310
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    OK, dzięki za odpowiedzi, uwspokoiliście mnie

  7. #7

    Dołączył
    Jun 2018
    Posty
    1
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Hej raven66,a możesz powiedzieć jaki miałeś problem z podpinaniem obiektywu? Ja pierwszy raz próbowałam podpiąć i odpuscilam,bo nie chciał "kliknac", a ja bałam sie użyć zbyt dużej siły. Możecie się śmiać,ale mam nadzieję, ze tylko "za lekko" to robie, a nie że cos jest nie tak. :/

Podobne wątki

  1. Konkurs "Spring Alive w obiektywie"
    By Muminek in forum Konkursy fotograficzne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 5.05.11, 13:04
  2. konkurs fotograficzny "Moje miasto w obiektywie"
    By wrechnio in forum Konkursy fotograficzne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27.04.11, 09:03
  3. "4 pory roku - Lato 08" - "Pozostali Zwycięzcy" galeria pokonkursowa
    By mynameisnobody in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 9.10.08, 19:22

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.