Strona 78 z 78 PierwszyPierwszy ... 2868767778
Pokaż wyniki od 771 do 775 z 775

Wątek: M.Zuiko Digital 45mm 1.8

  1. #771

    Dołączył
    Dec 2018
    Mieszka w
    Skierniewice
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Jej, bardzo dziękuję za szybką odpowiedź Zamykam temat i jestem spokojna o mój obiektyw )) I idę cieszyć się prezentem ))))
    Dziękuję. dziękuję ))

  2. #772
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta

    ..."Kolejnym problemem dającym się we znaki podczas używania migawki elektronicznej jest rolling-shutter zwany także jello. Jak on się objawia? Najczęściej jest on widoczny podczas fotografowania w sztucznym świetle, jako poziome pasy na zdjęciu (na filmie są one często ruchome). Spowodowane jest to przez migające światło (migotania tego nie dostrzega nasze oko, związane jest to z bezwładnością naszego zmysłu wzroku) oraz pewną cechę stosowanych obecnie powszechnie w aparatach matryc CMOS. Jeśli będziemy fotografować z użyciem elektronicznej migawki z ustawieniem czasu krótszym niż 1/50s (np. 1/160s) w sztucznym świetle, to właśnie wtedy doświadczymy na zdjęciach tego efektu."...
    Akurat tutaj autor pomylił rolling shutter z bandingiem. Dwa różne zjawiska, choć oba wynikają z ograniczonej szybkości odczytu danych z matrycy.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  3. #773
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Akurat tutaj autor pomylił rolling shutter z bandingiem. Dwa różne zjawiska, choć oba wynikają z ograniczonej szybkości odczytu danych z matrycy.
    Zgadza się, odpowiednim określeniem byłby tu banding (te pasy na zdjęciu). Rolling shuter dotyczy zniekształceń obiektów będących w szybkim ruchu i tu też elektroniczna migawka jest na to podatna. Zależy też pewnie od konkretnego modelu aparatu. W smartfonach (gdzie jest tylko migawka elektroniczna) ta prędkość odczytu danych z matrycy jest zdaje się większa.
    Nie wnikając w szczegóły autorka pytania Piccola nie ma co się obawiać o obiektyw, bo on nie ma tu żadnego związku.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  4. #774

    Dołączył
    Dec 2018
    Mieszka w
    Skierniewice
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź Przestaję się martwić, że coś jest nie tak
    Ostatnio edytowane przez Piccola ; 22.12.18 o 22:19

  5. #775
    | OlyJedi Awatar jarek_gd
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    lubuskie
    Posty
    1.343
    Siła reputacji
    46
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paweloly Zobacz posta
    Mam wrażenie,że mój 45/1.8 słabo ostrzy(gorzej niż kiedyś); czy ktoś ma podobne obserwacje?
    Bardzo mnie ciekawi, jak sobie poradziłeś. U mnie pierścień ostrości wogóle nie reaguje w żadnym trybie w E-PL8.
    Zastanawiam się, czy reklamować, czy to kwesia jakichś ustawień w menu aparatu.

    ***
    Jest ok.

    AF trzeba ustawić na manual, albo SF-MF.
    Ostatnio edytowane przez jarek_gd ; 5.01.20 o 14:18
    “When you photograph people in color, you photograph their clothes. But when you photograph people in Black and white, you photograph their souls!”

    Ted Grant

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30.06.11, 07:40
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30.06.11, 07:40
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15.01.09, 20:46
  4. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 2.08.07, 22:56

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.