Strona 4 z 42 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 414

Wątek: M.Zuiko Digital 12mm F2.0

  1. #31
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Iwo Zobacz posta
    ...
    Puenta taka, że dawniej amatorzy nie mieli pod co podpiąć swojego body, a teraz odwrotnie akurat
    Trochę poczekaj - znowu pojawiły się plotki, że Fuji szykuje coś z m4/3, może pojawi się na rynku upragniona przez wielu matryca Sony w puszkach z odpowiednim (czytaj naszym) bagnetem. A nuż się ziszczą? (Ja tam specjalnie nie wierzę).

    Pozdrawiam AP.
    Ostatnio edytowane przez apz ; 9.07.11 o 08:30
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  2. #32
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  3. #33
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria
    Też nie podoba mi się, że do szkieł m4/3 osłony przeciwsłoneczne trzeba kupować oddzielnie.
    I to jeszcze przeważnie kosztują zadziwiająco dużo jak za kawałek tworzywa/metalu.
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

  4. #34
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    RP
    Posty
    1.898
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez nightelf Zobacz posta
    Też nie podoba mi się, że do szkieł m4/3 osłony przeciwsłoneczne trzeba kupować oddzielnie.
    I to jeszcze przeważnie kosztują zadziwiająco dużo jak za kawałek tworzywa/metalu.
    Spoko, po pierwszym szale na mZD12mm, pojawi się promocja na mZD12mm w postaci darmowej osłony p. słonecznej ...

  5. #35
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez tymczasowy_ Zobacz posta
    Spoko, po pierwszym szale na mZD12mm, pojawi się promocja na mZD12mm w postaci darmowej osłony p. słonecznej ...
    a propos pierwszego szału: pojawiają się głosy, że to co Panas w swojej prezentacji nazwał "bright wide angle" to może być coś pokroju 10.5mm f/2.8 - stara szkoła (21, 28, 40, 90) i tu przynajmniej ja mam dylemat: jeśli to miało by być "tylko f/2.8" to kupuję Oly, jeśli jednak miałoby to być z 1.8 to... kupując Panasa z automatu miałbym jedną korekcję z głowy (CA), która na samplach z 12/2.0 wygląda dokładnie na taką samą jak ta w 14-150 - mała ale JEST.
    W linku (wrzucałem wcześniej) facet pisze, że załatwia to korekcja -minus 15 w Adobe, tyle, że nie ma jej w moim PSE8... straszny żal mam do tych firm, że nie potrafią się dogadać w takiej błahej materii kopiąc w de... mnie (i innych).
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  6. #36
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    RP
    Posty
    1.898
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez gietrzy Zobacz posta
    W linku (wrzucałem wcześniej) facet pisze, że załatwia to korekcja -minus 15 w Adobe, tyle, że nie ma jej w moim PSE8... straszny żal mam do tych firm, że nie potrafią się dogadać w takiej błahej materii kopiąc w de... mnie (i innych).
    Potwierdzam, w LR3 pięknie działa korekcja E16mm Sony(jedno kliknięcie), w profilach wszystkie marki obiektywów - poza Zuiko/Olympus i Panasonic - niestety.

  7. #37
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.865
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Obiektywy Panasa są w profilach, tylko LR pokazuje, że niby ich nie ma. A tak naprawdę ich korekcja przebiega automatycznie, nawet bez klikania.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #38
    yendash
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez gietrzy Zobacz posta
    W linku (wrzucałem wcześniej) facet pisze, że załatwia to korekcja -minus 15 w Adobe, tyle, że nie ma jej w moim PSE8... straszny żal mam do tych firm, że nie potrafią się dogadać w takiej błahej materii kopiąc w de... mnie (i innych).
    Szczerze współczuję jedocześnie dumając nad naturą bytu, że gdyby dzisiaj HCB chciał robić zdjęcia pewnie szczezłby w rozważaniach na temat wyższości systemów i różnych "wad" szkieł oraz korpusów.

  9. #39
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

  10. #40
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez nightelf Zobacz posta
    Test obiektywu
    No to mamy w systemie drugie (po 20/1.7) otwarte extreme aggression

    Od autora testu: jeśli jesteśmy w AF, przejdziemy na MF i ustawimy 3m (hiperfokalna dla f/5.6), wrócimy do AF i z powrotem do MF, to będziemy mieli ustawione tak jak było ostatnio w MF czyli: 3m.
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15.07.11, 15:40
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30.06.11, 07:40
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30.06.11, 07:40
  4. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15.01.09, 20:46
  5. New 250/f2.0 Zuiko Digital
    By jps in forum E-System
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21.05.06, 18:37

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.