Strona 13 z 42 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 414

Wątek: M.Zuiko Digital 12mm F2.0

  1. #121
    Awatar ebelbeb
    Dołączył
    Jun 2007
    Mieszka w
    Olsztyn
    Posty
    104
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez droplet Zobacz posta
    W sumie to się pogubiłem, czy MZD 12/2.0 to szkło SHG?
    Oficjalnie chyba żadne ze szkieł m4/3 nie jest zaliczane przez olka do kategorii SHG. Z tej strony:
    http://www.olympusamerica.com/cpg_se...p?section=lens
    wynika, że podział na standard, HG i SHG obowiązuje jedynie dla szkieł 4/3.
    Olympus E-500
    Pentakusubusu collector. Waidodayo! http://www.flickr.com/photos/ebelbeb/

  2. #122
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Szkieł SHG do puszek entry-level się raczej nie robi.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  3. #123
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Szkieł SHG do puszek entry-level się raczej nie robi.
    W sumie to jednym zdaniem całkiem udanie to podsumowałeś.

    Z drugiej strony czy ef-s 17-55IS Canona to nie "ukryta" eLka? Optycznie chyba tak choć obudowa/wykonanie pożal się Panie Boże. W Nikonie takie 35mm f/1.8DX, czy w mikro 20/1.7 Panasa.
    Z kolejnej strony takie 24-105/24-70: pierścień zuma chodzi ciężko, gdzieś tam (ogniskowa) się wyraźnie zacinając i to jest eLka (SHG) i takie 300/2.8 to też eLka choć wszystko chodzi jakby płynniej ... ciachają tymi odznakami jak im wygodnie.
    Dla nas najlepiej jest jak znaczka nie ma (20/1.7) a szkło knockout'uje. Obudowa plastikowa - no żadna mi jeszcze nie pękła, AF wolniejszy? 50L-85L to też muły, itp, itd.

    Podsumowując: gdyby 12mm f/2.0 było CA free* klękałbym codziennie do obrazka fabryki Tatsuno czytaj byłaby SHG.

    * - gdzieś już pisał jeden z pierwszych testerów korekcja red/cyan -15 załatwia problem.
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  4. #124
    Awatar ebelbeb
    Dołączył
    Jun 2007
    Mieszka w
    Olsztyn
    Posty
    104
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Prawie każdy taki sugerujący przynależność do klasy wyższej znaczek stanowi idealne usprawiedliwienie dla wyższej ceny. Dobrze, że 12/2 ma jedynie znaczek MSC, dzięki temu cena jest odpowiednia.
    Olympus E-500
    Pentakusubusu collector. Waidodayo! http://www.flickr.com/photos/ebelbeb/

  5. #125
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ebelbeb Zobacz posta
    Prawie każdy taki sugerujący przynależność do klasy wyższej znaczek stanowi idealne usprawiedliwienie dla wyższej ceny. Dobrze, że 12/2 ma jedynie znaczek MSC, dzięki temu cena jest odpowiednia.
    Niekoniecznie a nawet zdecydowanie NIE. Jest za duża. Idealny kompromis byłby na poziomie $600, imho.
    Zauważ, że to szkło było na samym topie listy życzeń użytkowników a mimo wszystko "zalega" w B&H, Adorama i innych świątyniach Za Wodą, gdzie ludzie jakby więcej zarabiają/kupują. Ludzie czekają, może na $750, może na $700. "Poza tym 14/2.5 sroce spod ogona też nie wyleciało".
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  6. #126
    Awatar ebelbeb
    Dołączył
    Jun 2007
    Mieszka w
    Olsztyn
    Posty
    104
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Każda cena >0 mogłaby z punktu widzenia kupującego być niższa.
    Napis "in stock" oznacza, mam nadzieję, że olek wywiązał się z zadania i zapewnił dobre zaopatrzenie dla sprzedawców. Chwała mu za to.
    Przychodzi mi na myśl kilku producentów, u których po premierze i oficjalnym wprowadzeniu do sprzedaży topowych produktów można miesiącami czekać na ich pojawienie się w sklepach. Można odnieść wrażenie, że "wprowadzając" te najlepsze modele liczą jedynie na wzrost zainteresowania marką i tym samym wzrost sprzedaży gorszych, ale jednak dostępnych wyrobów. A sobie dają przy okazji dużo czasu na faktyczne opracowanie tych ogłoszonych hitów.
    Co do porównania cenowego z 14/2.5 to, poza braniem pod uwagę parametrów optycznych, trzeba zwrócić również uwagę na "filing", jaki oferuje nowe szkło olka. Drugiego takiego "stajlowego" "oldschoola" ze świecą szukać. Jestem przekonany, że nie tylko dobrze wygląda, ale po wzięciu go do rąk wrażenie obcowania z czymś na miarę jakości takumarów nie znika.
    Tak myślę, że jest to produkt adresowany nie tylko do klientów oczekujących odpowiedniej jakości zdjęć, to można było załatwić bez udziwniania obudowy. W tym ten obiektyw jest podobny do Fuji X100. Jestem przekonany, że po bliższym poznaniu nie będzie jednak równie rozczarowujący.
    Ostatnio edytowane przez ebelbeb ; 3.08.11 o 18:35
    Olympus E-500
    Pentakusubusu collector. Waidodayo! http://www.flickr.com/photos/ebelbeb/

  7. #127
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  8. #128
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  9. #129
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  10. #130
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria

    12/2 @EP3 vs. 24/1.4 Leica @M9

    http://www.stevehuffphoto.com/2011/0...h-24-summilux/

    ---------- Post added at 10:15 ---------- Previous post was at 08:22 ----------

    Voigtlander 28mm f/2 @M9 vs. 12/2 @PL1

    http://soundimageplus.blogspot.com/2011/08/olympus-12mm-f2-up-against-leica-m9.html?utm_source=BP_recent
    Ostatnio edytowane przez gietrzy ; 11.08.11 o 08:26
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15.07.11, 15:40
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30.06.11, 07:40
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30.06.11, 07:40
  4. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15.01.09, 20:46
  5. New 250/f2.0 Zuiko Digital
    By jps in forum E-System
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21.05.06, 18:37

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.