Strona 9 z 42 PierwszyPierwszy ... 789101119 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 418

Wątek: Olympus PEN E-P3

  1. #81
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Panowie, ten AF jak widać działa bardzo sprawnie, ale to jest poziom, jaki aparaty Panasa prezentują już od jakiegoś czasu. Miło, że Olek go dogonił.
    Napisałem wczoraj coś podobnego, mimo wszystko nie opublikowałem.
    Nie chciałem psuć radości koleżankom i kolegom z wielkiego dnia dla Oly.
    Szkoda, że na pl forach każde zamieszczane zdjęcie musi spełniać urzędnicze reguły, być arcydziełem, szkoda, że brakuje zwykłej radości z zadowolenia innych ze zwykłych pstryków. Nic osobistego, btw.

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Zrobili ankietę wśród gimnazjalistów: czy chciałbyś, żeby twój lajfstajlowy aparat do robienia słiiit fotek na fajsbuka wyświetlał na ekranie wykresy takie jak w podręczniku od matematyki? 99% respondentów wybrało odpowiedz: OMG, nieee!!!
    No i nie ma histogramu...
    Ja to wyłączam, wolę pierwszy pstryk z nastawami "na pałę" i inspekcja histogramików przed drugim "do prawej" pstrykiem.

    BTW. Szkoda, że Oly nie napisze (w P3 są równie małe) w sofcie dużych histogramów rodem z GF1 czy Nikonów. Obecne (PL1) są zbyt małe.
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  2. #82
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Radzymin
    Posty
    23
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    możesz sobie robić akcje- np nasikać do butów.
    Ekrany 16/9 stanowią większość ekranów.. choćby dlatego że przy tej samej przekątnej mają.. najmniejszą powierzchnię a więc są najtańsze w produkcji.
    Akcja jest oczywiście żartem mającym zaznaczyć potrzeby pewnej grupy użytkowników.A to że im wychodzi taniej nie znaczy że ja to muszę bezmyślnie akceptować.Pozdrawiam wszystkich miłośników systemu m4/3 z wyjątkiem Karoliana.

  3. #83
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.666
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    nie załapałeś- opisywałem tu kiedyś poszukiwania laptopa z ekranem o proporcjach innych niż 16/9.

    Nie jest to kwestia bezmyslnej akceptacji a coraz większych kłopotów z dostepnością. po prostu "żadżą" księgowi. Żądza pieniądza.
    Ekran LCD aparatu imo powinien mieć proporcje matrycy.
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  4. #84
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Darekw1967 Zobacz posta
    DCraw daje max tego co tak naprawde siedzi w RAW-ie ale trzeba sie mocno narobic przy materiale wejsciowym.
    Nie ma się co narabiać, dcraw olewa specyfikę danych rawów traktując wszystko jednako. Wersja sprzed kilku lat radzi sobie z współczesnymi plikami, co niejako to potwierdza.
    Cytat Zamieszczone przez Darekw1967 Zobacz posta
    Bardzo chetnie korzystam z UFRAW-a bo mam wszystko ze smieciami i moge robic to co mi pasuje z odszumianiem tego co chce... wlacznie.
    Ufraw to już jest porażka w ogóle w stosunku do tego, co potrafią inne konwertery.
    Cytat Zamieszczone przez Darekw1967 Zobacz posta
    Natomiast na "dzien dobry" ACR nieco za mocno ingeruje w odczytany obraz z RAW-a bez... mozliwosci wylaczenia opcji wstepnego odsmiecania obrazu i w efekcie koncowym dostaje to czego nie do konca oczekiwalem pod wzgledem szczegolowosci w bardzo drobnych detalach.
    Oj, to chyba nie znasz ACRa (nowego), to obecnie rewelacyjny konwerter jeśli chodzi właśnie o radzenie sobie z szumami, szczegółami i dynamiką. Jedynym jego błędem jest brak panowania nad promieniem nieliniowych operacji cieni i świateł (przy mocnych kontrastach pojawiają się obwódki).
    Konwerter może sobie ingerować ile chce byle efekt był dobry.
    Cytat Zamieszczone przez wulf Zobacz posta
    Myślałem, że ten opcjonalny grip to będzie takie coś na baterie żeby można było w pionie fotografować i dłużej. A tu co? Jak ktoś słusznie zauważył każdy może ulepić sobie własny
    I powstaną nieoficjalne profi gripy obejmujące sprzęt z boku i od dołu, mogę się założyć.

  5. #85
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Tarnów/Kraków
    Posty
    900
    Siła reputacji
    80
    Moja galeria

  6. #86
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Zauważyłem pewną prawidłowość - im nowszy sprzęt, tym więcej można osiągnąć z rawa w stosunku do tego, co daje jpg. Dlatego z osądami co do zdjęć wstrzymałbym się do czasu wsparcia rawów poważniejszymi aplikacjami.

  7. #87
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Janko Muzykant Zobacz posta
    Zauważyłem pewną prawidłowość - im nowszy sprzęt, tym więcej można osiągnąć z rawa w stosunku do tego, co daje jpg. Dlatego z osądami co do zdjęć wstrzymałbym się do czasu wsparcia rawów poważniejszymi aplikacjami.
    Nie chcę dawać linka by nie psuć zabawy, ale mamy gwarantowane minimum 1 EV.

    Beznadziejne kadry z 12mm - praca inżynierów optyki zniszczona przez filtry. Dżizas tak trudno wyłączyć te filtry na czas podpięcia/prezentacji topowej optyki... Filtry imho bardzo fajne (sorry Janko ), ale można było je pokazać "na kicie".

    edit: zwracam honor, jest osobny njius z fotkami 12mm bez filtrów.
    Ostatnio edytowane przez gietrzy ; 1.07.11 o 16:08
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  8. #88
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez gietrzy Zobacz posta
    Beznadziejne kadry z 12mm - praca inżynierów optyki zniszczona przez filtry. Dżizas tak trudno wyłączyć te filtry na czas podpięcia/prezentacji topowej optyki... Filtry imho bardzo fajne (sorry Janko ), ale można było je pokazać "na kicie".
    Nie mam nic do filtrów, ale ''po''. Używanie ich na żywo może po prostu zepsuć kiczem dobre kadry.
    Niestety, znowu ta sama, nieprzemyślana i mająca KOLOSALNE znaczenie polityka firmy: dać niezdarom aparat by ten wyrobił zdanie na bardzo długo.
    Nowości winno się użyczać ludziom, którzy wyciągną ze sprzętu siódme poty i technicznie, i kadrem. Taki materiał jest potem w stanie przyciągnąć tłumy kupowaczy. No, ale...

  9. #89
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    Ekran LCD aparatu imo powinien mieć proporcje matrycy.
    I wszystko w tym temacie.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  10. #90
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Radzymin
    Posty
    23
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    I wszystko w tym temacie.
    Przychylam się do opinii epicure i koriolana.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.