Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Każdy ma swój wątek - mam i JA

  1. #1
    Awatar marsonek
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Każdy ma swój wątek - mam i JA

    Od jakiś 3 miesięcy przeglądam fotografie użytkowników pielęgnujących swoje wątki. Czasem zastanawia mnie jak można trzymać na dysku fotkę kwiatka w 20 pozach z jednego miejsca albo drzewa które wyszło szaro buro i ponuro. Doszedłem do wniosku , że w sumie ja też takie trzymam jednak o innej tematyce i wcale nie mam zamiaru się ich pozbyć. Nigdy jeszcze nie komentowałem zdjęć innych bo nie czułem się do tego uprawniony ("ja się nie znam"). Postanowiłem założyć własny wątek abyście powiedzieli czy moje własne KWIATKI wam się podobają lub czy mam popracować nad IHMO lub GO .
    no to zaczynam wrzucać na początek moje małpeczki.
    1. ENTUZJAZM
    2. NFS
    3. A dokąd teraz
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	00012395.JPG
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	207,3 KB
ID:	49998   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	00284424.JPG
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	176,8 KB
ID:	49999   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	00304549.JPG
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	237,8 KB
ID:	50000  

  2. #2
    OR | Honorowa wystawa Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar k@czy
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    38° 59' 1.46" -94° 44' 16.274"
    Posty
    4.169
    Siła reputacji
    156
    Moja galeria
    Mysle, ze musisz zaczac od podstaw obrobki.
    Nasycenie, kontrast, ostrosc, krzywe, WB, histogram, to sa podstawowe pojecia, ktore musisz poznac. Inaczej bedzie ci ciezko sie przebic

  3. #3
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Tommy_G
    Dołączył
    Dec 2007
    Mieszka w
    Vevey, Szwajcaria
    Posty
    639
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    marsonek, a już myślałem że to ktoś skomentował mój wątek.. a tu patrz - twój o identyko takim samym tytule

    Mój wątek
    E-3, 8, 9-18, 12-60, 30, 50, 70-300, metz 58AF-1
    Mój wątek
    Mój blog

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar masakrer
    Dołączył
    Oct 2008
    Mieszka w
    Denia -Costa Blanca
    Posty
    2.667
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    I oprocz tego wszytkiego co slusznie zauwazyl Kaczy, poszukac ciekawych tematow do zdjec, moze wlasnie kwiatkow bo ta pierwsza wrzutka to raczej taka do albumu rodzinnego.
    Pozdr.
    Jesli przesladuje cie pokusa, uciekaj powoli aby mogla cie dogonic

  5. #5
    Awatar marsonek
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Przepraszam Tommy_G jeśli nadużyłem praw autorskich jednak albo już kiedyś rzucił mi się w oczy taki temat i automatem się zapamiętał jako własny albo podobnie kombinujemy

    A może dzięki temu będę miał więcej wejść i cennych podpowiedzi kiedy zostanę przypadkiem zidentyfikowany jako stary bywalec.

    Jeśli chodzi o wyżej wymienione rzeczy czyli WB, kontrast i inne to nie były wcześniej przeze mnie używane ponieważ to aparat załatwiał dla mnie sprawę a ja RAWów jeszcze nie robiłem.

    Chciałbym poprosić o pierwsze informacje co miałbym zmienić np w zdjęciu nr 1 gdyż mam je w rawie i chętnie pobawiłbym się nim wg wskazań

    Dziękuje

  6. #6
    OR | Honorowa wystawa Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar k@czy
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    38° 59' 1.46" -94° 44' 16.274"
    Posty
    4.169
    Siła reputacji
    156
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez marsonek Zobacz posta
    Przepraszam Tommy_G jeśli nadużyłem praw autorskich jednak albo już kiedyś rzucił mi się w oczy taki temat i automatem się zapamiętał jako własny albo podobnie kombinujemy

    A może dzięki temu będę miał więcej wejść i cennych podpowiedzi kiedy zostanę przypadkiem zidentyfikowany jako stary bywalec.

    Jeśli chodzi o wyżej wymienione rzeczy czyli WB, kontrast i inne to nie były wcześniej przeze mnie używane ponieważ to aparat załatwiał dla mnie sprawę a ja RAWów jeszcze nie robiłem.

    Chciałbym poprosić o pierwsze informacje co miałbym zmienić np w zdjęciu nr 1 gdyż mam je w rawie i chętnie pobawiłbym się nim wg wskazań

    Dziękuje
    Dodalbym jeszcze poszczegolne tryby w aparacie- P, A, S,M, AUTO.
    Dobrze wiedziec, co kazdy z nich potrafi i dlaczego dziala jak dziala
    Pierwsze zdjecie zdjecie zrobiles w trybie S- czemu?
    Z jednej strony dobrze, ale czas za krotki- - tu nadal obowiazuje zasada dwukrotnosci ogniskowej- przy 25mm powinienes miec co najmniej 1/50s- a jako, ze obiekt w ruchu- to mogles smialo dac 1/100 i nadal bys mial rozmazane/poruszone tlo.
    Poza tym jaki sens przymykania do f11 i jednoczesne podnoszenie ISO ?
    Tutaj jestes w granicach bezpieczenistwa, ale przy gorszych warunkach swietlnych mozesz zepsuc kadr.
    A co do rzeczy, ktore wymienilem wczesniej- zdjecie jest nieostre- nie wyostrzales po zmniejszeniu.
    Malo kontrastu- mydlo, mgla, malo przejrzyscie.
    Do tego wszystko na zdjeciu ma rozowy zafarb.
    Piekna, rozowa pupa pani w rozmiarze semi-amerykanskim tez nie dodaje focie uroku- musisz zwracac uwage na bohaterow drugiego planu

    Na razie masz duzo rzeczy, o ktorych musisz zaczac myslec podczas robienia zdjecia - pozniej dochodzi obrobka w jakims programie.
    Ale to jest chyba najfajniejszy moment w tej zabawie - odkrywanie tylu nowych rzeczy

  7. #7
    Awatar marsonek
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Postaram się wytłumaczyć dlaczego postąpiłem tak a nie inaczej pstrykając fotke nr 1.
    Mając w miarę dużo światła postanowiłem mieć w miarę wyraźny drugi plan tak aby dobrze było widać rozmycie. Podejrzewam, że przy przysłonie 5.6 i niższym iso było by z tyłu zbyt rozmyte tło i efekt poruszenia byłby mniej zauważalny.
    Przy fotografowaniu dzieci staram się używać trybów półautomatycznych ( tylko przysłonę albo czas ) gdyż ustawianie w manualu wszystkiego zemściło się na mnie niejednokrotnie.
    Dzieci to obiekty wyjątkowo szybko poruszające się i często z obiektywem za nimi nie zadążam nie mówiąc o ustawianiu prawidłowej ekspozycji.
    Obróbka zdjęcia to mój pierwszy krok na który postanowiłem poświęcić mój krótki czas wolny.
    Będę się sukcesywnie dokształcał - obiecuję.
    Co do czasu naświetlania zdjęć - nie miałem pojęcia o dwu krotności ogniskowej i innych rzeczach.
    Korzystałem w pełni z wcześniejszych doświadczeń i prób oraz porad z książki Bryana Petersona.
    Chciałbym przy okazji dowiedzieć się w jakiej książce są tego typu matematyczne dane które także ułatwią mi dobranie właściwych parametrów i ich przetestowanie.
    Wrzucam poprawione zdjęcie wg porad i z podciągniętym kontrastem .
    Z góry dziękuje za podpowiedzi
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	00012395_1.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	406,6 KB
ID:	50043  

  8. #8
    Awatar marsonek
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Falstart zliczony.
    Mam nadzieje że to choć 1% lepsze będzie
    Jedno z moich ulubionych
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	00263155_4.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	581,7 KB
ID:	50183  

  9. #9
    | OlyJedi Awatar robert1088
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    JAROCIN-WLKP
    Posty
    963
    Siła reputacji
    57
    Moja galeria
    Marsonek co do zdjęcia na karuzeli to właśnie rozmycie 2 planu sprawia wrażenie ruchu - nawet pokusiłbym się o panoramowanie . Ustaw sobie aparat na tryb M -myślę że załapiesz .

Podobne wątki

  1. każdy ma swój wątek, mam i JA
    By Tommy_G in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 525
    Ostatni post / autor: 17.01.19, 16:14
  2. Pokaż swój mak...
    By C+ in forum Zakątek pasjonatów
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 17.08.11, 18:14

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.