Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 38

Wątek: Jaki obiektyw do e510?

  1. #11
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Żyje jeszcze ZD 11-22 - fajny obiektyw 2,8 - 3,5 - czy to dla Ciebie za ciemno?

    Mniej uniwersalny od 9-18.

    Co do 14-54 wersja druga obiektywu jest ciut ostrzejsza na brzegach i dostosowana do ostrzenia po kontraście - lepiej współpracuje z penami.
    Przy podobnej cenie szukałbym dwójki jeśli budżet puszcza.

    Wersja z lampką jest też bardzo dobra, i chyba najtańsza ze wszystkich propozycji. Przeczytaj tę broszurkę:
    Stobist 101 zip. plik w PDF, spakowany zipem. Miłej lektury.

    Pozdrawiam AP
    Ostatnio edytowane przez apz ; 23.06.11 o 08:47
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  2. #12
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Eee tam, zaraz za ciemny. Kity są całkiem ok. W tym konkretnym, który autor wątku wymienia - światło zaczyna się od 3,5
    Poniższe zdjęcie zrobione jest ZD 9-18 którego światło zaczyna się od 4,0 - czyli obiektyw ciemny i na dokładkę miejsce ciemne. I jeszcze z ręki robione. Da się ? jak widać da.

    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  3. #13
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Eddie
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    3.747
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    Ale pitolicie. Facet chce obiektyw, jasny i uniwersalny. W takiej sytuacji tylko 14-54 w wersji pierwszej. Różnica pomiędzy nim i tym co posiada obecnie jest kolosalna.
    A już polecanie FL36R, gdy porównywalny cenowo Metz 48AF-1 jest praktycznie pod każdym względem lepszy jest już zupełnie bez sensu.
    Wg Karola najlepsza stopka na OC: Canonizacja św. Bernarda z Olympu AD 2011

    [...]Nie patrzę na to jak na efekt pracy z aparatem cyfrowym i oprogramowaniem, dzięki któremu wszystko mogę idealnie wyczyścić i obrabiając zdjęcie też nie myślę w ten sposób, że skoro mam takie narzędzia, to powinienem wszystko doprowadzić do stanu sterylnego.[...]

    BernArt - Moje zdjęcia

  4. #14
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Da się ? jak widać da.
    Na 9 mm to nie problem. Jakich czasów wtedy potrzeba? 1/20 s, a ze stabilizacją 1/4 s. Tak długi czas potrafi zrekompensować braki światła, ale przy dłuższych ogniskowych to już nie ma zastosowania. Spróbuj zrobić w takich warunkach, jak na zdjęciu (nawet nie koniecznie w takich, wystarczy normalnie oświetlony pokój), zdjęcie kitem na 45 mm i f/5,6. Tu nawet stabilizacja nie pomoże. Nie mówiąc już o tym, że zdjęcia rodzinne to głównie zdjęcia ludzi, którzy nie będą pozowali tak nie ruchomo, jak chodnik w ciemnym korytarzu.

    P.S. Zdjęcie jest nieostre Albo poruszone, albo mocno odszumione, albo jedno i drugie.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  5. #15
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Eddie Zobacz posta
    Ale pitolicie. Facet chce obiektyw, jasny i uniwersalny. W takiej sytuacji tylko 14-54 w wersji pierwszej. Różnica pomiędzy nim i tym co posiada obecnie jest kolosalna.
    A już polecanie FL36R, gdy porównywalny cenowo Metz 48AF-1 jest praktycznie pod każdym względem lepszy jest już zupełnie bez sensu.
    Zgadzam się co do Metz-a, jest systemowy, jest niewiele większy, i znacznie mocniejszy i szybszy w ładowaniu.
    Wolałbym dzisiaj kupując wersję drugą 14-54, chociaż trzeba pewnego czasu, by poznać jego nieliczne wady wersji pierwszej tego szkiełka, przy niewątpliwej przyjemności korzystania z jego licznych zalet. Szklo bardzo fajne i o niebo lepsze od kita a używki miewają znakomite ceny.

    Jest jeszcze 12-60 SWD, znakomite ostre szkiełko, jedno z najlepszych w systemie, ale czy na E-510 da się poznać jego zalety??? No i cięższe...

    Pozdrawiam AP.
    Ostatnio edytowane przez apz ; 23.06.11 o 14:41
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  6. #16
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Szklo bardzo fajne i o niebo lepsze od kita a używki miewają znakomite ceny.
    Szkło fajne o tyle, że ma ciekawy zakres ogniskowych i przyzwoite światło za w miarę rozsądne pieniądze. Ale optycznie na pewno nie jest lepsze od kita, o ile w ogóle choć trochę jest lepsze - może zyskuje trochę w centrum kadru w połowie zakresu ogniskowych. Miałem i ZD 14-42, i ZD 14-54 i różnicy między nimi nie dostrzegłem w jakości optyki, co też potwierdzają różne testy. Szkło jak szkło - przyzwoite. Ale jakim cudem zasłużyło sobie na opinię niemalże wybitnego, to pozostaje dla mnie zagadką.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  7. #17
    | OlyJedi Awatar szambonur
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Zakopane
    Posty
    221
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Szkło fajne o tyle, że ma ciekawy zakres ogniskowych i przyzwoite światło za w miarę rozsądne pieniądze. Ale optycznie na pewno nie jest lepsze od kita, o ile w ogóle choć trochę jest lepsze - może zyskuje trochę w centrum kadru w połowie zakresu ogniskowych. Miałem i ZD 14-42, i ZD 14-54 i różnicy między nimi nie dostrzegłem w jakości optyki, co też potwierdzają różne testy. Szkło jak szkło - przyzwoite. Ale jakim cudem zasłużyło sobie na opinię niemalże wybitnego, to pozostaje dla mnie zagadką.
    nie spodziewałem się po Tobie takich farmazonów. Zrób sobie prosty test tych obiektywów na pełnej długości np. na jakimś budynku. Powiększ na 100% i w prosty sposób uzyskasz odpowiedź na swoje nurtujące pytanie dlaczego zasłużył na miano prawie wybitnego...

    portal fotopolis wyręczył Cię w testach. Poniżej połowy strony masz praktyczne porównanie jakości tych dwóch obiektywów:
    http://www.fotopolis.pl/index.php?n=6030&p=6
    Ostatnio edytowane przez szambonur ; 23.06.11 o 15:28

  8. #18
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szambonur Zobacz posta
    nie spodziewałem się po Tobie takich farmazonów.
    Za to ja się spodziewałem, że prędzej czy później ktoś coś takiego napisze.

    Cytat Zamieszczone przez szambonur Zobacz posta
    Zrób sobie prosty test tych obiektywów na pełnej długości np. na jakimś budynku. Powiększ na 100% i w prosty sposób uzyskasz odpowiedź na swoje nurtujące pytanie dlaczego zasłużył na miano prawie wybitnego...
    Coś takiego?





    Ten z lewej to ZD 14-54. Kit zachowuje się podobnie.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  9. #19
    | OlyJedi Awatar szambonur
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Zakopane
    Posty
    221
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    z lewej, ale chyba orograficznie... zgodzę się, ale patrząc prosto w monitor to ten z prawej jest 14-54

  10. #20
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Zapewniam Cię, że ten z prawej to nie jest ZD 14-54.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

Podobne wątki

  1. Obiektyw Tamron i E510
    By Stalker73 in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 3.12.10, 16:52
  2. Obiektyw do E510
    By ważka in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 4.03.10, 15:23
  3. Jaki obiektyw do e-500
    By ppduet in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26.11.09, 13:03
  4. Nowy obiektyw do E510
    By Skajpel in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 18.01.09, 11:20
  5. Jaki telekonwerter 2x OM do E510?
    By puchan in forum E-System
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26.11.08, 14:05

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.