Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Sigma 70-200

  1. #1

    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    19
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Sigma 70-200

    Witam wszystkich.

    Chciałbym was spytać o opinię. Moim celem jest fotografia sportowa. Zwykle sporty walki w hali gdzie z rana można polegać na świetle z okien lub na świetle sztucznym jak okna są zasłonięte i jedyne światło to światło z lamp( :[ ). Więc głównie zależy mi na obiektywach jasnych.
    Zastanawiam się nad dwoma opcjami, które kosztują w zasadzie tyle samo( z tą różnicą, że za 3 tysiące mam nówke Sigmy a używke Zuiko ale to akurat nie ma znacznia):
    - Zuiko 50-200 2.8-3.5 SWD
    - Sigma 70-200 mm f/2.8 II EX APO DG Macro HSM

    Na chwilę obecną mam Zuiko 40-150 3.5-4.5 no i jak jest światło to jest zabawa ale przy mniejszej ilości czasy naświetlenia są słabiutkie.
    Tylko pamiętajcie proszę, że chodzi właśnie o fotografię sportową, na hali gdzie warunki mogą płatać figle.
    Mam ciężki orzech do zgryzienia, wprawdzie nic nagłego, nie śpieszy mi się ale no... nie wiem
    Pozdrawiam

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2010
    Mieszka w
    Kopenhaga
    Posty
    201
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Nie mam pojęcia jak jest z S70-200, ale moja córka jest gimnastyczką i zdjecia robię tylko w warunkach opisanych przez Ciebie wyżej (trudnych). Sam wprawdzie nie posiadam ZD50-200, ale mam dobrego kolegę, który kilka razy mi go pożyczył. W mniej dynamicznych momentach nawet się sprawdza, ale na iso800, a to już w moim E-30 górna granica, AF radzi sobie nieźle, ale tylko wtedy jak zawody są przy świetle dziennym (słońce) i dodatkowo doświetlone światłem sztucznym na sali. Podczas zawodów w zimie i wieczorowych pomagam sobie tym, że w GimArt wszystkie ruchy zawodniczek są doskonale znane, wiadomo kiedy gdzie będzie i jaki ruch wykona, tak więc ostrość ustawiam chwilę przed i czekam na "pstryk". Moim marzeniem jest podpiąć takie szkło, które w hali zrobi fote na iso200 i czasie nie większym niż 1/500 sek. Ot tyle, może się przyda to co napisałem.

  3. #3
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Najpierw opcja ze zmiana puszki,a jak juz wybierzesz to wtedy szkla.Niestety taka prawda.

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Sawicjusz Zobacz posta
    Nie mam pojęcia jak jest z S70-200, ale moja córka jest gimnastyczką i zdjecia robię tylko w warunkach opisanych przez Ciebie wyżej (trudnych). Sam wprawdzie nie posiadam ZD50-200, ale mam dobrego kolegę, który kilka razy mi go pożyczył. W mniej dynamicznych momentach nawet się sprawdza, ale na iso800, a to już w moim E-30 górna granica, AF radzi sobie nieźle, ale tylko wtedy jak zawody są przy świetle dziennym (słońce) i dodatkowo doświetlone światłem sztucznym na sali. Podczas zawodów w zimie i wieczorowych pomagam sobie tym, że w GimArt wszystkie ruchy zawodniczek są doskonale znane, wiadomo kiedy gdzie będzie i jaki ruch wykona, tak więc ostrość ustawiam chwilę przed i czekam na "pstryk". Moim marzeniem jest podpiąć takie szkło, które w hali zrobi fote na iso200 i czasie nie większym niż 1/500 sek. Ot tyle, może się przyda to co napisałem.
    To marzenie jest trochę bez sensu. Nawet gdyby takie szkło jakimś cudem powstało, to pewnie by miało wielkość i masę małego samochodu, a GO na pełnej dziurze przekształcałaby każde zdjęcie w abstrakcyjne dzieło sztuki. Jedyną realną drogę wskazał Mirek. Są puszki z normalnie używalnym ISO 3200.

  5. #5

    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    19
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Sawicjusz, dzięki za odpowiedź. Chyba najlepiej to by było robić zdjęcia jak są kółka gimnastyczne ;D

    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    Najpierw opcja ze zmiana puszki,a jak juz wybierzesz to wtedy szkla.Niestety taka prawda.
    Kiedyś z pewnością tak. Narazie takie większe wydatki nie wchodzą w grę ale co byś proponował ? Olympus czy celować w Canon?(np. Canon EF 70-200mm f/2.8L IS USM chodził po 5 tysięcy na allegro).

    Bardziej właśnie rozważam obiektyw w okolicach 3 tysięcy tylko zastanawiam się czy będzie duża różnica w gorszych warunkach czyli innymi słowy... czy nie pójdzie ta kasa w błoto. Ostatnio robiłem w okrutnych warunkach(z tym, że jestem początkujący więc wybaczcie rażące błędy ;] ) i wyszło to tak:
    Puchar Polski Bjj 2011 - Konin - a set on Flickr
    Z tym, że polegałem na świetle z okien, które przez jakieś małe okna i drzwi padało i czasami miałem trochę lepsze czasy ale jak już było tylko same światło z lamp to nawet maksymalne iso nie pomagało.

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2010
    Mieszka w
    Kopenhaga
    Posty
    201
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    Najpierw opcja ze zmiana puszki,a jak juz wybierzesz to wtedy szkla.Niestety taka prawda.
    I tak się chyba to skończy w moim przypadku, mimo całego sentymentu do Olka i naprawdę super przygody z E systemem zdjęcia córki w czasie jej sportowych zmagań robią się dla mnie coraz ważniejsze i coraz bardziej szkoda mi jak po zawodach mówi do mnie "tatusiu czemu zrobiłeś mi tak mało zdjęć ??", problem w tym, że ja wcale nie zrobiłem ich mało...

    P.S
    Nie chcę rozpętać nowej wojny systemowej, ale czy mógłbym prosić o podpowiedź ? Używalne iso3200 było by wskazane... może poprostu dokupie sobie coś "na zawody" a Olek dalej będzie moim kumplem...

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    200
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Sawicjusz Zobacz posta
    P.S
    Nie chcę rozpętać nowej wojny systemowej, ale czy mógłbym prosić o podpowiedź ? Używalne iso3200 było by wskazane... może poprostu dokupie sobie coś "na zawody" a Olek dalej będzie moim kumplem...
    no nie wiem - może Pentax K-5?

  8. #8
    | OlyJedi Awatar Weasly
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Sandomierz
    Posty
    154
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Zatem

    50-200mm SWD bez wątpienia będzie o wiele lepszy obrazkowo, szybkościowo też i jakość wykonania tez na + olka. Ta Sigma to macro, zawiedziesz się na szybkości. Ja sport robię na 50-200 bez SWD i na prawdę to szkło ma moc a przepaść jest wielka w stosunku do 40-150. W pentax-a się nie pchaj jak zacznie robić dobre szkła to pomyślimy
    *** Widziałem rzeczy, w które, wy ludzie, nigdy byście nie uwierzyli. ***
    ++++++++++ http://www.flickr.com/photos/67569374@N05/ +++++++++++
    -------------------------------------------------------------------------------------

  9. #9
    | OlyJedi Awatar tomek s
    Dołączył
    Dec 2006
    Mieszka w
    wawa
    Posty
    386
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Z tych dwóch to brałbym jednak szkło systemowe, bo ta sigma takim cudem techniki znowu nie jest. Miałem w nikonie i jeżeli chodzi o ostrość to do 135mm na pełnej dziurze jest całkiem fajnie, im bliżej końca tym słabiej, trzeba przymykać do f4.
    Weasly miałeś, czy gdybasz z tym AF bo akurat w tej kwestii to szkło spisuje sie bardzo dobrze. Obiektyw ma HSM i dzięki temu af jest bardzo szybki i raczej celny. Przydomek macro tyczy się minimalnie mniejszej odległości ostrzenia względem poprzedniej wersji. Szkło jest wielkie, ciężkie i mało poręczne, ale f2.8 swoje musi ważyć.
    Pozdr
    Było żółto, czerwono, a później Fuji wykończyła czerwona zaraza
    Jest też czarny aparacik z firmy od telewizorów

    foto Stankiewicz Tomasz


  10. #10
    | OlyJedi Awatar Dar-i-jush
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    699
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    Najpierw opcja ze zmiana puszki,a jak juz wybierzesz to wtedy szkla.Niestety taka prawda.
    D700 i jedziesz na ISO3200

Podobne wątki

  1. SIGMA w u4/3
    By romek1967 in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 12.05.11, 00:19
  2. ZD 50, Sigma 30 czy Sigma 50... do portretu?
    By prestigemedia in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 26.02.09, 18:31
  3. Sigma 24 mm f/1.8 EX DG ASP
    By filippohh in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 19.09.08, 20:36
  4. Sigma 18-50 f/3.5-5.6 DC
    By Gregorius in forum E-System
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15.10.06, 20:14

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.