Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 63

Wątek: Zuiko 50 mm f 1.4 - pierwsze wrażenia

  1. #21
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar staryman
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    388
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    @Tymczasowy - Twoje uwagi o stratach tyczą się raczej zawodowców i to tych od szybkich akcji, ja jako hobbysta-amator, nie wyceniam tego co lubię robić jako straty. Gdy muszę spędzić więcej czasu podczas fotografowania, przygotowań do tego, cała otoczka z tym związana sprawia mi radość, a nie spędza sen z powiek, że mogłem szybciej. Nie chcę pyknąć tysiąca zdjęć i iść do domu, ja chcę się w tym "babrać" do upojenia, a jeśli uda mi się zrobić choć jedno dobre zdjęcie, to będę jeszcze bardziej szczęśliwy. Zabawa nie polega na tym żeby "złapać króliczka, a gonić go".
    jest dobrze

  2. #22
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    RP
    Posty
    1.898
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez staryman Zobacz posta
    @Tymczasowy - Twoje uwagi o stratach tyczą się raczej zawodowców i to tych od szybkich akcji, ja jako hobbysta-amator, nie wyceniam tego co lubię robić jako straty. Gdy muszę spędzić więcej czasu podczas fotografowania, przygotowań do tego, cała otoczka z tym związana sprawia mi radość, a nie spędza sen z powiek, że mogłem szybciej. Nie chcę pyknąć tysiąca zdjęć i iść do domu, ja chcę się w tym "babrać" do upojenia, a jeśli uda mi się zrobić choć jedno dobre zdjęcie, to będę jeszcze bardziej szczęśliwy. Zabawa nie polega na tym żeby "złapać króliczka, a gonić go".
    Czy zauważyłeś, iż kilkakrotnie w swojej wypowiedzi użyłem słówka: subiektywnie ?


    PS
    Jeśli chodzi o ilość zrobionych zdjęć, to doświadczenie nauczyło mnie, że robiąc fotki obiektywem niedopasowanym do body (np. manualnym dopiętym do puszki bez wizjera adekwatnego do pracy z takimi obiektywami) należy zrobić dużo więcej fotek, niż kompletem szkło-body-dopasowanym. Ale, żeby nie było, to są jedynie moje subiektywne spostrzeżenia.
    Ostatnio edytowane przez tymczasowy_ ; 8.06.11 o 13:41

  3. #23
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar staryman
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    388
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    Mam E-3, ostrość udaje się ustawić manualnie, korzystając tylko z wizjera, oczywiście zdarzają się nietrafienia, ale po pewnym czasie jest ich minimalna ilość, nabiera się wprawy.
    Nawet kiepskie warunki oświetleniowe nie przeszkadzają.
    PS. oczywiście zauważyłem "subiektywność" wypowiedzi Tymczasowego
    jest dobrze

  4. #24
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Powiedzmy sobie szczerze,ze glownym argumentem jest kasa
    Kasa i nic wiecej
    Na sile szukamy argumentow innych,piekne bokehy,mydelniczki w oczach w tle,zabawa intymnosc,radosc z trudnosci,zadowolenie z nieudanych kadrow....
    Wszystko to sie skonczy jak takie cacko bedzie drozsze od systemowego,dopasowanego.Wystarczy,ze taka omka bedzie drozsza od systemowej pieccdziestki,wtedy koniec milosci i przepraszam Winetou,ale biznes to biznes

  5. #25
    OR | Honorowa wystawa Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar k@czy
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    38° 59' 1.46" -94° 44' 16.274"
    Posty
    4.169
    Siła reputacji
    156
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    Powiedzmy sobie szczerze,ze glownym argumentem jest kasa
    Kasa i nic wiecej
    Na sile szukamy argumentow innych,piekne bokehy,mydelniczki w oczach w tle,zabawa intymnosc,radosc z trudnosci,zadowolenie z nieudanych kadrow....
    Wszystko to sie skonczy jak takie cacko bedzie drozsze od systemowego,dopasowanego.Wystarczy,ze taka omka bedzie drozsza od systemowej pieccdziestki,wtedy koniec milosci i przepraszam Winetou,ale biznes to biznes
    I tak, i nie
    Problem w tym, ze nie ma systemowego 1.4
    Jak bedzie, to sie bedziemy martwic

  6. #26
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez k@czy Zobacz posta
    I tak, i nie
    Problem w tym, ze nie ma systemowego 1.4
    Jak bedzie, to sie bedziemy martwic
    Chyba w ubieglym roku ktos u mnie przyprowadzil soligora do olka podpietego.Jak on zachwalal to szklo.A prawda byla taka,ze nic ostrego z tego nie mozna bylo zrobic,kolory dawal do niczego.Nie moglismy znalesc nic co pomniejszylo by wartosci tego zloma,nie trafialy zadne argumenty.Po roku byla mozliwosc wykupienia 70-300 za tanie pieniadze.Zaproponowalem jemu kupno.
    Po tygodniu sam stwierdzil ,ze ten soligor jest jednak do niczego.
    Kasa misiu.Soligora tez nie ma systemowego

  7. #27
    OR | Honorowa wystawa Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar k@czy
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    38° 59' 1.46" -94° 44' 16.274"
    Posty
    4.169
    Siła reputacji
    156
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    Chyba w ubieglym roku ktos u mnie przyprowadzil soligora do olka podpietego.Jak on zachwalal to szklo.A prawda byla taka,ze nic ostrego z tego nie mozna bylo zrobic,kolory dawal do niczego.Nie moglismy znalesc nic co pomniejszylo by wartosci tego zloma,nie trafialy zadne argumenty.Po roku byla mozliwosc wykupienia 70-300 za tanie pieniadze.Zaproponowalem jemu kupno.
    Po tygodniu sam stwierdzil ,ze ten soligor jest jednak do niczego.
    Kasa misiu.Soligora tez nie ma systemowego
    No przeciez mowie: tak i nie
    Ostrosci tam malo, bokeh jakis dziwny, ale za to frajda z jasnego szkla jest i juz. Sam pare lat temu mialem taka jak podpialem to do body. Zupelnie bez zalet to szklo raczej nie jest, ale wady tez ma spore
    Kazdemu wedle zyczenia albo potrzeb (i portfela)

  8. #28
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Moominek
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1.587
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez k@czy Zobacz posta
    I tak, i nie
    Problem w tym, ze nie ma systemowego 1.4
    Jak bedzie, to sie bedziemy martwic
    No jeśli uznać Sigmę z bagnetem 4/3 za systemowy (w końcu af itd są) to jest 50/1.4
    Wyklikane z mobilka

  9. #29
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar staryman
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    388
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    kasa jest pewnie jednym z argumentów, ale nie jedynym, dla mnie kasa o tyle miała znaczenie, że wydałem te parę złotych z samej ciekawości obiektywu, ale teraz zapinam
    go bo lubię pracę z nim, bo lubię dawany przez niego obraz i tyle. Mam prawie pełen zestaw "systemowców" ZD dla fotoamatora, ale mojego manuala 50/1.4 zapinam dość często.
    jest dobrze

  10. #30
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    OM 50/1.4 po cropie to portretówka. Po co Wam ostra portretówka? Po to, żeby potem i tak rozpaprać obraz w PSie? Ten słoik na pełnej dziurze jest wystarczająco ostry do portretu.

    Miałem ZD50/2, który był bardzo ostry. Portrety musiałem zmiękczać na kompie, bo pory na twarzy wychodziły jak kratery na księżycu, a syfy na twarzy jak wulkany.
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29.04.10, 23:55
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 8.04.10, 15:25
  3. E-30 pierwsze wrażenia po przesiadce z E-510.
    By maestro in forum E-System
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 13.03.10, 14:05

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.