Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Ile wziąć za taką usługę fotograficzną?

  1. #1
    | OlyJedi Awatar dominius
    Dołączył
    Aug 2005
    Mieszka w
    Chocianów
    Posty
    183
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Ile wziąć za taką usługę fotograficzną?

    Witam.

    Dziś dostałem propozycję, co do której nie mogę się odnieść bo nie wykonywałem takowej. Mianowicie chodzi o wykonanie serii zdjęć wnętrza udekorowanego średniego lokalu, które mają być wykorzystane do ulotek reklamowych + ewentualna obróbka zdjęć w programie graficznym. Nie wiem jak podejść do tematu co do kwestii rozliczenia się za usługę. Czy wynagrodzenie za ilośc wykonanych zdjęć, czy za ilośc(myśle ze zdjęć będzie max. 100) poświęconego czasu + obróbka? Dodam ze nie zajmuję się profesjonalnie fotografią, ale mam za sobą fotografowanie ślubu i wesela u kuzyna, oraz chrzcin wszystko po bliskiej rodzinie więc brałem pieniędzy za to.
    Ostatnio edytowane przez Iwo ; 30.05.11 o 18:08 Powód: ortografia (wziąć)
    E-30,E-510,C-770UZ, ZD14-42, ZD 40-150 f3.5-4.5,ZD14-54,FL-36R, HLD-4,TCON-17, MCON-40, Marumi-CPL
    Moja galeria foto: http://fotowonder.digart.pl/digarty/

  2. #2
    Banned Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    594
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    polecam słynne tabelki:

    http://turboupload.com/a8g5slm57ntu

  3. #3
    | OlyJedi Awatar Dar-i-jush
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    699
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Proponuję wziąć (nie 'wziąść'!) pod uwagę zarówno czas, jak i ilość zdjęć (to powiązane ze sobą ściśle) i przede wszystkim jakość zdjęć jakie możesz zaoferować. Pomyśl ile zajmie Ci to czasu, jak dobre zdjęcia wykonasz i jaka suma Cię usatysfakcjonuje.

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    Wadowice/manchester
    Posty
    255
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    W zasadzie to ciężkie pytanie.
    wszystko zalezy jak się czujesz z takiego typu fotografią.
    Jesli jestes pewny, że sprostasz zadaniu i klient będzie zadowolony to możesz się umówić z nim na kwotę od całości. Ja kiedyś robiłem zdjęcia produktów do stron internetowych. Najwiekszym zamówieniem jakie miałem to wykonanie zdjęć dla firmy produkującej karnisze. Umówiłem się na stawkę, ale pod koniec rozliczenia i tak mnie orżnęli na kasie. Najlepsza kasa byla na meblach. Co do pomieszczeń to poilcz sobie za ile opłaca ci się to zrobić. Nie zjeżdżaj za bardzo z ceną bo bardziej się napracujesz niż to warte. Jeśli nie będziesz szanować siebie i swojej pracy obniżając cenę to nikt nie będzie cię szanować. Z drugiej strony jesli znasz swoją wartość, a chcesz zaistnieć to oczywiście możesz zrobić taniej by pozyskać klienta ale nie rób tego na siłę. Mój brat mnie nauczył, że pewnych klientów się nie obsługuje. Nie prowadzisz instytucji charytatywnej i nie robisz extra prezentów. Masz zarobić i już. Więc jesli kogoś nie stać na twoją pracę to powiedz, że możesz wykonać mniej zdjęć w cenie jaką klient proponuje. Jeśli jemu się spodobają to wróci - no chyba, że to klient który patrzy tylko na kasę a nie jakość - tacy też sa.
    Ja się nauczyłem ustalać cenę za całość jeśli jest więcej zdjęć lub od sztuki jeśli jest mniej. Zawsze spisuje umowę i biorę zaliczkę w wys. 30% - w razie w zawsze coś ci zostaje.
    Powodzenia
    Ostatnio edytowane przez Ania_ ; 31.05.11 o 10:47 Powód: poprawiam zaraportowany zwrot "typowy żyd"
    sprzedam vinyle, zapraszam

  5. #5
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Krakman
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Polana Żywiecka
    Posty
    6.627
    Siła reputacji
    293
    Moja galeria
    Zdarzało mi się robić zdjęcia restauracjach jaki i w apartamentach do wynajęcia, Nie było ważne ile zdjęć ja zrobiłem , ale ważne ile klient potrzebuje i do czego.. Mogę zrobić 100 zdjęć choć potrzebnych jest 10 , ale jest z czego wybrać "poprawiwszy" je wcześniej w PSie.
    Klientowi daję w tym wypadku ze 20 do wyboru z czego dziesięć bierze i płaci za nie.. Przy mniejszej ilości potrzebnych daję większą kwotę za jedno, a przy większej - mniejszą .. Jaką , sam musisz wycenić.. Tak jak napisali inni, by nie wystraszyć klienta kosztami, a też by szanować swoją pracę...
    Powodzenia..
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Zapomniałem dodać, że nie pokazuje się klientowi wszystkich, które robiłeś, tylko te obrobione, wyprostowane, z poprawioną perspektywą, kolorystyką...itd. I to Ty musisz to zrobić.. Jeśli czujeszc się na siłach.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Krakman ; 30.05.11 o 19:49 Powód: Automatyczne scalenie postów

Podobne wątki

  1. 5 lamp do olka, którą wziąć +2 pytania
    By piorut in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 11.09.06, 20:43
  2. SKAD WZIAC POLSKI JEZYK OLYMPUS FE115
    By Huragan in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 1.06.06, 11:03

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.