Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: problem z 70-300

  1. #1
    | OlyJedi Awatar ronin75
    Dołączył
    Apr 2011
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    191
    Moja galeria

    problem z 70-300

    Witam.
    Kupiłem w piątek ZD 70-300. Zrobiłem w piątek kilka fotek. Wczoraj miałem przerwę - fatalna pogoda i odwiedziny u brata. Dziś wybrałem się do parku z myślą o jakimś ewentualnym foceniu - wszystko było fajnie, ładnie gdy w pewnym momencie zauważyłem dziwną rzecz - gdy zmieniałem ogniskową na max (300mm) sam obiektyw wysuwał mi się tylko do okolic 150mm (tyle było widać na podziałce). W exifie stoi jak byk 300mm. Co to może być? Poza tym wszystko raczej jest ok, obiektyw warczy , ostrzy i ogólnie raczej nie sprawia problemów poza tym właśnie.
    Załączam fotki z schowanym obiektywem:

    i wysuniętym:

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar magnum
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    531
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Tak ma być.
    Jak będziesz ostrzył na bliższe odległości to się wysunie więcej.

  3. #3
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ronin75 Zobacz posta
    Witam.
    gdy zmieniałem ogniskową na max (300mm) sam obiektyw wysuwał mi się tylko do okolic 150mm (tyle było widać na podziałce). W exifie stoi jak byk 300mm. Co to może być?
    przecież wyraźnie widać na drugim zdjęciu, że obiektyw jest ustawiony na ogniskową 300mm - tak jest na tej "podziałce". Na wewnętrznym tubusie jest możliwa do osiągnięcia skala odwzorowania przy zdjęciach z bliska dla konkretnych ogniskowych - prawdopodobnie mylisz jedno z drugim. Naostrz na coś w bliskiej odległości (ew. ręcznie przestaw ostrość) a obiektyw wysunie się jeszcze bardziej.
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  4. #4
    | OlyJedi Awatar ronin75
    Dołączył
    Apr 2011
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    191
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Magnum
    Tak ma być.
    Jak będziesz ostrzył na bliższe odległości to się wysunie więcej.
    Cytat Zamieszczone przez Karol Zobacz posta
    przecież wyraźnie widać na drugim zdjęciu, że obiektyw jest ustawiony na ogniskową 300mm - tak jest na tej "podziałce". Na wewnętrznym tubusie jest możliwa do osiągnięcia skala odwzorowania przy zdjęciach z bliska dla konkretnych ogniskowych - prawdopodobnie mylisz jedno z drugim. Naostrz na coś w bliskiej odległości (ew. ręcznie przestaw ostrość) a obiektyw wysunie się jeszcze bardziej.
    Kamień z serca . Bo już myślałem że odezwał się mój nieszczęsny, nie opuszczający mnie pech.
    Czyli to nie żaden problem z obiektywem, tylko z moją niewiedzą na temat tego obiektywu.
    Magnum, Karol dzięki za odpowiedź

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    200
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    zapodaj jakieś fotki z tego panasa z tym obiektywem

  6. #6
    Awatar Arni2003
    Dołączył
    Feb 2011
    Mieszka w
    Rumia
    Posty
    18
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Również dołączam się do tej prośby !!!

    Jakie są Twoje wrażenia po przesiadce z klasycznego 40-150 na 70-300 ? Często czytam w różnych miejscach o wolnym AF. Czy to faktycznie tki duży problem ?
    Już praktycznie zdecydowałem się na taki ruch, ale każda opinia zawsze się przyda ...
    E-520

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    200
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

Podobne wątki

  1. Problem z 560UZ, w czym problem, ile to może kosztować?
    By damian81293 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 4.02.10, 18:03

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.