Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Adaptery

  1. #1

    Dołączył
    May 2011
    Posty
    23
    Siła reputacji
    13
    Moja galeria

    Adaptery

    Witam,
    Mam Pena i adapter do Canona. Kupiłem adapter do nikona. Następnie wziąłem udział w aukcji obiektywu na nikona i teraz sklep mi mówi że nie ma adaptera u dystrybutora. Oczywiście zjechałem ich ale okazało się że żaden sklep który oferuje adapter mikro 4/3 - nikon , tak naprawde go nie ma, mimo że strona mówi co innego.

    Teraz mam zagwozdkę bo jeśli mi odwołają aukcję to luz, ale jak nie to mam obiektyw i moge go postawić na półce. Pomyślałem o nałożeniu na adapter mikro 4/3 - Canon mocowania Canon - Nikon. Czy wtedy wszystko będzie działało? Bo na dobrą sprawę 2 adaptery i dopiero obiektyw. Czyli będzie rozumiem ciemniej i oczywiście bez AF. Czy to dobry pom (w razie czego) czy szukać jednak osobnego adaptera?

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Iwo ; 19.05.11 o 18:15 Powód: ortografia

  2. #2
    Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.473
    Siła reputacji
    48
    Moja galeria
    Znalezione w pół minuty adaptery mikro4/3 -> Nikon, oraz 4/3 -> Nikon na allegro.
    Im więcej adapterów na raz tym więcej ewentualnych miejsc luzów.
    Jeśli masz kasę to kup MMF-1 lub MMF-2 i pod niego następne na NIkony tamrony itd,
    bo zawsze masz opcję do podpięcia ZD z pełną współpracą, a jeśli nie to kup ten bezpośredni pod NIkona.
    Mam nadzieję, że kupujesz manualne szkiełko / takie gdzie da się na obiektywie zmieniać przysłonę,
    bo inaczej będziesz miał na pełnym otworze jedynie możliwość robienia fotek.
    Ostatnio edytowane przez Iwo ; 19.05.11 o 18:13
    Sprzedam: Samyang 7,5mm f/3,5,

  3. #3

    Dołączył
    May 2011
    Posty
    23
    Siła reputacji
    13
    Moja galeria
    Ok dziękuje.
    Jeśli chodzi o 1 to tam jest mocowanie do nikona F a ja mam AF. (nie wiem czy to różnica więc sry jeśli nie). A co do drugiego to tam na koniec znalazłem i nawet dziś miałem jechać i kupić ale nie wiem czy mi odwołają aukcję czy nie. Plus tamten jest 4/3 na nikon a nie mikro 4/3 na nikon więc tak czy siak 2xadapter. No dziękuję to mniej więcej wiem na czym stoję.
    Kurcze gdyby nie te filmy w PENie to nie wiem czy bym nie przerzucił się znów na lustro ale co tam. Jutro będę miał tego Raynoxa 250 to się pobawię.

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    Wadowice/manchester
    Posty
    255
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez yarp2326 Zobacz posta
    Ok dziękuje.
    Jeśli chodzi o 1 to tam jest mocowanie do nikona F a ja mam AF. (nie wiem czy to różnica więc sry jeśli nie). A co do drugiego to tam na koniec znalazłem i nawet dziś miałem jechać i kupić ale nie wiem czy mi odwołają aukcję czy nie. Plus tamten jest 4/3 na nikon a nie mikro 4/3 na nikon więc tak czy siak 2xadapter. No dziękuję to mniej więcej wiem na czym stoję.
    Kurcze gdyby nie te filmy w PENie to nie wiem czy bym nie przerzucił się znów na lustro ale co tam. Jutro będę miał tego Raynoxa 250 to się pobawię.
    AF to chyba nie jest mocowanie a autofocus, no chyba że sie mylę
    sprzedam vinyle, zapraszam

  5. #5
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria
    Nowy bagnet Nikona jest kompatybilny wstecz, tak więc nie bój nic, będzie działało.
    Do Nikon F podepniesz też nowe obiektywy.
    Tylko jak pisał Iwo nie kupuj przypadkiem obiektywów z elektronicznie sterowaną przysłoną. W tych obiektywach nie ma pierścienia do zmiany ręcznej przesłony i z tą przejściówką będzie on pracował tylko w pełni otwarty.
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

  6. #6

    Dołączył
    May 2011
    Posty
    23
    Siła reputacji
    13
    Moja galeria
    Aha no dziękuję. Sry za te wszystkie pytania ale ciągle czegoś się uczymy. Do nikona mam takie szkło Nikon 80-200mm f/4.5-5.6 . Ciutek starsze ale właśnie AF. A chciałem kupić to : Sigma 180 F/5.6 APO MACRO więc teraz zobaczymy czy mi się uda nie kupić czy kupić.

  7. #7

    Dołączył
    May 2011
    Posty
    23
    Siła reputacji
    13
    Moja galeria
    Żeby nie śmiecić to szybkie pytanko. Nie kupiłem na szczęście tej sigmy. Szukam czegoś innego ale nadal nie rozumiem mocowań w olympusach. Czy dobrze rozumiem, że niektóre są 4/3 a niektóre OM? Bo zastanawiam się które obiektywy mogę używać mając adapter mmf2. Widzę że na allegro są obiektywy w sekcji 4/3 ale też w olympusie są potem w opisie że ma 4/3. To jak to jest?

  8. #8
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Thomasso
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.942
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez yarp2326 Zobacz posta
    Żeby nie śmiecić to szybkie pytanko. Nie kupiłem na szczęście tej sigmy. Szukam czegoś innego ale nadal nie rozumiem mocowań w olympusach. Czy dobrze rozumiem, że niektóre są 4/3 a niektóre OM? Bo zastanawiam się które obiektywy mogę używać mając adapter mmf2. Widzę że na allegro są obiektywy w sekcji 4/3 ale też w olympusie są potem w opisie że ma 4/3. To jak to jest?

    4/3 to mocowanie w cyfrowych lustrach Olympusa (dla obiektywow Zuiko Digital - ZD), pelna automatyka AF i przyslony.

    OM to mocowanie z lustrzanek analogowych Olympusa (maly obrazek). Ostrzenie manualne.

    mikro 4/3 to mocowanie w cyfrowych bezlusterkowcach Olymusa. Przez przejsciowke MMF mozna podpinac do tych korpusow obiektywy ZD systemu 4/3 z zachowaniem funkcjonalnosci sterowania przyslona i AF.

    T.
    "Najpiękniejszy bokeh dostaję, gdy... ściągam okulary."


    Lumix G80 + Olek E-30 + trochę szkieł ZD i mZD, trochę OM, trochę światła i sporo innych szpejów.


  9. #9

    Dołączył
    May 2011
    Posty
    23
    Siła reputacji
    13
    Moja galeria
    Thomasso wielkie wielkie dzięks. Teraz już rozumiem. Czyli widzę że jednak mam kilka obiektywów do wyboru. Pozdrawiam

  10. #10
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria

    Odp: Adaptery

    Potrzebuję adapteru który pozwoliłby podłączyć mi Pentaxowe szkiełka do GX1.
    Znalazłem jeden adapter (link poniżej) i mam tylko rozterkę czy warto go wziąć czy nie? Dandeliona nie potrzebuje i chyba takiego (K-m4/3) nie ma, adapterów znanych producentów też nie znalazłem - są tylko no-name w rozmaitych cenach.
    http://www.ebay.ie/itm/New-Fotga-PK-...item1c27837b40
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

Podobne wątki

  1. Adaptery 4/3 - m42 z allegro
    By junak20 in forum Akcesoria systemu 4/3
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 28.12.15, 18:20
  2. Adaptery tilt
    By romek1967 in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 7.08.15, 22:23
  3. Adaptery NF, CY i FD -> m43
    By C+ in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22.08.09, 13:07
  4. adaptery OM->4/3 z dandelionem
    By krzyżak in forum E-System
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18.06.08, 22:01
  5. Adaptery do E-1
    By macgwiaz in forum E-System
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 1.08.05, 13:57

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.