Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: E-PL2 + 14-150 - autofocus porównywalny do...?

  1. #1
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria

    Question E-PL2 + 14-150 - autofocus porównywalny do...?

    Szybkie pytanie z mojej strony.

    Jak/do czego moglibyście porównać działanie AF w nowym Penie E-PL2 wraz z 14-150 pod względem prędkości oczywiście?

    Jakoś do czegoś z E-Systemu, czy do kompakta...? Bo jednak niby każdy mówi, że "jest dobrze", ale co to znaczy dobrze... Dziecko w zabawie szalejące po placu zabaw uchwyci? Coś jak np. E-XXX + kit? Szybciej? Wolniej? Ma tego typu ostrzenie przez LV szanse z nawet najwolniejszym lustrzankowym ostrzeniem przez wizjer, jakie mieliśmy w 4/3 czyli np. w czymś starszym typu zestaw E-300 + kit? Może jak ostrzenie w LV w najpopularniejszych seriach E-XXX?

    Dajcie mi proszę jakikolwiek punkt odniesienia

    Albo mniej technicznie: czy uchwycę tym zestawem biegające dzieci, biegające pieski........?

    (oglądałam miliony zdjęć, jest okej, widziałam filmiki, są okej, trzymałam w ręki z 14-42, jest okej, to moje ostatnie 'ale' czy kupić czy nie kupić... w MM raczej nikt nie biega )
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

  2. #2
    | OlyJedi Awatar romek1967
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    4.776
    Siła reputacji
    157
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dog_master Zobacz posta
    Szybkie pytanie z mojej strony.

    Jak/do czego moglibyście porównać działanie AF w nowym Penie E-PL2 wraz z 14-150 pod względem prędkości oczywiście?

    Jakoś do czegoś z E-Systemu, czy do kompakta...? Bo jednak niby każdy mówi, że "jest dobrze", ale co to znaczy dobrze... Dziecko w zabawie szalejące po placu zabaw uchwyci? Coś jak np. E-XXX + kit? Szybciej? Wolniej? Ma tego typu ostrzenie przez LV szanse z nawet najwolniejszym lustrzankowym ostrzeniem przez wizjer, jakie mieliśmy w 4/3 czyli np. w czymś starszym typu zestaw E-300 + kit? Może jak ostrzenie w LV w najpopularniejszych seriach E-XXX?

    Dajcie mi proszę jakikolwiek punkt odniesienia

    Albo mniej technicznie: czy uchwycę tym zestawem biegające dzieci, biegające pieski........?

    (oglądałam miliony zdjęć, jest okej, widziałam filmiki, są okej, trzymałam w ręki z 14-42, jest okej, to moje ostatnie 'ale' czy kupić czy nie kupić... w MM raczej nikt nie biega )

    Ja raz dopiero próbowałem fotografować parę bawiących się labów, AF dawał radę, E-PL2 nie, zanim wyzwolił migawkę w kadrze zostawał tylko ogon psa
    The question is: What is a Mahna Mahna?

  3. #3
    | OlyJedi Awatar Karampuk
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Włocławek - miasto nad Wisłą
    Posty
    538
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez romek1967 Zobacz posta
    Ja raz dopiero próbowałem fotografować parę bawiących się labów, AF dawał radę, E-PL2 nie, zanim wyzwolił migawkę w kadrze zostawał tylko ogon psa
    wczoraj miałem tak samo. Po wyłączeniu "antyszoka" aparat bardzo przyspieszył
    Wyklikane z mobilka

  4. #4
    | OlyJedi Awatar romek1967
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    4.776
    Siła reputacji
    157
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Karampuk Zobacz posta
    wczoraj miałem tak samo. Po wyłączeniu "antyszoka" aparat bardzo przyspieszył
    Wyklikane z mobilka
    W takim razie nie miałes "to samo", ja nie mówię o zwłoce antyszoka.
    The question is: What is a Mahna Mahna?

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dog_master Zobacz posta
    Jakoś do czegoś z E-Systemu, czy do kompakta...?
    Ani tak, ani tak. Przy ruchomych obiektach do kompakta. Przy nieruchomych do lustra
    Cytat Zamieszczone przez dog_master Zobacz posta
    Dziecko w zabawie szalejące po placu zabaw uchwyci?
    Uchwyci z małym uzyskiem (więc należy napstrykać z pięć razy więcej) albo klasycznie - mf na dany plan.
    A ja i tak wolę lv, bo jeśli trafi, to zawsze w punkt. W lustrzankach najbardziej mnie wkurza niewielka zmiana płaszczyzny, w lv jak nie trafi, to hektary dalej/bliżej i od razu wiadomo, a nie w domu, na monitorze.

  6. #6
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Ooo, dziękuję Wam bardzo

    I o to mi chodziło Chociaż spodziewałam się, że będzie lepiej... No cóż, jakby ktoś jeszcze chciał się wypowiedzieć to bym była wdzięczna, ale Was kojarzę z wątków o mikro4/3 i Wam niestety wierzę...

    Marnie marnie...

    A wizjer pewnie nic w tej kwestii nie zmienia tak sądzę...

    Szkoda, jedyna rzecz, która powstrzymuje mnie od zakupu... Rozważam więc dalej...
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

Podobne wątki

  1. 790 sw poprawic autofocus?
    By gooral in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 5.10.10, 22:51
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15.04.10, 08:10
  3. Autofocus - ??
    By milek407 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 5.05.09, 19:31
  4. Autofocus w E-410, szkiełka do E-410
    By przemoo in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 25.10.07, 10:07
  5. Autofocus-nowy program TV o fotografii
    By mini21 in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 6.12.06, 01:20

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.