Strona 3 z 47 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 464

Wątek: Leica 25/1.4 do mikrusów

  1. #21
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    JGA
    Posty
    196
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    to jak juz w obstawianie sie bawimy, to i ja - 25mm/1.4 - w cenie 1199$, 999E, 4199PLN...
    Panasonic LC1 > Panasonic GF1 > Panasonic GF3 > Panasonic GX1 > Panasonic GH1 > Panasonic GX80 > Panasonic G80 > Sony A7

  2. #22
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Rafał Czarny Zobacz posta
    No nie bardzo. Do portretu m4/3 się kiepsko nadaje.
    Ale ztc ja rozumiem, to kolega wymienił nowe mZD 50/2 - to się słabo nadaje?

    Cytat Zamieszczone przez Rafał Czarny Zobacz posta
    Do reporterki też tak sobie.
    Większość operatorów 1D Mark III używa 17-40/16-35, więc Oly 9-18 to jakby mistrz kompromisu (optyka a rozmiar vs. ogniskowe).
    Sensor/AF, tu tak, tu już trzeba zmian.

    Cytat Zamieszczone przez Rafał Czarny Zobacz posta
    O sporcie i zdjęciach przyrodniczych litościwie nie wspomnę.
    ???
    45-200
    100-300
    70-300

    BTW. imho m/43 nigdy nie było projektowane pod sport halowy, tutaj 200/2 i stabilizowane 70-200 rządzą. Po prostu.

    Cytat Zamieszczone przez Rafał Czarny Zobacz posta
    Póki co system m4/3 jest bardzo ułomny.
    Zgoda, ale tylko do czasu debiutu 12/2 i 50/2.
    Pewnie jeszcze Vojtek zrobi ultra jasne 50mm...
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  3. #23
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ngs Zobacz posta
    ...a 25/1.4 po co, jak jest 20/1.7?
    Bo 25 f/1,4 będzie lepszy do portretów.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  4. #24
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez gietrzy Zobacz posta
    Ale ztc ja rozumiem, to kolega wymienił nowe mZD 50/2 - to się słabo nadaje?
    Czy mZD 50/2 nadaje się do portretów? Absolutnie się nie nadaje. Z prostej przyczyny - ten obiektyw nie istnieje. Kiedy pojawi się w sklepach, wtedy prawdopodobnie będzie się nadawał do portretów.

    Cytat Zamieszczone przez gietrzy Zobacz posta
    Większość operatorów 1D Mark III używa 17-40/16-35, więc Oly 9-18 to jakby mistrz kompromisu (optyka a rozmiar vs. ogniskowe).
    Sensor/AF, tu tak, tu już trzeba zmian.
    Oly 9-18 to żaden kompromis. Obiektyw "ciemnica", co przy małych i szumiących (w porównaniu do konkurencji) matrycach dyskwalifikuje ten obiektyw do poważnej reporterki.

    Cytat Zamieszczone przez gietrzy Zobacz posta

    ???
    45-200
    100-300
    70-300
    Te same argumenty co poprzednio - ciemne obiektywy plus szumiący sensor równa się porażka w sporcie i w fotach przyrodniczych.

    Dodam jeszcze, że m4/3 nie nadaje IMHO do streeta, ponieważ aparaty są głośnie - strzelająca migawka. Pomijam nędzny AF w Olkach - w końcu można kupić przyzwoicie ostrzącego Panasa.

    Podsumowując - system m4/3 nadaje się do pstrykania na wycieczkach krajoznawczych - tu waga jest jego wielkim atutem. Pewnie foty makro też się dobrze robi z obiektywem Panasa. Póki co - nie nadaje się do poważniejszego fotografowania.

    Bardzo chciałbym, żeby to się szybko zmieniło, bo sama idea bezlusterkowców jest genialna. To wybawienie dla mojego kręgosłupa, ale niestety jeszcze muszę poczekać.
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  5. #25
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Rafał Czarny Zobacz posta
    Podsumowując - system m4/3 nadaje się do pstrykania na wycieczkach krajoznawczych - tu waga jest jego wielkim atutem. Pewnie foty makro też się dobrze robi z obiektywem Panasa. Póki co - nie nadaje się do poważniejszego fotografowania.
    Skojarzyło mi się z ostatnimi wydarzeniami --> hihihi całe szczęście, ze Dobas nie uprawia "poważnego fotografowania" :P

  6. #26
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    Skojarzyło mi się z ostatnimi wydarzeniami --> hihihi całe szczęście, ze Dobas nie uprawia "poważnego fotografowania" :P
    Nie udawaj, że nie wiesz o czym piszę. Oczywiście, że da się robić świetne zdjęcia nawet manualnym Olympusem OM-1. Można robić znakomite foty kompaktem za 500 zł. pudełkiem po butach itd, itp,.

    Piszę o wejściu ze sporą ilością kasy w m4/3. W moim przekonaniu na razie nie warto. Duży system Olka jest w zasadzie kompletny - można mieć puszki i szkła do każdej sytuacji. Uważam, że dużym Olkiem można spokojnie zarabiać na życie.

    Ale młodszy brat jest jeszcze w okresie niemowlęctwa i trzeba mieć tego świadomość.
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  7. #27
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Rafał Czarny Zobacz posta
    Nie udawaj, że nie wiesz o czym piszę.
    Raczej delikatny przytyk czynię, bo piszesz zupełnie nie w swoim stylu dając przykłady, którym sam przeczysz - np. większość swoich streetów robiłeś e500, która nie dośc, ze klapie paskudnie, to jeszcze af ma kiepskawy


    Tu nie chodzi, o to czy masz, czy nie masz racji, ale o dziwne pisanie jak na Ciebie

  8. #28
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    Raczej delikatny przytyk czynię, bo piszesz zupełnie nie w swoim stylu dając przykłady, którym sam przeczysz - np. większość swoich streetów robiłeś e500, która nie dośc, ze klapie paskudnie, to jeszcze af ma kiepskawy


    Tu nie chodzi, o to czy masz, czy nie masz racji, ale o dziwne pisanie jak na Ciebie
    Grizz, ja piszę o systemie m4/3, a nie jego starszym bracie. Nie przypadły mi te aparaty do gustu od samego początku, kiedy pierwszy raz wypróbowałem mikroOlka na zlocie w Zamościu. I od tamtego czasu niewiele się zmieniło - system jest drogi i niewiele oferuje.

    Moja opinia na ten temat się nie zmieniła - nie chce mi się szukać moich starych postów, ale mogę to w każdej chwili zrobić.

    ps. To, że robiłem streety E500tką nie znaczy, że to dobry aparat do takiej zabawy. Tłucze się niemiłosiernie jak każda lustrzanka. Ale robiłem, bo jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. Od kilka lat robię uliczniki przy pomocy kompaktu i to jest w moim przekonaniu najlepsza opcja na ulicę. Co do AF w E500 to nie wiem skąd masz informacje, że jest kiepski. W dobrym świetle (a takie jest najczęściej na streecie) jest bardzo sprawny. To jest naprawdę fajny aparat - został w rodzinie, czasem się nim bawię.
    Ostatnio edytowane przez Rafał Czarny ; 15.05.11 o 15:52
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  9. #29
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Ktoś tu napisał o mniej świadomych użytkownikach systemu i miał 100% racji. 25/1,4 w m4/3 da dokładnie taki sam obraz jak powszechnie chwalony (więc deklasacji optycznej z pewnością tu nie będzie) Nikkor 35/1,8 na cropie. Drobna róznica będzie polegała zapewne na tym, że za cenę Leitz'a kupi się Nikkora z korpusem .

  10. #30
    | OlyJedi Awatar Janeczek
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    Wolne Miasto Gdańsk
    Posty
    2.615
    Siła reputacji
    102
    Moja galeria
    Rafale,

    Wiesz, to jest tak, ze zlej baletnicy to...
    2 lata temu cos tak bedzie, robilem rownolegle reporterke w 3miescie, koncerty, wydarzenia itd rownolegle 1Dmk2N czyli krolem reportazu jak o nim mawiaja i starutkim, szumiacym i beznadziejnym Panasem G1 czesto z 20 1.7 i manualami nikona czy pentaxa! i dawalem rade, a docelowy odbiorca, agencja czy tez wydawca nie mial z tym problemu i roznice byly pomijalne, wiec takie gadanie, ze sie nie nadaje dla Ciebie jest lekko przesadzone.

    Doradzam kupic mikrusa, a za ten czas zyskany, ktory bys czekal na szkla i unowoczesnione matryce podziekujesz mi potem, bo nie bedziesz mial problemow z kregoslupem.

    Mam kolege bodaj pstryka jeszcze dla Wyborczej analogami manualnymi, tak wiem, ze sie nie oplaca ale innych aparatow nie uznaje...

    Da sie, nie zarzucam Ci braku fantazji ale czasem nie rozumiem takiego psioczenia, a streeta lepszego zrobisz takim mikro kompakcikiem, bo nie wiem jak u Ciebie ale jak ja wyciagam lustro na miescie, to wszyscy pierzchaja, a mikruskiem robie co chce.

    pozdrawiam serdecznie
    Janek

Podobne wątki

  1. Leica X1
    By grizz in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 22.12.09, 16:22
  2. LEICA M8
    By johan in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10.10.06, 22:26
  3. Leica 4/3 ??
    By Żabol in forum E-System
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 6.02.06, 19:38

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.