Strona 2 z 47 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 464

Wątek: Leica 25/1.4 do mikrusów

  1. #11
    | OlyJedi Awatar Tobik
    Dołączył
    Aug 2009
    Mieszka w
    Kielce
    Posty
    338
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Rafał Czarny Zobacz posta
    Zapomniałeś chyba jaka firma sygnuje ten słoik. Widziałeś jakikolwiek obiektyw Leica tandetnie wykonany? Ja nie.
    Też nie widziałem i bardzo bym nie chciał (chociaż może za krótko żyję). Jednocześnie mam nadzieję, że można wykonać porządnie obiektyw powstrzymując się od astronomicznej ceny. Inaczej będzie zupełnie niekonkurencyjny względem Panasa 20/1,7. Poza tym nie określiłem go jako tandetny,a gorzej wykonany.
    Ostatnio edytowane przez Tobik ; 14.05.11 o 15:38

  2. #12
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez user_jgora Zobacz posta
    a 45mm to zla portretowka?
    Ciemna jak noc listopadowa.
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Cytat Zamieszczone przez Tobik Zobacz posta
    Jednocześnie mam nadzieję, że można wykonać porządnie obiektyw powstrzymując się od astronomicznej ceny. Inaczej będzie zupełnie niekonkurencyjny względem Panasa 20/1,7.
    Efekt snoba zadziała. Ludzie kupią dla znaczka Leica. Zwróć uwagę jak to się działo w niedalekiej przeszłości - był Panasonic L1 (miałem, świetny aparat) i bliźniacza Leica Digilux 3 (oba aparaty klepane na tej samej linii montażowej). Te aparaty niczym się nie różniły. A jednak ten drugi był dużo droższy niż identyczny Panas i trochę się tego sprzedało. Podobnie było z Panasem Lx3 i bliźniaczą Leicą (nie pamiętam symbolu). Też była dużo droższa choć niczym się nie różniła od panasa.

    Decyzje dot. zakupów rzadko są racjonalne. Spece od sprzedaży dobrze o tym wiedzą i wykorzystują to sprytnie.
    Ostatnio edytowane przez Rafał Czarny ; 14.05.11 o 16:11 Powód: Automatyczne scalenie postów
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  3. #13
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    3.228
    Siła reputacji
    45
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Rafał Czarny Zobacz posta
    Ciemna jak noc listopadowa.
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________


    Efekt snoba zadziała. Ludzie kupią dla znaczka Leica. Zwróć uwagę jak to się działo w niedalekiej przeszłości - był Panasonic L1 (miałem, świetny aparat) i bliźniacza Leica Digilux 3 (oba aparaty klepane na tej samej linii montażowej). Te aparaty niczym się nie różniły. A jednak ten drugi był dużo droższy niż identyczny Panas i trochę się tego sprzedało. Podobnie było z Panasem Lx3 i bliźniaczą Leicą (nie pamiętam symbolu). Też była dużo droższa choć niczym się nie różniła od panasa.

    Decyzje dot. zakupów rzadko są racjonalne. Spece od sprzedaży dobrze o tym wiedzą i wykorzystują to sprytnie.
    Ale w tym wypadku nie będzie raczej szkła Panasa i kopii z czerwona kropka za +30% ceny Ja stawiam na max 1899 zł

  4. #14
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2007
    Mieszka w
    Płock, Poland, Poland
    Posty
    455
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Ja stawiam na ponad 3000 PLN. Wystarczy zobaczyc ile kosztuje 45 macro Leiki.

  5. #15
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria
    Fajnie, zapodajecie link do art powołującego się na wywiad i (chyba) nie czytacie oryginału (wywiadu).
    Zapodałem fragment w wątku m/43 - co nadchodzi. Panas mówi wprost: dla osób nie posiadających funduszy na Lajkę Sigma zrobi swoje (imho jako pierwsze szkło m43) 25/1.4.

    Cena PL45 na panas.pl - 3600 (po kilku latach)
    Moja prognoza mPL25/1.4 - 4500-5000 na starcie; 1000 Euro plus haracz dla 1) mf.gov.pl i 2) dla sklepu obsługującego panas.pl

    Moja opinia: lepiej zaoszczędzić na PL25 i kupić wypasione mZD Oly 12/2.0, 20mm (wg priorytetów Rafała) jest tylko 2/3EV ciemniejsze. Oczywiście inne parametry Lajki zabiją naleśnika, ale imho bardziej potrzebny (od dwóch lat na gwałt!) dół.

    Rafał skąd info o szkle z twojego pierwszego postu?
    Wyraźnie zapowiedzieli: 25/1.4, jasne szeroki zoom i jasny standard zoom "w HD" a na mój osobisty lobbing za szkłem typu 100/4 OIS macro dziadziuś odpowiedział: hmmm, so many ideas, it's too early, we've just started
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  6. #16
    | OlyJedi Awatar MicSzu
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Wioska
    Posty
    1.189
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Rafał Czarny Zobacz posta
    Jeszcze wypuszczą jakąś dłuższą portretówkę i wyprzedaję lustrzankowe kalmoty.
    Kiedyś ten dzień nadejdzie.

    Mając kasę można w chwili obecnej PIęKNY zestaw do wszelakich zastosowań w M4/3 sobie sprawić i będzie zajmował/ważył w torbie 1/3 z tego co lustra.

    Piekny fish 8mm, ZD 7-14 (lub 9-18w tańszej opcji) i do tego ta Leica 25mm + właśnie coś pokroju ZD50. MNiammmmm
    E-3,E-510;F8, ZD14-54,S30,ZD40-150,FL50,FL50R,FL36R... i co dalej ? ? ?

  7. #17
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Posty
    301
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    IMHO cena tej mikroleiki = cenie Leiki do 4/3. Popatrzcie na ceny Zuiko: mniej więcej to samo w m4/3 co w 4/3.
    There's no place like 127.0.0.1

  8. #18
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    3.228
    Siła reputacji
    45
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez gietrzy Zobacz posta
    Moja prognoza mPL25/1.4 - 4500-5000 na starcie; 1000 Euro plus haracz dla 1) mf.gov.pl i 2) dla sklepu obsługującego panas.pl
    Czyli wciąż nie będzie jasnej i taniej pięćdziesiątki

  9. #19
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez MicSzu Zobacz posta
    Mając kasę można w chwili obecnej PIęKNY zestaw do wszelakich zastosowań w M4/3
    No nie bardzo. Do portretu m4/3 się kiepsko nadaje. Do reporterki też tak sobie. O sporcie i zdjęciach przyrodniczych litościwie nie wspomnę.

    Póki co system m4/3 jest bardzo ułomny.

    Mnie brakuje obiektywów do portretu. W Nikonie mam fajny komplet za rozsądną cenę - 35/.1.8, 50/1.4 i 85/1.8. Na puszce z cropem to idealny zestaw do portretu. Jeśli taki zestaw słoików dostanę w m4/3 za podobne pieniądze to wyprzedam ciężkie, lutrzankowe klamoty bez żalu.
    Ostatnio edytowane przez Rafał Czarny ; 15.05.11 o 09:34
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  10. #20

    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    82
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria
    oj tak, brakuje cos z zakresu 60..90/2.5
    a 25/1.4 po co, jak jest 20/1.7?

Podobne wątki

  1. Leica X1
    By grizz in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 22.12.09, 16:22
  2. LEICA M8
    By johan in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10.10.06, 22:26
  3. Leica 4/3 ??
    By Żabol in forum E-System
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 6.02.06, 19:38

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.