Strona 21 z 28 PierwszyPierwszy ... 111920212223 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 277

Wątek: fretoportrety

  1. #201
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Rabbit
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.742
    Siła reputacji
    225
    Moja galeria
    fret, planuje zakup softboxu 50x70 do domowego użytku, ma służyć do flesza yangnuo 560, na razie nie do portretów (może kiedyś ) głównie do tzw. fotografii produktowej, czy masz jakieś doświadczenie w użytkowaniu takowego sprzętu?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	softboxreporterski03.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	20,8 KB
ID:	185120
    Karol + Olek + kilka szkiełek

  2. #202
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Tak, mam. 50x70 nie spotkałem, mam 70x70 i 60x90. Do portretów fajne, do produktów - nie wiem. Sporym ograniczeniem przy produktach (przy portretach też, ale w mniejszym stopniu) jest brak możliwości pochylania. Musisz mieć dodatkowo poprzeczną belkę (phottix ma nawet specjalny mini boom do tego, ale wystarczy jakaś domowa konstrukcja). Dużą zaletą jest mobilność i łatwość rozkładania. I nie montuj go zgodnie instrukcją, czyli nie wsuwaj lampy przez otwór do tego przeznaczony, tylko umieszczaj stojak między czaszą, a biała tkaniną. Można wtedy swobodnie obracać softbox, czyli np. 60x90 ustwiać dłuższym bokiem w pionie lub w poziomie.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  3. #203
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Rabbit
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.742
    Siła reputacji
    225
    Moja galeria
    właśnie z tym pochylaniem, możliwością różnych ustawień pozycji będę miał problem, ale jakoś to rozwiążę a nie chciałbym wydawać kasy na kolejne bardziej mobilnie ustawne statywy.
    Dzięki za podpowiedź softbox jest na liście zakupów.
    Karol + Olek + kilka szkiełek

  4. #204
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Krakman
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Polana Żywiecka
    Posty
    6.627
    Siła reputacji
    293
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Nawet mi do głowy nie przyszło, że robisz sobie jaja. Wystarczy, że spamujesz. Nie słyszałem, żeby ktoś budował oświetlenie domowego studio w oparciu o świeczki lub lampy naftowe. W sprawie lamp nic nie przychodzi mi do głowy. W sprawie świeczek pogadaj z zakonnicami, one tego sporo zużywają. Może mają jakieś zdjęcia.
    Pewnie też napiszesz, że spamuję jak Bogdanowi, ale czy uważasz, że przy świecy nie da się zrobić zdjęcia? I jeszcze, skąd wiesz czego sporo używają zakonnice?
    Dzień bez uśmiechu - dzień stracony!
    Wszystkim smętnym, nie mającym poczucia humoru, tudzież agresywnie reagującym na nasze wspaniałe i pogodne wpisy, zwane dalej oftopami - MÓWIĘ STANOWCZE NIE ! KRAKMAN - Uczestnik i Użytkownik czego się da..., nawet TWA


  5. #205
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Krakman Zobacz posta
    Pewnie też napiszesz, że spamuję jak Bogdanowi, ale czy uważasz, że przy świecy nie da się zrobić zdjęcia? I jeszcze, skąd wiesz czego sporo używają zakonnice?
    Da się, przy świetle księżyca pewnie też, ale ma się to nijak do domowego studia. Czasem zaglądam do kościoła i widzę, że często palą się tam świece, no w każdym razie zdecydowanie częściej niż w innych miejscach, które odwiedzam. Tak spamujesz. Fajnie, że macie forum na którym jest to cnotą
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  6. #206
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Krakman
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Polana Żywiecka
    Posty
    6.627
    Siła reputacji
    293
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Da się, przy świetle księżyca pewnie też, ale ma się to nijak do domowego studia. Czasem zaglądam do kościoła i widzę, że często palą się tam świece, no w każdym razie zdecydowanie częściej niż w innych miejscach, które odwiedzam. Tak spamujesz. Fajnie, że macie forum na którym jest to cnotą
    "Prawdziwa cnota krytyk się nie boi" Ale już nie przeszkadzam sorry.
    Dzień bez uśmiechu - dzień stracony!
    Wszystkim smętnym, nie mającym poczucia humoru, tudzież agresywnie reagującym na nasze wspaniałe i pogodne wpisy, zwane dalej oftopami - MÓWIĘ STANOWCZE NIE ! KRAKMAN - Uczestnik i Użytkownik czego się da..., nawet TWA


  7. #207
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Thomasso
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.942
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Krakman Zobacz posta
    Pewnie też napiszesz, że spamuję jak Bogdanowi, ale czy uważasz, że przy świecy nie da się zrobić zdjęcia?
    Pewnie się da, ale trzeba mieć coś z napisem f/0.95 :P

    T.
    "Najpiękniejszy bokeh dostaję, gdy... ściągam okulary."


    Lumix G80 + Olek E-30 + trochę szkieł ZD i mZD, trochę OM, trochę światła i sporo innych szpejów.


  8. #208
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Rabbit Zobacz posta
    właśnie z tym pochylaniem, możliwością różnych ustawień pozycji będę miał problem, ale jakoś to rozwiążę a nie chciałbym wydawać kasy na kolejne bardziej mobilnie ustawne statywy.
    ...
    Najprostsze i najbardziej mobilne rozwiązanie, jakie udało mi się wykombinować, to połączenie dwóch stojaków pod kątem prostym i montowanie softboxa na poziomym. W praktyce, w poziomie wykorzystuję środkową kolumnę wymontowaną ze stojaka, ale cały stojak też może być Dowolny kąt ustawienia softboxa uzyskuję obracając softbox. Połaczenie stojaków zrobiłem z dwóch takich uchwytów http://eltec.pl/images/310x365/klipimadlo.jpg. Zostały mi dwa trzpienie do następnych pomysłów
    Możliwe, że w markecie budowlanym znalazłoby się coś tańszego.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  9. #209
    Awatar hastour
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    141
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    (...) Jeszcze raz dziękuję za wszystkie pozytywne oceny, ale chętnie wymienię je na jeden wpis kogoś, kto stworzył domowe studio, i moje wpisy/rady były dla niego inspirujące/przydatne. (...)
    Spieszę donieść, że wątek przeczytałem od początku i przyswoiłem inspirujące/przydatne rady. Na przykład lecę zaraz po blendę 150cm, bo jakoś zawsze jak dotąd zamiast białego tła wychodziło mi szare

    I tak jeszcze zapytam przy okazji - czym synchronizujesz lampy? I jeśli przypadkiem optycznie, to czy taki softbox jak ten ostatnio dyskutowany, gdzie lampa reporterska wchodzi do środka, nie przeszkadza w działaniu fotoceli?

  10. #210
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Rabbit
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.742
    Siła reputacji
    225
    Moja galeria
    ja odpalam lampkę takim oto wyzwalaczem, który może działać jako nadajnik lub odbiornik, mam do kompletu też taką lampkę, działa jak należy.

    http://allegro.pl/zestaw-yongnuo-yn-...077724417.html
    Karol + Olek + kilka szkiełek

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.