Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Body do obiektywów M42 cena max 2000zł

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    BRZÓZA
    Posty
    167
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    MAŁE Body do obiektywów M42 cena max 2000zł

    witam.

    po przeglądzie małych aparatów dla rodziców zainteresowałem się bezlusterkowcami.

    trochę poczytałem o NEX E-PL GF2 i chyba sie skusze na takie małe body.

    Mam kilka M42 35mm f/2.4, 135mm f/3.5, 50mm f/1.8 50mm f/1.4 i chciałem z tym polatać po mieście, podpiąć 35mm lub 50mm pod małe body i popstrykać na ulicy.

    doradźcie co do body. wymagania: małe body, ekran na którym można dobrze wyostrzyć manualnym obiektywem(ruchomy ekran opcjonalnie) i najważniejsze jakość zdjęć w jpg.i dopuszczalne raw żeby można było pozamieniać na B&W bez wielkich strat na jakości.


    Dzięki.
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Możę G1 bo jest w dobrej cenie na alle
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Czy zostać przy wysłużonym E330
    Ostatnio edytowane przez kaammiil ; 6.05.11 o 10:46 Powód: Automatyczne scalenie postów
    (M10, Samyang 7,5mm, 40-150mm, E-330, 35mm)

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    RP
    Posty
    1.898
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Ja mam NEX-3.
    Do "latania po mieście" używam systemowego obiektywu 16mm.

    Używanie obiektywów z manualnym ostrzeniem i szybkie robienie zdjęcia to raczej dwie sprzeczności (przy ostrzeniu na LCD bez statywu), rozbieżność pogłębia się w miarę wzrostu ogniskowej.
    Sam mam szkiełka M42 typu 20mm/3.5, 35mm/2.0, 50mm/1.4, 135mm/2.8 i używam najczęściej Heliosa 44 58mm/2.0 do robienia portretów (z wyraźnym komunikatem, aby model się nie ruszał).
    Ostrość ustawiam po aktywowaniu jednym z przycisków tzw. trybu wspomagania MF czyli na LCD wybrany obszar powiększa się 7 lub 14 razy (przy x7 można już precyzyjnie wyostrzyć). Można ustawić czas po jakim powiększenie wraca do normalnego kadru, lub zrobić tak aby powrót nastąpił po wciśnięciu spustu migawki do połowy.
    Idzie też ostrzyć na LCD bez powiększania wybranego fragmentu, jest łatwiej ale pomyłki w ustawieniu focusa częściej się trafiają.
    Ponoć do NEX ma się pojawić nowy firmware mający funkcję zaznaczania "obszaru ostrego" na LCD przy pełnym kadrze, jeśli takie coś by było i dobrze działało to znacznie zwiększyło by to sens używania obiektywów manualnych.

    Inną sprawą jest, to że stare manualne obiektywy nie są siłą rzeczy optymalizowane pod cyfrowe matryce i czasami lepszy efekt daje zwykły systemowy obiektyw kitowy - ale to już inna bajka.

    Obiektywy M42 są duże i z dużym adapterem na małym body wyglądają pokracznie, a zestaw źle się trzyma. Można iść w mniejsze szkła typu LM, ale ceny ich są lekko z kosmosu, nawet te tańsze od Voigtlandera.

    Podsumowując, ja wybrałem NEX-3 bo w komplecie z 16mm kosztował mnie 999zł. Większość fotek robię właśnie tą systemową 16-tką. A czasami używam Heliosa do portretu.
    W NEX podoba mi się funkcja odchylania LCD - zwiększa możliwość kreacji kadrów. Sam LCD w NEX jest "oszukany" ma 3" ale ma też proporcje 16:9, czyli w trybie fotograficznym podgląd fotki o proporcjach 3:2 zajmuje jedynie fragment LCD, tak na oko można więc powiedzieć, że jest to LCD o przekątnej 2" (w trybie fotograficznym).

    Gdybym miał wchodzić na poważnie w bezlustrowce, to dziś wybrałbym system NX Samsunga np. NX100 i trzy stałki 16mm/2.5, 20mm/2.8, 30mm/2.0 (obiektywy tanie jak barszcz w porównaniu z porównywanymi w innych systemach). A do tego 85mm/1.4 (w zapowiedzi), plus jakaś stałka macro (też w zapowiedzi) - i jest kompletny system.

    Do zabawy z obiektywami typu M42 wybrałbym natomiast Panasonic'a G1, bo ma fajny wizjer EVF na którym można przyzwoicie ostrzyć manualnie. Jak również zestaw G1 plus manualne szkło (nawet te większe) lepiej się trzyma niż coś pokroju NEX, E-Px, E-PLx czy NX100.

    Czy zostać przy wysłużonym E330
    To już lepiej kupić matówkę KatzEye do Olka E-1 http://www.katzeyeoptics.com/item--O...--prod_E1.html
    Ostatnio edytowane przez tymczasowy_ ; 6.05.11 o 11:34

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    BRZÓZA
    Posty
    167
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    To już lepiej kupić matówkę KatzEye do Olka E-1 http://www.katzeyeoptics.com/item--O...--prod_E1.html.



    gdzie taką matówke zamówić w polsce i czy to działa dobrze?
    (M10, Samyang 7,5mm, 40-150mm, E-330, 35mm)

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    RP
    Posty
    1.898
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez kaammiil Zobacz posta
    gdzie taką matówke zamówić w polsce i czy to działa dobrze?
    Słyszałem od użytkowników, że działa dobrze, z resztą ja na ustawianie ostrości w Zenicie nie narzekałem.
    Niestety, w Polsce się nie da kupić, trzeba zamawiać w USA.

    PS
    Niewykluczone, że dołączyłbym się do takiego zamówienia. Koszty przesyłki można by zredukować.

    Tu są wrażenia użytkowników z pentaxowego forum
    http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=22430
    Ostatnio edytowane przez tymczasowy_ ; 6.05.11 o 11:52

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    BRZÓZA
    Posty
    167
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Za 7 stów mogę kupić nowe body od reki.

    A E1 to spore body i na ulice wole coś mniejszego i lżejszego z odchylanym ekranem.


    Chodzi mi o zdjecia B&W w jpg w dobrej jakości
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Chce wykorzystać manuale które mam.
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Jakie są przeliczniki ogniskowych w innych systemach niż Olympus w samsungu i nexie

    bo panas to to samo co olympus
    Ostatnio edytowane przez kaammiil ; 6.05.11 o 12:20 Powód: Automatyczne scalenie postów
    (M10, Samyang 7,5mm, 40-150mm, E-330, 35mm)

  6. #6
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Dokup sobie przejściówkę z potwierdzeniem ostrości do E330 i rób zdjęcia. To świetny aparat.
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    RP
    Posty
    1.898
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez kaammiil Zobacz posta
    Za 7 stów mogę kupić nowe body od reki.
    Jeśli chodzi Ci o body NEX, to też początkowo myślałem o kupnie samego body, ale za 300zł niestety nie kupisz systemowej 16-stki. A nie jest ona (systemowa 16-stka) taka zła, jak opinie o niej krążące.

    Cytat Zamieszczone przez kaammiil Zobacz posta
    A E1 to spore body i na ulice wole coś mniejszego i lżejszego z odchylanym ekranem.
    Za to E-1 jest pancerne i dyskretnie klapie lustrem i migawką ... Tu uwaga o NEX - ma głośną migawkę, chyba E-1 jest dyskretniejszy.

    Cytat Zamieszczone przez kaammiil Zobacz posta
    Chodzi mi o zdjecia B&W w jpg w dobrej jakości
    A nie lepiej kupić za 360zł LR3 w wersji "student" i samemu przerabiać na cz-b.
    A tak na prawdę, jak chodzi Ci o B&W to kup jakąś analogową puszkę (lustro, dalmierz, a najlepiej MF typu Fuji 667 - tańsza wersja Bessy III Voigtlandera) załaduj czarno-biały film i dostaniesz jakość jakiej długo w cyfrze nie uzyskasz np. pod kątem rozpiętości tonalnej.

    Cytat Zamieszczone przez kaammiil Zobacz posta
    Chce wykorzystać manuale które mam.
    Ja też chciałem ... i teraz 95% fotek i tak robię szkłem systemowym
    Cytat Zamieszczone przez kaammiil Zobacz posta
    Jakie są przeliczniki ogniskowych w innych systemach niż Olympus w samsungu i nexie
    Canon 1.6
    Sigma 1.7
    reszta 1.5
    Ostatnio edytowane przez tymczasowy_ ; 6.05.11 o 13:09

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    BRZÓZA
    Posty
    167
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Jest na alle adapter z potwierdzeniem ostrości za 150zł odbiór w wawie wiec pasuje mi taki interes. tak chyba bedzie najtaniej i najszybciej.
    (M10, Samyang 7,5mm, 40-150mm, E-330, 35mm)

  9. #9
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    RP
    Posty
    1.898
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez kaammiil Zobacz posta
    Jest na alle adapter z potwierdzeniem ostrości za 150zł odbiór w wawie wiec pasuje mi taki interes. tak chyba bedzie najtaniej i najszybciej.
    Klin/raster daje Ci 100% pewność poprawnie ustawionej ostrości - przelotka z potwierdzeniem niestety nie ...

  10. #10
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    BRZÓZA
    Posty
    167
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    adapter lub matówka.

    a w E330 mam odchylany ekran i fajną funkcje z powiększaniem punktu w kadrze na ekranie, czy któraś z tych rzeczy wyżej uprzyjemni prace na tym body z manualami.

    już wyleczyliście mnie z innych body wiec teraz rzeźbimy w tym co mam czyli E330 i E1
    (M10, Samyang 7,5mm, 40-150mm, E-330, 35mm)

Podobne wątki

  1. Co wybrac?? (lustrzanka ok. 2000zł)
    By fotoamator2891 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 21.04.11, 14:25
  2. Czego używać do czyszczenia body i obiektywów?
    By majeczek78 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 6.12.09, 18:51
  3. kompakt do 2000zł
    By ProNo in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 28.07.07, 14:38
  4. E-500 body, ja chcę samo body!
    By Smerf Maruda in forum E-System
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 6.12.05, 12:44
  5. "[wybór] Aparaty w cenie 1500 a 2000zł ??"
    By mjr in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15.02.05, 20:52

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.