Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 50

Wątek: [epicure] odgrzewane kotlety

  1. #1
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria

    [epicure] odgrzewane kotlety

    Zdjęcia robimy w tysiącach. Migawka pstryka i pstryka, karty pamięci i twarde dyski się zapełniają, a w galeriach mamy zaledwie po kilkadziesiąt fotek, najwyżej kilkaset. To te wyselekcjonowane fotki, najlepsze z najlepszych - przynajmniej tak nam się wydaje w chwili, kiedy je publikujemy i podejmujemy decyzję, że to właśnie one ujrzą światło dzienne. A co z pozostałymi 90% zdjęć? Odrzucając wszystkie testowe pstryki, na których uczymy się warsztatu i kompletne gnioty, powstałe przez przypadkowe wciśnięcie spustu migawki, muszą przecież pozostać kadry, które przynajmniej są poprawne, a może nawet zupełnie przyzwoite, jeśli tylko dać im drugą szansę...

    Mam takich zdjęć od cholery. Niektóre, po zrzuceniu na kompa, przejrzałem pobieżnie, by po chwili o nich zapomnieć, bo po prostu nie wydawały się wystarczająco dobre. Do niektórych dobrałem się już w Lightroomie, popsułem suwakami, wymiętoliłem wte i wewte... aż w końcu zirytowany pozostawiałem je, nie mogąc uzyskać odpowiedniego efektu. Były też i takie, które wywołałem i tylko czekały na publikację, ale jednak coś mi w nich do końca nie pasowało.

    Przyjrzałem się im raz jeszcze - na razie niewielkiej ich części - i postanowiłem odgrzać te zimne już kotlety. Są to zdjęcia, których nikt jeszcze nie widział i pierwotnie nikt ich miał nie zobaczyć, ale wydaje mi się, że po drobnych poprawkach coś w nich jednak dostrzegam ciekawego (a może to tylko mój sentyment do nich?) i chciałbym je pokazać. W pierwszym rzucie taki oto przypadkowy misz masz zdjęć pochodzących z różnego okresu mojej fotograficznej przygody:

    1.
    2.
    3.
    4.
    5.
    6.
    7.
    8.
    9.
    10.
    11.
    12.
    13.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Eddie
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    3.747
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    A Ty wiesz, że te foty są naprawdę niegłupie? Niby takie proste, zwykłe nic, ale sensownie skadrowane i ciekawie obrobione przykuwa uwagę. Podobają mi się.
    Wg Karola najlepsza stopka na OC: Canonizacja św. Bernarda z Olympu AD 2011

    [...]Nie patrzę na to jak na efekt pracy z aparatem cyfrowym i oprogramowaniem, dzięki któremu wszystko mogę idealnie wyczyścić i obrabiając zdjęcie też nie myślę w ten sposób, że skoro mam takie narzędzia, to powinienem wszystko doprowadzić do stanu sterylnego.[...]

    BernArt - Moje zdjęcia

  3. #3
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Dzuiko
    Dołączył
    Mar 2011
    Mieszka w
    (z)Dolny Śląsk
    Posty
    886
    Siła reputacji
    31
    Moja galeria
    Mnie jednak podobają się bardziej te, w które mniej ingerujesz suwakami. Ale to kwestia gustu.

  4. #4
    | OlyJedi Awatar Rysiek_O
    Dołączył
    Mar 2011
    Mieszka w
    47-364 Komorniki
    Posty
    4.152
    Siła reputacji
    311
    Moja galeria

    Dobre te kotlety, choć niby odgrzewane

    Fajne, ciekawie opracowane zdjęcia. Gratuluję!

    Pozdrawiam
    Rysiek_______________
    Podstawowe elementy E 4/3 i m4/3

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2011
    Mieszka w
    B-stok
    Posty
    284
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Eddie Zobacz posta
    A Ty wiesz, że te foty są naprawdę niegłupie? Niby takie proste, zwykłe nic, ale sensownie skadrowane i ciekawie obrobione przykuwa uwagę. Podobają mi się.
    Zgadzam się ale tu chodzi nie tyle o obróbkę co właśnie o kadr który ma to coś i ułatwia pracę nad nim.

  6. #6
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Eddie
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    3.747
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez LeonAmator Zobacz posta
    Zgadzam się ale tu chodzi nie tyle o obróbkę co właśnie o kadr który ma to coś i ułatwia pracę nad nim.
    Oczywiście! Kompozycja jest jednym z elementów, które sprawiły, że zdjęcie nie poszło do kosza. Obróbka natomiast sprawiła, że zdjęcie zyskało i z banalnego przeistoczyło się w bardzo ciekawe.
    Wg Karola najlepsza stopka na OC: Canonizacja św. Bernarda z Olympu AD 2011

    [...]Nie patrzę na to jak na efekt pracy z aparatem cyfrowym i oprogramowaniem, dzięki któremu wszystko mogę idealnie wyczyścić i obrabiając zdjęcie też nie myślę w ten sposób, że skoro mam takie narzędzia, to powinienem wszystko doprowadzić do stanu sterylnego.[...]

    BernArt - Moje zdjęcia

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    Wadowice/manchester
    Posty
    255
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    wszystkie ciekawe, ale na 1 drzwi do dyrektora rządzą.
    sprzedam vinyle, zapraszam

  8. #8
    | OlyJedi Awatar waruga
    Dołączył
    Apr 2009
    Mieszka w
    50 05,3 N 018 33,2 E
    Posty
    12.556
    Siła reputacji
    306
    Moja galeria
    Ciekawe fotki a jedynka wymiata...
    Moja przygoda z morzem Kapitan I , II , V rejsu PBO

  9. #9
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Zdjęcia wnętrz ładne... ale takie sterylne, wyleci z pamięci szybko, choc utrzymanie się pewnie celem tych zdjęc nie było.

  10. #10
    | OlyJedi Awatar Janeczek
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    Wolne Miasto Gdańsk
    Posty
    2.615
    Siła reputacji
    102
    Moja galeria
    5,6 i 12 choc nie przepadam za klimatami fabryk, reszta pomimo kadrow mnie nie lezy w szczegolnosci wnetrza ala hdr, po prostu nie lubie tego typu zdjec ale rozumiem, ze innym moga sie podobac

    pozdrawiam serdecznie
    Janek

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.