Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Wątek: m43 - szerszy kąt, jaki?

  1. #21
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez erol Zobacz posta
    ...ak "się objąć" takim programem...
    Zostajesz nim objęty z automatu po przekroczeniu jakiejś ustalonej ilości punktów za ilość postów, zdjęć w galerii, komentarzy - ogólnie za aktywność. Jaka to ilość - nie wiem, ale teraz nieduża. Pewnie w kilka dni dałoby rade...

    Cytat Zamieszczone przez erol Zobacz posta
    ...jakie są ceny standardowe a jakie bonusowe, tego już niestety nie znalazłem
    Bo to znajdziesz dopiero, jak już uzyskasz do tych informacji dostęp, czyli znajdziesz się w OlyJedi.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  2. #22
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    RP
    Posty
    1.898
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Rozumiem, że ten NX ma jeszcze inny przelicznik jeśli chodzi o ogniskowe..
    Ma przelicznik 1,5 jak i pozostałe aparaty z APS-C.
    Nexy odpadają na starcie. Aparat musi być solidny i mieć możliwość "pokręcenia" sobie ustawieniami. Grzebanie w menu w celu zmiany przysłony itp mnie odrzuca
    Kto Ci takich banialuków naopowiadał. Przysłonę/czas w trybiach A, S, M ustawiasz pokretłem - całkiem wygodnie. Generalnie ja nic złego na temat sterowania nastawami w NEX nie mogę powiedzieć, nie jest idealnie, ale nie jest też tragicznie, można wyżyć nawet z obiektywami manualnymi bez AF.
    Ja poczekam na Fuji X300
    ... oraz na niewątpliwie atrakcyjną inaczej cenę tego cacka i obiektywów do niego (wnioskuję na podstawie ceny X100 )

  3. #23
    | OlyJedi Awatar Tobik
    Dołączył
    Aug 2009
    Mieszka w
    Kielce
    Posty
    338
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    BTW Jeśli kiedyś wejdę w m4/3 to pierwszym szkłem jakie sobie sprawię będzie właśnie mZD 9-18. Idealnie spełnia założenia systemu a poza tym jest wcale nie gorszy optycznie od większego brata, który niewątpliwie jest szkłem udanym. Do zabrania w góry idealny .....

  4. #24
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez tymczasowy_ Zobacz posta
    Przysłonę/czas w trybiach A, S, M ustawiasz pokretłem - całkiem wygodnie. Generalnie ja nic złego na temat sterowania nastawami w NEX nie mogę powiedzieć...
    A jak zmieniasz iso, wb, pomiar światła, punkt i tryb pracy AF, drive itp.?
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  5. #25
    | OlyJedi Awatar erol
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    podkarpacie
    Posty
    230
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Kto Ci takich banialuków naopowiadał.
    Poczytałem troche o nim. Po zdjęciach aparatu też widać, że pokręteł, kółek itepe to on za wiele nie ma. A poza tym plastik

  6. #26
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    RP
    Posty
    1.898
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    A jak zmieniasz iso, wb, pomiar światła, punkt i tryb pracy AF, drive itp.?
    Wątek, co prawda nie do przepychanek o zalety czy wady sonowskiego NEX'a, ale odpowiem Ci. Ja osobiście:
    - ISO mam ustawione na AUTO - sprawdza się znakomicie,
    - WB mam ustawione na AWB - robię wyłącznie w RAW, w LR przepięknie da się ustawić właściwy,
    - pomiar światła zazwyczaj mam ustawiony na tryb matrycowy, też daje radę, robię głównie "widoczki", przy portretach mierzę punktowo - ponieważ zmiana "widoczek" - "portret" wiąże się ze zmianą obiektywu, więc i zmiana tego parametru w menu nie złości,
    - z 16mm "widoczki" centralny s-AF, osoby/grupy osób wielopunktowy z wykrywaniem twarzy - spisuje się całkiem nieźle, od biedy może tak zostać i dla widoczków, szczególnie z 16mm. "Portret" to obiektyw całkowicie manualny,
    - drive mam pod przyciskiem na kółku i ustawienie kółkiem
    Poza tym, dwa przyciski można zaprogramować, a przycisk od menu wywołuje ostatnio używane menu.
    Jak dla body za 500zł z nowoczesną matrycą, niektóre bolączki można wybaczyć.

    Cytat Zamieszczone przez erol
    Poczytałem troche o nim. Po zdjęciach aparatu też widać, że pokręteł, kółek itepe to on za wiele nie ma.
    Jak widzisz, jak napisałem wyżej, w praktyce wcale to nie przeszkadza.
    Cytat Zamieszczone przez erol
    A poza tym plastik
    Przynajmniej jest tani. Wersja 5 jest magnezowa. Poza tym plastik w wersji 3 jest całkiem przyzwoity - naprawdę do wykonania nie ma się co przyczepiać , tam gdzie potrzeba jest wykończony antypoślizgowo. No i po co płacić za magnez jak i tak nie ma uszczelnień ( tak jak i pozostałe bezlustrowce).
    Ostatnio edytowane przez tymczasowy_ ; 5.05.11 o 15:17

Podobne wątki

  1. Jaki obiektyw do...?
    By sickside in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27.12.08, 19:51

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.