Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Wątek: m43 - szerszy kąt, jaki?

  1. #11
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria
    powiem tak

    prostowałem fiszaja - znudziło mi się dość szybko - jest wyraźna aberacja i lekkie masakrowanie jakosci obrazu na krawędziach - ale da sie to przecierpieć problemem dal mnie było chyba lenistwo. poza tym co innego od razu robić zdjęcie a co innego robić zdjęcie rybim okiem i wyobrazać sobie jaki fragment stracisz prostując zdjęcie. Mi nie podpasowało ( gdzieś opisywałem wrażenia na forum )

    tutaj - w wątku Fotomica ( fotomic też pisał o prostowaniu ) - tylko nie ma moich załączników i chyba juz ich nie znajdę :/

    https://forum.olympusclub.pl/showthr...ghlight=fiszaj


    przepuściłem przez swe ręce 7-14 / 11-22 / 9-18


    7-14 link podałem wczesniej
    https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=72358

    i kazdy z tych obiektywów daje radość szerokokątnych kadrów w porównaniu do 14 nie wspominajac już o 20 mm

    u mnie z przyczyn ekonomicznych padło na 9-18 ( 11-22 ) było jak dla mnie zbyt zazębiające się z 14-54

    a przymiezalnia obiektywów jest tutaj : http://www.four-thirds.org/en/special/matching.html

  2. #12
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    RP
    Posty
    1.898
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    W LX3 najszerzej to 24mm (po przeliczeniu).

  3. #13
    | OlyJedi Awatar erol
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    podkarpacie
    Posty
    230
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    a przymiezalnia obiektywów jest tutaj : http://www.four-thirds.org/en/special/matching.html
    Ile się tego naszukałem to moje Dzięki wielkie.
    Kusi mnie 9-18, ale cena póki co jest dla mnie zaporowa. Minimum 2000PLN to troche za dużo. Naleśnik 14/2.5 niby w sprzedaży od zeszłego roku a dostępność zerowa. 7-14 Panasa znowu miażdzy ceną

    W LX3 najszerzej to 24mm (po przeliczeniu).
    O dzięki. Czyli te 14mm(28mm) w takim razie będzie najbliżej tego LX3, chociaż tych kilku mm braknie

  4. #14
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez erol Zobacz posta
    Kusi mnie 9-18, ale cena póki co jest dla mnie zaporowa. Minimum 2000PLN to troche za dużo.
    Popisz jeszcze trochę na forum, a będziesz miał dużo taniej.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  5. #15
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez erol Zobacz posta
    O dzięki. Czyli te 14mm(28mm) w takim razie będzie najbliżej tego LX3, chociaż tych kilku mm braknie
    I niestety osoby uzależnione od LX3/24mm (jak zwał tak zwał) szybko to zauważą
    cześć, mam na imię Paweł i jestem uzależniony od LX3 - 14mm to jednak nie to samo
    Wg portalu 43R Oly ma pod koniec czerwca puścić 12mm (nasze 24mm) ze światłem F/2, niestety w wersji PRO, co powiedzmy to szczerze i otwarcie BARDZO się odbije na cenie tego szkiełka. Mimo wszystko jestem za

    BTW. Jak budżet gra rolę, to za epicure: popisz trochę na forum i kup 9-18. Widziałem to szkiełeczko/maleństwo na żywo. Na dpreview jest wiele fotek, które dowodzą, że daje radę i to dużo szerzej niż LX3.
    Ostatnio edytowane przez gietrzy ; 5.05.11 o 13:17
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  6. #16
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    RP
    Posty
    1.898
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    erol, no to masz dylemat - szerokie szkiełko minimum 2000zł.

    Kilka wniosków wynikających z obcowania z różnymi sprzętami:

    1. 24mm z F=2.0 za (1000-1400zł) w LX3/5 jest w zasadzie nie do pobicia przez żaden sprzęt bezlustrowy (w przyzwoitej cenie - no może NX i nowa 16mm).

    2. Inna opcja taniego szerokiego kąta to NEX-3 z 16mm (można było kupić za 999zł) lub Sigma DP1 - ekw. 28mm za 999zł.

    3. Jakbym miał teraz wchodzić w bezlustrowca to wybrałbym NX100 z 16-20-30mm - po co przepłacać (no może dopłaciłbym nieco jakby następca NX100 był wyraźnie lepszy).

    W Twoim przypadku, jeśli robisz fotki w warunkach przyzwoitego światła to m.ZD 9-18 wydaje się optymalnym rozwiązaniem.

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Popisz jeszcze trochę na forum, a będziesz miał dużo taniej.
    Hehe ale i tak taniej wyjdzie komplet naleśników NX Samsunga (16+20+30) - gabarytowo/jakościowo i jasnościowo ( 2.5/2.8/2.0 ) też będzie lepiej.
    Ostatnio edytowane przez tymczasowy_ ; 5.05.11 o 13:28

  7. #17
    | OlyJedi Awatar erol
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    podkarpacie
    Posty
    230
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    cześć, mam na imię Paweł i jestem uzależniony od LX3 - 14mm to jednak nie to samo
    Gdybym był uzależniony to zostałbym przy LX3 LX3 miał jednak inne ograniczenia, które przeważyły szalę, że go sprzedałem.
    BTW. Jak budżet gra rolę, to za epicure: popisz trochę na forum i kup 9-18.
    A to ciekawe. Istnieje jakaś zależność między liczbą postów a cenami obiektywów m43 w sklepie X?
    24mm z F=2.0 za (1000-1400zł) w LX3/5 jest w zasadzie nie do pobicia przez żaden sprzęt bezlustrowy (w przyzwoitej cenie - no może NX i nowa 16mm)
    Rozumiem, że ten NX ma jeszcze inny przelicznik jeśli chodzi o ogniskowe..
    Inna opcja taniego szerokiego kąta to NEX-3
    Nexy odpadają na starcie. Aparat musi być solidny i mieć możliwość "pokręcenia" sobie ustawieniami. Grzebanie w menu w celu zmiany przysłony itp mnie odrzuca
    Jakbym miał teraz wchodzić w bezlustrowca to wybrałbym NX100
    Ja poczekam na Fuji X300

  8. #18
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez erol Zobacz posta
    A to ciekawe. Istnieje jakaś zależność między liczbą postów a cenami obiektywów m43 w sklepie X?
    Tak. A sklepem X jest Olympus Polska.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  9. #19
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez erol Zobacz posta
    Istnieje jakaś zależność między liczbą postów a cenami obiektywów m43 w sklepie X?
    Nie, ale istnieje na forum program OlyJedi - użytkownicy nim objęci mogą skorzystać ze specjalnych cen, niektóre z nich są bardzo atrakcyjne.
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  10. #20
    | OlyJedi Awatar erol
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    podkarpacie
    Posty
    230
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Znalazłem tylko wzmiankę na pierwszej stronie o OlyJedi. Natomiast jak "się objąć" takim programem, czy jedynym kryterium jest liczba postów, jakie są ceny standardowe a jakie bonusowe, tego już niestety nie znalazłem

Podobne wątki

  1. Jaki obiektyw do...?
    By sickside in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27.12.08, 19:51

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.