Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: Sigma 30mm f/1,4 - problem

  1. #1

    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    9
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Sigma 30mm f/1,4 - problem

    witam, mam taki oto problem.
    Posiadam E-30 i dokupilem do tego sigma 30mm f/1,4. Niby wszystko jest ok, ale jak zaczynam dzialac na live view to zachodzi ...niewiem czy to dobrze okresle, ale jest podwojne ostrzenie, trzymam przycisk do polowy - aparat ustawia ostrosc (ostrosc z centralnego punku, AF) i ekspozycje (program P) - przekadrowuje - wciskam spust do konca i aparat/obiektyw zaczyna poraz kolejny ustawiac ostrosc na innym obiekcie. Czy mozna jakos temu zaradzic by zablokowac ustawienie ostrosci i ekspozycji, by po przekadrowaniu i wcisniecu dokonca pozostalo tak jak chcialem?
    Na obiektywie ZD 14-54 II ten problem nie wystepuje.

    Probowalem rozwiazac ta sprawe przy pomocy ustawien w menu: B'spust/pokretlo' -> AEL/AFL -> S-AF -> mode1/mode2/mode3.
    Ustawienie na mode1: ostrzenie live view za pomoca przycisku AEL/AFL dziala poprawnie, zostaje zapamietane, ekspozycja tez zostaje zapamietana ale obraz na ekraniku zwieksza jasnosc tak ze nic nie widac, zdjecie jest ok, ale potrzebuje cos widziec jak wyglada kadr.
    Ustawienie mode2: ustwaienie ostrosci AEL/AFL wogole nie dziala a za pomoca spustu ostrzy 2 razy.
    Ustawienie mode3: ustawienie ostrosci AEL/AFL pozostaje zapamietane ale niestety ekspozycja sie zmienia, co mi nie odpowiada.


    Nie wiem czy wszystko jasno wyjasnilem ogolnie potrzebuje ustawien aparau takich: kadrowanie i robienie zdjec live view, program P i ostrzenie AF, i to wszystko ustawione i zablokowane przy wcisnietym spuscie do polowy by moc przekadrowac i wykonac zdjecie.
    Najblizej tych wymagan jest mode1 ale on rozjasnia mi niesamowicie ekranik i nic nie widac. Na mode1 robie zdjecia zapomoca ZD 14-54II i problem nie wystepuje.

    Czy ktos umialby mi pomoc ?;p
    Ostatnio edytowane przez twiggins ; 4.05.11 o 22:37

  2. #2
    | OlyJedi Awatar Tobik
    Dołączył
    Aug 2009
    Mieszka w
    Kielce
    Posty
    338
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Wciśnij najpierw AEL/AFL i przytrzymaj, potem przekadruj i wciśnij do końca spust migawki trzymając wciśnięty jednocześnie AEL/AFL.
    Ostatnio edytowane przez Tobik ; 4.05.11 o 23:12

  3. #3
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez twiggins Zobacz posta
    ...trzymam przycisk do polowy - aparat ustawia ostrosc (ostrosc z centralnego punku, AF) i ekspozycje (program P) - przekadrowuje - wciskam spust do konca i aparat/obiektyw zaczyna poraz kolejny ustawiac ostrosc na innym obiekcie.
    Spust migawki trzymaj wciśnięty do połowy przez cały czas. Jeśli go puścisz, to ponowne jego naciśnięcie zawsze uruchomi AF jeszcze raz, chyba że przełączysz na MF.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  4. #4
    | OlyJedi Awatar Ceat
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    353
    Siła reputacji
    59
    Moja galeria
    Jeśli dobrze się domyślam - Twoja S30 nie wspiera ostrzenia po kontraście. W tej sytuacji przy LV puszka przełącza się w tryb hybrydowy, tj. po kontraście ostrzy "zgrubnie", a przed zrobieniem zdjęcia opuszcza lustro i ostrzy zwyczajnie (fazowo). E-620 sygnalizuje zgrubne ostrzenie zapalając na wyświetlaczu zielone kółko z dziurką, a tryb nazywa się H-AH. Metoda: przełączyć ostrzenie w LV na klasyczne, AF na M i ostrzyć przyciskiem AEL/AFL.

  5. #5

    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    9
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Jest dokladnie tak jak pisze Ceat. Dzieki, rozumiem juz w czym rzecz. Jednak jak robie tak jak poleciles, to po ustawieniu i zablokowaniu ostrosci i ekspozycji obraz na ekraniku niemilosiernie sie rozjasnia co bardzo utrudnia prace :/ Jest na to jakas rada?

    i jeszcze 2 pytanie, piszesz, ze 'moja S30' to znaczy, ze kupilem uszkodzony obiektyw? czy da sie to jakos zreperowac czy cos ?

  6. #6
    | OlyJedi Awatar Tobik
    Dołączył
    Aug 2009
    Mieszka w
    Kielce
    Posty
    338
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez twiggins Zobacz posta
    i jeszcze 2 pytanie, piszesz, ze 'moja S30' to znaczy, ze kupilem uszkodzony obiektyw? czy da sie to jakos zreperowac czy cos ?
    Nie, ten typ tak ma. Np. u Olka z serii pro tylko ZD 14-54 vII "wspiera" ostrzenie po kontraście.

  7. #7

    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    9
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    to ciekawe, nie zdawalem sobie sprawy, jezeli to nie bedzie offtop na tym forum to jakie jeszcze obiektywy wspieraja takie ostrzenie ?


    no i czekam na rade w sprawie przeswietlania sie podgladu live view ?

  8. #8
    | OlyJedi Awatar Tobik
    Dołączył
    Aug 2009
    Mieszka w
    Kielce
    Posty
    338
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez twiggins Zobacz posta
    to ciekawe, nie zdawalem sobie sprawy, jezeli to nie bedzie offtop na tym forum to jakie jeszcze obiektywy wspieraja takie ostrzenie ?
    ZD 14-42, 40-150, 25, 14-54 vII, 70-300, 9-18.
    W swoim E-450 nie spotkałem się z czymś takim jak takie podświetlenie które opisujesz, a LV ten sam ....

  9. #9
    | OlyJedi Awatar brudnyhary
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    warszawa
    Posty
    218
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    witam a patrzyłeś w ustawieniach trybów w podglądzie na żywo może ustawienie AF sensor zlikwiduje problem podwójnego ostrzenia, z tym ze spust migawki do końca

  10. #10

    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    9
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Tobik Zobacz posta
    W swoim E-450 nie spotkałem się z czymś takim jak takie podświetlenie które opisujesz, a LV ten sam ....
    A podczas ostrzenia na LV zauwazasz, ze obraz sie lekko rozjasnia a jak sie ostrosc ustawi to wraca do normy? To mi sie wlasnie tak rozjasnia i juz pozostaje.



    brudnyhary: spust migawki do konca zlikwiduje 2x ostrzenie ale nie mozna juz przekadrowac.

Podobne wątki

  1. Sigma 30mm f/1.4 EX DC HSM Olympus
    By pleg in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 416
    Ostatni post / autor: 3.01.11, 23:36
  2. Sigma 30mm F1.4 EX
    By pleg in forum E-System
    Odpowiedzi: 346
    Ostatni post / autor: 6.11.08, 13:06
  3. Sigma 30mm awaria
    By willow32 in forum E-System
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25.05.07, 22:39
  4. SIGMA 30mm F1.4 EX DC HSM 4/3
    By Magus in forum E-System
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 8.03.06, 09:02

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.