Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: Sigma 30mm f/1,4 - problem

  1. #11
    | OlyJedi Awatar Tobik
    Dołączył
    Aug 2009
    Mieszka w
    Kielce
    Posty
    338
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez twiggins Zobacz posta
    A podczas ostrzenia na LV zauwazasz, ze obraz sie lekko rozjasnia a jak sie ostrosc ustawi to wraca do normy? To mi sie wlasnie tak rozjasnia i juz pozostaje.
    To dziwnie masz. U mnie z kolei obraz podczas ostrzenia zauważalnie się przyciemnia a po wyostrzeniu wraca do normy i jest git.

  2. #12
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Moominek
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1.587
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Ceat Zobacz posta
    Jeśli dobrze się domyślam - Twoja S30 nie wspiera ostrzenia po kontraście. W tej sytuacji przy LV puszka przełącza się w tryb hybrydowy, tj. po kontraście ostrzy "zgrubnie", a przed zrobieniem zdjęcia opuszcza lustro i ostrzy zwyczajnie (fazowo). E-620 sygnalizuje zgrubne ostrzenie zapalając na wyświetlaczu zielone kółko z dziurką, a tryb nazywa się H-AH. Metoda: przełączyć ostrzenie w LV na klasyczne, AF na M i ostrzyć przyciskiem AEL/AFL.
    Popieram to rozwiązanie. Nie tylko S30 się tak zachowuje ale WSZYSTKIE obiektywy nie współpracujące z Olkowym ostrzeniem po kontraście (niestety, również systemowe, w tym te z napędem ultradźwiękowym). Sprawdzone na E-450, E-620 i E30 (najnowszy firmware żeby nie było) oraz S50-500, S30, S105, ZD12-60SWD, ZD14-54I... W trybie hybrydowym doostrza po wciśnięciu do końca (jeżeli jest włączony szybki po kontraście - sam się przełączy na hybrydowy). Lepiej se PENa kupić... A mogę zapytać po co LV? Ja używam tylko w MF do makro bo tak wygodniej.
    "...był umarły, a znów ożył, zaginął, a odnalazł się."

  3. #13
    | OlyJedi Awatar Ceat
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    353
    Siła reputacji
    59
    Moja galeria
    W E-620 przy ustawieniu MF i <trybu 3> dla MF oraz AF w LifeView na <Czujnik AF> aparat zachowuje się tak jak potrzebujesz: wciśnięcie AEL/AFL zamraża podgląd, opuszcza lustro i ustawia ostrość; następnie podnosi lustro i przywraca normalny LV. Teraz przekadrowanie i wciśnięcie spustu daje żądany efekt. Ciekawostka: w E-620 trzeba przytrzymać AEL/AFL aż ustawi ostrość, w E-510 wystarczyło w tej sytuacji wciśnięcie AEL/AFL.

    Nie znam E-30 ale pewnie będzie podobnie. Za to mam Sigmę 70-200 która też niestety nie wspiera I-AF (przepraszam za dwuznaczne sformułowanie n/t Twojej S30, niezamierzone).

  4. #14

    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    9
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Ceat: Masz racje, pozostaje tylko i wylacznie ostrzenie AEL/AFL ale wlasnie <tryb 3> nie zachowuje sie jak potrzebuje, poniewaz potrzebuje tez zablokowana ekspozycje a na 3 podczas przekadrowania sie zmienia. <tryb 1> jest tym czego potrzebuje ale w tym trybie ekranik nie wraca do normalnej jasnosci :[

    w E-30 tez trzeba trzymac AEL/AFL a nie tylko przycisnac

  5. #15
    | OlyJedi Awatar Tobik
    Dołączył
    Aug 2009
    Mieszka w
    Kielce
    Posty
    338
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Proponowałbym reset ustawień a następnie trochę poeksperymentować na "fabrycznych".

  6. #16
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Thomasso
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.942
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez twiggins Zobacz posta
    w E-30 tez trzeba trzymac AEL/AFL a nie tylko przycisnac
    Zalezy od ustawien. Mi blokuje ekspozycje po jednorazowym nacisnieciu. I trzyma, az nie "odklikne".

    T.
    "Najpiękniejszy bokeh dostaję, gdy... ściągam okulary."


    Lumix G80 + Olek E-30 + trochę szkieł ZD i mZD, trochę OM, trochę światła i sporo innych szpejów.


  7. #17

    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    9
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Thomasso: a podczas ostrzenia na LV obraz na ekranie ci sie rozjasnia czy sciemnia ?

  8. #18
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Thomasso
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.942
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez twiggins Zobacz posta
    Thomasso: a podczas ostrzenia na LV obraz na ekranie ci sie rozjasnia czy sciemnia ?
    Wydej mi sie, ze jak ostrze uzywajac obiektywow ZD to obraz sie rozjasnia po wcisnieciu spustu do polowy. Ale przyjde do domu to sprawdze dolkadnie.
    Mysle, ze to rozjasnienie ma jednak niewiele wspolnego z obrazem wynikowym - to tylko sie rozjasnia na potrzeby ostrzenia na LV

    T.
    "Najpiękniejszy bokeh dostaję, gdy... ściągam okulary."


    Lumix G80 + Olek E-30 + trochę szkieł ZD i mZD, trochę OM, trochę światła i sporo innych szpejów.


  9. #19

    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    9
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    tak, rozjasnia sie tylko na potrzeby ostrzenia, obraz wynikowy mam ok, tylko ze to rozjasnienie mi pozostaje az do wykonania zdjecia, nie znika po zakonczeniu ostrzenia. Jest to rozjasnienie jest o +3EV.

    Wroce do domu i zresetuje aparat, moze pomoze :/

  10. #20
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Na jasność obrazu w LV w ogóle nie patrz.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

Podobne wątki

  1. Sigma 30mm f/1.4 EX DC HSM Olympus
    By pleg in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 416
    Ostatni post / autor: 3.01.11, 23:36
  2. Sigma 30mm F1.4 EX
    By pleg in forum E-System
    Odpowiedzi: 346
    Ostatni post / autor: 6.11.08, 13:06
  3. Sigma 30mm awaria
    By willow32 in forum E-System
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25.05.07, 22:39
  4. SIGMA 30mm F1.4 EX DC HSM 4/3
    By Magus in forum E-System
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 8.03.06, 09:02

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.