Strona 3 z 30 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 299

Wątek: Freelensing

  1. #21
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Dzuiko
    Dołączył
    Mar 2011
    Mieszka w
    (z)Dolny Śląsk
    Posty
    886
    Siła reputacji
    31
    Moja galeria
    [QUOTE=Sebastian_T;717403]To tak w ramach DYI-poszukiwań, dorzucę jeszcze pomysł na home-made fisheye'a (Wieprzu, przepraszam, jeśli uznasz, że w wątek Ci się wtrącam...)

    Sebastianie, nazwa tego aparatu brzmi : YUDASHIKON

  2. #22
    | OlyJedi Awatar bruder
    Dołączył
    Oct 2010
    Mieszka w
    k. Gdańska
    Posty
    140
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    To, że GO wygląda jak wygląda rozumiem ale czy ktoś może wytłumaczyć dlaczego zdjęcia wyglądają jak makiety? Bardzo podoba mi się ten efekt i interesuje mnie jak to możliwe
    5D | 17-40 | 85 | 48 AF-1

  3. #23
    | OlyJedi Awatar domadm
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    południowy śląsk
    Posty
    527
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez bruder Zobacz posta
    To, że GO wygląda jak wygląda rozumiem ale czy ktoś może wytłumaczyć dlaczego zdjęcia wyglądają jak makiety? Bardzo podoba mi się ten efekt i interesuje mnie jak to możliwe
    Uszczegółowiłbym pytanie: jaka cecha obiektu na fotografii stwarza wrażenie jego zabawkowości, właśnie jakby był elementem makiety?
    Życie tak szybko mija, dlatego warto zapisać kilka migawek w dobrej jakości.
    Srebrne E-PL7, 45mm/1.8, kit 14-42

  4. #24
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Thomasso
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.942
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez domadm Zobacz posta
    Uszczegółowiłbym pytanie: jaka cecha obiektu na fotografii stwarza wrażenie jego zabawkowości, właśnie jakby był elementem makiety?
    Kazdy obiekt z naszego otoczenia, ktory w realu ma wymiary w przyblizeniu rowne, lub wieksze od czlowieka.
    Ja uszczegolowilbym w ta strone - to, ze obiekt nabiera "zabawkowosci", to raczej cecha naszego mozgu i sposobu w jaki odbieramy/ interpretujemy otoczenie.

    T.
    "Najpiękniejszy bokeh dostaję, gdy... ściągam okulary."


    Lumix G80 + Olek E-30 + trochę szkieł ZD i mZD, trochę OM, trochę światła i sporo innych szpejów.


  5. #25
    | OlyJedi Awatar domadm
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    południowy śląsk
    Posty
    527
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Thomasso Zobacz posta
    Kazdy obiekt z naszego otoczenia, ktory w realu ma wymiary w przyblizeniu rowne, lub wieksze od czlowieka.
    Ja uszczegolowilbym w ta strone - to, ze obiekt nabiera "zabawkowosci", to raczej cecha naszego mozgu i sposobu w jaki odbieramy/ interpretujemy otoczenie.

    T.
    Zgoda, więc jak zdefiniować zasady "oszukujące" mózg, w celu stworzenia wrażenia "zabawkowości"?
    Życie tak szybko mija, dlatego warto zapisać kilka migawek w dobrej jakości.
    Srebrne E-PL7, 45mm/1.8, kit 14-42

  6. #26
    | OlyJedi Awatar Wieprz
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Wwa
    Posty
    1.629
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Jakiś czas temu, przy okazji opisywania wynalazków, nazwanych przez freta "gumiakami" ktoś o tym pisał. O ile dobrze pamiętam twierdził, że to kwestia tego jak zakodowaliśmy sobie wygląd zdjęcia makiet. Zdjęcie tiltsziftowe nie przypomina makiety tylko zdjęcie makiety.
    Pochylenie obiektywu pozwala chyba uzyskać wrażenie jakby zdjęcie było robione z bardzo małej odległości. I to chyba cała tajemnica.

    PS
    a ja chyba jestem nienormalny bo takie czyste tiltsziftowe zdjęcia podobają mi się najmniej ze wszystkich popaprańców jakie wychodzą z freelensingu czy lensbaby
    przychodzisz do mnie z siekierą, to znaczy że też nie jestem Ci obojętny ...

  7. #27
    | OlyJedi Awatar wulf
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    647
    Siła reputacji
    75
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez domadm Zobacz posta
    Zgoda, więc jak zdefiniować zasady "oszukujące" mózg, w celu stworzenia wrażenia "zabawkowości"?
    Pisałem przecież:
    1. Zdjęcie z góry (tak oglądamy makiety i zabawki)
    2. Aby spotęgować efekt można (ale nie koniecznie) wybrać niecentralną część pola widzenia obiektywu. (przy matrycy 4/3 to łatwe zwykłym obiektywem m42))
    3. Podbić kontrast i nasycenie (makietki przeważnie mają jaskrawe barwy i nie występuje tam zamglenie) Jeżeli posiadasz którąś z nowszych zabawek Olka to filtr popart będzie w sam raz.

  8. #28
    | OlyJedi Awatar domadm
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    południowy śląsk
    Posty
    527
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Thomasso Zobacz posta
    Kazdy obiekt z naszego otoczenia, ktory w realu ma wymiary w przyblizeniu rowne, lub wieksze od czlowieka.
    Ja uszczegolowilbym w ta strone - to, ze obiekt nabiera "zabawkowosci", to raczej cecha naszego mozgu i sposobu w jaki odbieramy/ interpretujemy otoczenie.

    T.
    Dzięki. W XZ-1 widzę tryb Diorama - to będzie to
    Życie tak szybko mija, dlatego warto zapisać kilka migawek w dobrej jakości.
    Srebrne E-PL7, 45mm/1.8, kit 14-42

  9. #29
    | OlyJedi Awatar Wieprz
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Wwa
    Posty
    1.629
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    takie coś się robi gdy nawpada dzikich fotonów przez dziury z boku. Trzeba chyba mieć palce bardziej zręczne niż koniakowska koronkarka, by nad tym sprawnie panować. Może ktoś zna jakieś sztuczki?
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P5018293.jpg
Wyświetleń:	172
Rozmiar:	80,4 KB
ID:	46975   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P5018293'.jpg
Wyświetleń:	181
Rozmiar:	64,5 KB
ID:	46976  
    Ostatnio edytowane przez Wieprz ; 9.05.11 o 00:43
    przychodzisz do mnie z siekierą, to znaczy że też nie jestem Ci obojętny ...

  10. #30
    | OlyJedi Awatar Wieprz
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Wwa
    Posty
    1.629
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Pierwszy raz spróbowałem freelensować ludzika we wnętrzu. Nie w sensie rektoskopii tylko w sensie w pomieszczeniu. Jest jeszcze trudniej. I jeszcze bardziej nie wiem jak ustawiać w obiektywie pierścień ostrości

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Jelle.jpg
Wyświetleń:	170
Rozmiar:	114,3 KB
ID:	47343Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	jelle1.jpg
Wyświetleń:	155
Rozmiar:	106,8 KB
ID:	47344

    To Jelle - barista (chyba Belg) z sympatycznej kawiarni na Ochocie. Kawa moim zdaniem zdecydowanie w czołówce warszawskich kaw.
    Ostatnio edytowane przez Wieprz ; 14.05.11 o 21:26
    przychodzisz do mnie z siekierą, to znaczy że też nie jestem Ci obojętny ...

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.