Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Olympus Viewer 2 - błąd przy instalacji

  1. #1
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria

    Olympus Viewer 2 - błąd przy instalacji

    Próbuję zainstalować OV2 na netbooku, na drugim lapku wszystko poszło bez problemów, a tu w czasie instalacji wyskakuje mi błąd instalacji jak w załączniku...

    System Windows XP, instalacja z tego samego pliku co na drugim kompie, wersja nowa pobrana niedawno z www Olka, miejsca na dysku jest wystarczająco.

    Jakieś pomysły? Ktoś się z tym spotkał?

    (rada "korzystaj z drugiego lapka" nie bardzo mi się przyda, nie będę latać z 17stką bez baterii ;])
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ov2blad.PNG
Wyświetleń:	124
Rozmiar:	120,3 KB
ID:	45739  
    Ostatnio edytowane przez dog_master ; 16.04.11 o 21:35
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

  2. #2
    | OlyJedi Awatar Rysiek_O
    Dołączył
    Mar 2011
    Mieszka w
    47-364 Komorniki
    Posty
    4.149
    Siła reputacji
    306
    Moja galeria

    Wyłączyłaś antywira przed instalacją ?

    Może to efekt działania zabezpieczeń?
    Pozdrawiam
    Rysiek_______________
    Podstawowe elementy E 4/3 i m4/3

  3. #3
    | OlyJedi Awatar Ceat
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    353
    Siła reputacji
    59
    Moja galeria
    Z tego co wiedzą Google na ten temat, należy: wyłączyć antywirusy/antyspaje/antybądźco oraz instalować z konta administratora. Ktoś sugerował również odhaczenie opcji automatycznego uruchamiania programu przy podłączeniu aparatu (ja bym to zalecał tak czy owak).

    PS
    Co to za ikonka (czerwony zawijas) obok BlueTootha w trayu? To nie jakiś obrońca uciśnionych?

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar ahutta
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    9.128
    Siła reputacji
    208
    Moja galeria
    Takie może głupie pytanie, ale ile RAMu ma ten netbook? Rok temu chciałem zainstalować OV2 na stacjonarnym z 512MB i niby się zainstalował, ale dopiero potem doczytałem, że pamięci za mało do działania
    The question is, who cares?

  5. #5
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ahutta Zobacz posta
    Takie może głupie pytanie, ale ile RAMu ma ten netbook? Rok temu chciałem zainstalować OV2 na stacjonarnym z 512MB i niby się zainstalował, ale dopiero potem doczytałem, że pamięci za mało do działania
    1GB, w praktyce powinno starczyć, cały Adobe czy AutoCAD śmigają, mam nadzieję, że to nie jest to

    Cytat Zamieszczone przez Rysiek_O Zobacz posta
    Może to efekt działania zabezpieczeń?
    Pozdrawiam
    Cytat Zamieszczone przez Ceat Zobacz posta
    Z tego co wiedzą Google na ten temat, należy: wyłączyć antywirusy/antyspaje/antybądźco oraz instalować z konta administratora. Ktoś sugerował również odhaczenie opcji automatycznego uruchamiania programu przy podłączeniu aparatu (ja bym to zalecał tak czy owak).

    PS
    Co to za ikonka (czerwony zawijas) obok BlueTootha w trayu? To nie jakiś obrońca uciśnionych?
    Avast! w trayu, po Waszych radach wyłączyłam, to autoodtwarzanie też, usunęłam śmieci, jakie zostawił, a znalazłam, nadal to samo Na koncie administratora jestem.

    Google mi niewiele podpowiada, szukam pod 00001618, olympus, viewer... same spamowe fixya, tylko jeden wątek na dpreview, który wypróbuję ale jutro, chociaż pewnie i tak pominę jakieś wpisy w rejestrze...

    Hmm może mi NIS stary coś psuje... Może i te antywirusy mają coś z tym wspólnego... Niby go usuwałam [preinstalowany trial], to jednak wszędzie jakieś śmieci do dziś znajduję...
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

  6. #6
    | OlyJedi Awatar Ceat
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    353
    Siła reputacji
    59
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dog_master Zobacz posta
    Google mi niewiele podpowiada, szukam pod 00001618, olympus, viewer... same spamowe fixya, tylko jeden wątek na dpreview, który wypróbuję ale jutro, chociaż pewnie i tak pominę jakieś wpisy w rejestrze...
    Idea reinstalacji MSXMLa z wątku dpreview który znalazłaś wydaje się niegłupia. Jeśli rzeczywiście chodzi o problem z instalerem microsofta (błąd 1618 w M$ to próba uruchomienia drugiej instancji serwisu msinstal - co świadczy kiepsko o programistach Olympusa) to powyższa metoda może zadziałać. NB MSXML jest w instalatorze OV i można go stamtąd wydłubać (np. 7zip-em, dostępny na sourceforge.net). Alternatywnie: rozpakować instaler 7zip-em i instalować "ręcznie" - po kolei. Nie jest to, niestety, proste - ale próbować można.

    Jeśli Ci ___BARDZO___ zależy na instalacji a wszystkie metody zawiodą - mogę spróbować prześledzić co (jakie pliki i wejścia w rejestrze) robi instalator, bo proste przekopiowanie z innej maszyny folderu gdzie jest zainstalowany OV nie wystarczy.

  7. #7
    | OlyJedi Awatar wulf
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    647
    Siła reputacji
    74
    Moja galeria
    Jakiś czas temu (wiosną?) miałem podobny problem. Na laptopie OV2 zainstalował się bez problemu a na stacjonarnym po dwukrotnej instalacji i próbie uruchomienia wywalało błąd i koniec.
    Zainspirowany tym tematem ściągnąłem przed chwilą aktualną wersję, zainstalowałem z odznaczeniem funkcji automatycznego uruchamiania po podłączeniu aparatu lub czytnika (nie wiem czy miało to jakiś wpływ czy nie) i okazało się, że wszystko działa!
    Od poprzedniej próby instalacji nic nie zmieniałem w systemie (żadnych aktualizacji itp) wnioskuję więc, że albo coś poprawili w instalce albo ta opcja którą odznaczyłem bruździła.

  8. #8
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Dzięki Bawiłam się wczoraj, ale dopiero teraz daje radę tu napisać, tak wyszło ;]

    Ja tego OV2 ściągałam jakiś tydzień temu? Tak na oko, no może dwa. Ale spróbuję ściągnąć jeszcze nowszą w takim razie.

    Ten sam błąd występuje przy instalacji OS2.

    Rada z dpreview z reinstalacją msxml nie pomogła, a wydłubywać nie próbowałam. Za to sprawdziłam na wszystkie sposoby, na obu dyskach C i D nie śmiga, z opcją auto zaznaczoną lub nie nie śmiga, jedynie co mi się udało to uruchomić OV2 po ręcznej instalacji - wystarczy wgrać pliki do program files i zaimportować kilka kluczy do rejestru - ale jeszcze nie doinstalowałam w ten sposób OS2, więc może i tym sposobem uda się pociągnąć całość...

    Dzięki Ceat, to nie jest aż takie ważne, najważniejsze, że na dużym lapku śmiga, ale z wydłubywaniem się chętnie pobawię, a nuż się uda, a jak nie to chociaż czegoś ciekawego się dowiem! No i przyda się na przyszłość. Jutro się znów pobawię.
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

Podobne wątki

  1. Porażka już przy instalacji [Olympus Master]
    By akinom in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 6.02.06, 21:14

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.