Strona 108 z 108 PierwszyPierwszy ... 85898106107108
Pokaż wyniki od 1.071 do 1.080 z 1080

Wątek: Co cię ostatnio zdziwiło?

Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Mieszka w
    Gorlice
    Siła reputacji
    391
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez waruga Zobacz posta
    Komunikat UM w sprawie kontaktu w związku z zarażeniem COVID-19. Telefony zostały wyłączone z stacją SANEPID w moim powiacie. Teraz tylko obowiązuje ogólnokrajowy.
    Jaki sens?
    Mogę Ci powiedzieć.
    Założono tzw "Call Center". Chodzi o to, że telefony u nas w firmie, a pewnie i w innych sanepidach cały czas się urywały. My mamy dwie linie stacjonarne i trzy linie komórkowe i wszystkie były cały czas zajęte. Żeby to jeszcze było coś ważnego, ale przeważały zapytania typu: :kiedy mi się kończy kwarantanna?" Kiedyś się wkurzyłem i zapytałem faceta czy chodził do podstawówki i umie liczyć do 14. Napisał na mnie skargę
    Więc wymyślono tak, że jak chodzi o Covid-19 to tylko infolinia. Babeczki są podobno przeszkolone i na większość pytań odpowiadają. Jeśli nie wiedzą, to przełączają do konkretnego sanepidu - do tego co podlega dany telefonujący.
    A telefony są nam potrzebne do normalnej pracy.
    I to by było na tyle
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||popieram stopkę Krakmana ||

| OlyJedi Awatar waruga
    Mieszka w
    50 05,3 N 018 33,2 E
    Siła reputacji
    285
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Mogę Ci powiedzieć.
    Założono tzw "Call Center". Chodzi o to, że telefony u nas w firmie, a pewnie i w innych sanepidach cały czas się urywały. My mamy dwie linie stacjonarne i trzy linie komórkowe i wszystkie były cały czas zajęte. Żeby to jeszcze było coś ważnego, ale przeważały zapytania typu: :kiedy mi się kończy kwarantanna?" Kiedyś się wkurzyłem i zapytałem faceta czy chodził do podstawówki i umie liczyć do 14. Napisał na mnie skargę
    Więc wymyślono tak, że jak chodzi o Covid-19 to tylko infolinia. Babeczki są podobno przeszkolone i na większość pytań odpowiadają. Jeśli nie wiedzą, to przełączają do konkretnego sanepidu - do tego co podlega dany telefonujący.
    A telefony są nam potrzebne do normalnej pracy.
    I to by było na tyle
    Dziękuje za informację
    Moja przygoda z morzem Kapitan I , II , V rejsu PBO

Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Siła reputacji
    291
    Moja galeria
    Z punktu widzenia Pierwszego Zwycieskiego Ministra infolinia wystarczy....
    Tak samo jak tele-porada zamiast wizyty lekarskiej, cóż, Niemen by tego nie wymyślił ale nadal pasuje.
    Dziwny jest ten świat...
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

| OlyJedi Awatar wyszomir
    Mieszka w
    Łódź
    Siła reputacji
    277
    Moja galeria
    Mimo mojego krytycyzmu co do działań PZM pewne działania jestem w stanie zrozumieć. Np. teleporada - mamy określoną ilość lekarzy której nie możemy nagle zwiększyć, a nawet trzeba liczyć się ze zmniejszeniem - lekarze też chorują. Ilość pacjentów gwałtownie rośnie. Teleporada to obniżenie standardów, ale umożliwia udzielenie jakiejś pomocy większej liczbie pacjentów, jednocześnie ograniczając ryzyko zarażenia personelu medycznego oraz wzajemnego zarażania pacjentów w poczekalniach poradni. Bywają sytuacje, w których trzeba to zaakceptować, bo po prostu nie ma lepszego rozwiązania. Pozostawienie dotychczasowych standardów oznaczałoby znaczny wzrost czasu oczekiwania pacjentów na pomoc, gigantyczne kolejki w poradniach w oczekiwaniu na wizytę (przy okazji - wzajemne zarażanie się) a nawet możliwość zamknięcia znacznej części placówek POZ z powodu braku lekarzy.
    Ostatnio edytowane przez wyszomir ; 5.07.20 o 10:40
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Siła reputacji
    291
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Mimo mojego krytycyzmu co do działań PZM pewne działania jestem w stanie zrozumieć. Np. teleporada - mamy określoną ilość lekarzy której nie możemy nagle zwiększyć, a nawet trzeba liczyć się ze zmniejszeniem - lekarze też chorują. Ilość pacjentów gwałtownie rośnie. Teleporada to obniżenie standardów, ale umożliwia udzielenie jakiejś pomocy większej liczbie pacjentów, jednocześnie ograniczając ryzyko zarażenia personelu medycznego oraz wzajemnego zarażania pacjentów w poczekalniach poradni. Bywają sytuacje, w których trzeba to zaakceptować, bo po prostu nie ma lepszego rozwiązania. Pozostawienie dotychczasowych standardów oznaczałoby znaczny wzrost czasu oczekiwania pacjentów na pomoc, gigantyczne kolejki w poradniach w oczekiwaniu na wizytę (przy okazji - wzajemne zarażanie się) a nawet możliwość zamknięcia znacznej części placówek POZ z powodu braku lekarzy.
    To taki afrykański standard.
    Znam liczne przypadki, gdzie niemożna się o nic doprosić, ale składkę zdrowotną pobierać, a jakże, niezawodnie i terminowo pobierać jak najbardziej...
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

| OlyJedi Awatar wyszomir
    Mieszka w
    Łódź
    Siła reputacji
    277
    Moja galeria
    Nie wiem, czy zastąpienie wizyt teleporadami to standard afrykański - na pewno kiepski (i źle świadczący o stanie przygotowania kraju do zagrożenia epidemią), ale w konkretnej sytuacji gdy trzeba działać szybko - najlepszy z możliwych do wdrożenia w zaistniałej sytuacji w krótkim czasie. Dlatego obecnie trzeba go zaakceptować co nie wyklucza analizowania czy kraj był dobrze przygotowany do walki z epidemią, kto odpowiada za stan przygotowań i ewentualnego pociągnięcia do odpowiedzialności za brak odpowiednich działań w odpowiednim czasie.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Siła reputacji
    291
    Moja galeria
    Tam, jedyny jaki istnieje, z powodu odległości, ubóstwa i niewielkiej ilości wykształconego personelu.

A co do efektywności obecnego modelu jest dziś pod Krakowem ekshumacja młodego człowieka, który uzyskał teleporadę i e-recepte w Boże Ciało.

To zupełnie chory system w którym by Cię zbadano gdy źle sie czujesz musisz znalesc się na SORze. To jedyna obecnie dostępna i pracująca instytucja w systemie.

A kwestie odpowiedzialności będą się mielić w wielu miejscach przez lata...
    I dla niektórych z nas może to już nie mieć żadnego znaczenia... Tych, którzy będą mieli mniej szczęścia.
    Ostatnio edytowane przez apz ; 6.07.20 o 16:39

Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    Trza będzie wrócić do medycyny ludowej i znachorek.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

Awatar Hiszpan63
    Mieszka w
    Warszawa
    Siła reputacji
    74
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jkr Zobacz posta
    Trza będzie wrócić do medycyny ludowej i znachorek.
    ... zacznij od znachorek świetnie stawiają do pionu bez medycyny ...
    Ostatnio edytowane przez Hiszpan63 ; 6.07.20 o 20:42

Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Hiszpan63 Zobacz posta
    ... zacznij od znachorek świetnie stawiają do pionu ...
    Jak dotąd jedna tylko mi pomaga i stawia na nogi, żołądkowa z miętą.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid