Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: fotografowanie przyrody

  1. #1

    Dołączył
    Apr 2007
    Mieszka w
    Chełm
    Posty
    10
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    fotografowanie przyrody

    czym najlepiej robić zdjęcia w plenerze za rozsądną cenę.. jestem amatorem i nie wiem czy , lustrzanka czy kompakt

  2. #2
    | OlyJedi Awatar suchar
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Wa-wa
    Posty
    3.192
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Albo lustrznka (np. E330 w dual kicie, albo ktorys z nadchodzacych E-410 czy E-510), albo np. SP-550 ktory jest niesamowicie uniwersalny. Ma zarowno szeroki kat, jak i skrajna ogniskowa 504mm! Niestety obiektyw ten, z racji ogromnego zoomu, nie jest zbyt dobry optycznie, ale jesli jestes amatorem, to moze nie bedzie Ci to przeszkadzac. Test SP-550 http://www.fotopolis.pl/index.php?n=5664 Pisze o Olklach, bo oferte Olympusa w miare znam.
    Pzdr

    EDIT: wszystko zalezy od ilosci pieniedzy, ktore chcesz wydac i potrzeb. Na pewno lepszy obraz da lustrzanka. W fotografii przyrody bedziesz zapewne potrzebowal dlugich ogniskowych, do jakis zwierzat, a do Olympusa to wlasciwie jest tylko Sigma 50-500 (bardzo droga, ciemna i slaba optycznie. Test tej Sigmy jest na olypedii), albo Sigma 135-400, ktora jest sporo tansza (ale to i tak ponad 2k) i troszke mydli. Jakas lustrzanka Olka w dual kicie plus Sigma 135-400 i jeszcze jakis obiektyw makro to bylby pewnie dosc dobry zestaw, ale to juz z 5k wyjdzie. Troche duzo. Jesli nie masz duzych wymagan jakosciowych, to wez SP-550 ze wzgledu na ogromny zakres ogniskowych.

    Takie jest moje zdanie. Mam nadzieje, ze pomoglem. Sprecyzyj jeszcze, co dla Ciebie znaczy "fotografia przyrody". Czy kwiatki, czy ptaki? Albo i to i to?
    Strona WŁASNA | Blog Portret Ulicy
    "Fotografujemy rzeczy, by usunąć je z umysłu" - Franz Kafka

  3. #3

    Dołączył
    Apr 2007
    Mieszka w
    Chełm
    Posty
    10
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    mam DSC-93A od dawna.... za ogromną kase jak na tamte czasy , a teraz chcę coś lepszego , a zoom ogromny bardzo mnie interesuje , czasami jadę po różnyćh dziwnych miejscach, szczególnie przyrodniczych i mam ze sobą soniaka ale on troche za "krótki"

  4. #4
    | OlyJedi Awatar suchar
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Wa-wa
    Posty
    3.192
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Powiedz jeszcze, ile mozesz wydac, bo jesli 5k to mysle, ze zestaw jaki proponowalem bylby w sam raz. A jesli nie, to pewnie SP-550 bedzie najlepszym wyborem. Zakres ogniskowych w tym aparacie powinien sie idealnie nadac wlasnie do roznych podrozy. Przeczytaj test, do ktorego link podalem, obmacaj sprzet w jakims sklepie a pozniej ewentualnie kup
    Pzdr

    EDIT: mysle, ze przegladniecie tego forum troche Ci rozjasni. http://www.fotoprzyroda.pl/ Mam nadzieje, ze moje rady okaza sie pomocne. Jesli masz jeszcze jakies pytania, to wal smialo.
    Strona WŁASNA | Blog Portret Ulicy
    "Fotografujemy rzeczy, by usunąć je z umysłu" - Franz Kafka

  5. #5

    Dołączył
    Apr 2007
    Mieszka w
    Chełm
    Posty
    10
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    jestem amatorem i najczęściej zdjęcia oglądam na kompie , tradycyjnych odbitek zrobiłem może 30 ! a kasy to myślałem do 3 000

  6. #6
    | OlyJedi Awatar suchar
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Wa-wa
    Posty
    3.192
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ProNo
    jestem amatorem i najczęściej zdjęcia oglądam na kompie , tradycyjnych odbitek zrobiłem może 30 !
    No tak, rozumiem, ale po co sie od razu rzucac... Przeciez probuje Ci tylko pomoc w wyborze. Moglbys chociaz sprobowac mi pomoc (a raczej sobie, bo to ty chcesz kupic aparat, a nie ja) i sprecyzowac, czego chcesz. Bo inaczej to nie wiem, jak mam Ci cos doradzic. Pojecie "amator" jest bardzo szerokie i nic wlasciwie nie mowi. Ja tez jestem amatorem, a wzialbym w ciemno zestaw lustrzankowy. Jesli ogladasz zdjecia tylko na kompie, potrzebujesz po prostu duzego zoomu, to wez tego SP-550... Albo jakiegos Sony H9, z 12x zoomem...
    Pzdr
    Strona WŁASNA | Blog Portret Ulicy
    "Fotografujemy rzeczy, by usunąć je z umysłu" - Franz Kafka

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2004
    Posty
    268
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Mozesz sie tez zainteresowac Pansonicem FZ8/FZ50. Sadzac po postach bedzie to sprzet wystarczajacy i bedziesz mial mase zabawy odkrywajac mozliwosci, ktore kryje w sobie.

  8. #8

    Dołączył
    Apr 2007
    Mieszka w
    Chełm
    Posty
    10
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    wybacz ja napisałem prawde, nigdy nie robiłem zdjęć na papier chociaż w kompie mam tysiące z DSC 93

  9. #9

    Dołączył
    Apr 2007
    Mieszka w
    Chełm
    Posty
    10
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    czytałem test olympusa 550 , i tez nikona D 40x też jest w przyzwoitej cenie

  10. #10
    | OlyJedi Awatar suchar
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Wa-wa
    Posty
    3.192
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ProNo
    czytałem test olympusa 550 , i tez nikona D 40x też jest w pżyzwoitrj cenie
    Heh... Ale jak Nikon D40x, to i inne lustrzanki. W takim razie polecam E330 w dual kicie, ktory jest teraz w smiesznych cenach, a aparatem jest bardzo dobrym. To polaczenie zalet lustrzanki i komapktu (ma LV jak kompakt i na dodatek LV w znakomitym trybie B). Za bodajze 2600zl mozesz miec taki zestaw. Do tego jeszcze moze jakis obiektyw makro, np. ZD 35 i podstawowoy zestaw jest. Pamietaj tylko, ze lustrzanka wiaze sie ze zmienianiem obiektywow, a taki SP-550 to wszystko w jednym i zmieniasz ogniskowa przyciskiem...
    Strona WŁASNA | Blog Portret Ulicy
    "Fotografujemy rzeczy, by usunąć je z umysłu" - Franz Kafka

Podobne wątki

  1. tele do przyrody
    By Qben in forum E-System
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 30.05.09, 12:57
  2. Fotografia przyrody
    By Rinho in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26.03.09, 06:24
  3. Fotografia przyrody
    By Morlok in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 4.05.08, 13:35

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.