Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: Wybór karty pamięci SDHC

  1. #11

    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Kupiłem kartę Transcend Ultimate 8GB za 48zł z wysyłką i sprawuje się naprawdę dobrze, teraz wszystko się szybko zapisuje Z czystym sumieniem mogę ją polecić jak ktoś będzie się zastanawiał jaką kupić.
    Co do testów to mi wyszły niższe transfery niż pare postów wyżej przy takiej samej karcie i napewno jest to spowodowane ograniczeniem czytnika. Na chip.pl są testy tej karty i transfery sięgają nawet do 25mb/s. Niestety teraz stronka ma chyba jakąś awarie więc na razie nie mogę zamieścić linka.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	transcendclass10.JPG
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	79,2 KB
ID:	45240  

  2. #12
    Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.473
    Siła reputacji
    48
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez NightRider Zobacz posta
    szczególnie przy zrzucaniu zdjęć na komputer i zewnętrznej zwykłej sd 1gb. Zastanawiam się pomiędzy kartą SanDisk Ultra 8gb 15mb/s x100, a SanDisk Extreme 8gb 20mb/s x133.
    Jedna lub dwie 4GB 20mb/sek ponieważ:

    1. filmy HD masz ograniczone do 30 minut, a i tak pewnie tak długo nie kręcisz na raz
    2. do zdjęć wystarczy Ci 4GB, a do zrzucania na HDD bardziej przyda się duża prędkość przesyłu
    3. lepiej mieć dwie karty 4GB niż jedną 8GB na wypadek gdyby z jedną coś miało się stać niedobrego
    Sprzedam: Samyang 7,5mm f/3,5,

  3. #13
    Banned | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    113
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Iwo Zobacz posta
    Jedna lub dwie 4GB 20mb/sek ponieważ:
    (...) lepiej mieć dwie karty 4GB niż jedną 8GB na wypadek gdyby z jedną coś miało się stać niedobrego
    W tej chwili 8GB są tak tanie ,że mniejszych nie opłaca się kupować.
    Równie dobrze można kupić 2 x 8GB i zapisywać do połowy jeśli ktoś się boi stracić dużo danych w razie awarii,
    a zapas pojemności nigdy nie zaszkodzi..

  4. #14
    Awatar Arni2003
    Dołączył
    Feb 2011
    Mieszka w
    Rumia
    Posty
    18
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez NightRider Zobacz posta
    Kupiłem kartę Transcend Ultimate 8GB za 48zł z wysyłką i sprawuje się naprawdę dobrze, teraz wszystko się szybko zapisuje Z czystym sumieniem mogę ją polecić jak ktoś będzie się zastanawiał jaką kupić.
    Co do testów to mi wyszły niższe transfery niż pare postów wyżej przy takiej samej karcie i napewno jest to spowodowane ograniczeniem czytnika. Na chip.pl są testy tej karty i transfery sięgają nawet do 25mb/s. Niestety teraz stronka ma chyba jakąś awarie więc na razie nie mogę zamieścić linka.

    Czyli nie ma się co bać TRANSCEND'a ? Moja karta też już kilka razy potrafiła się zapełnić. Zawsze ratuję się wówczas XD, ale to tylko 2GB. Muszę sobie coś dokupić, ale nie chciałem wydać za dużej kasy "na wszelki wypadek"...
    E-520

  5. #15
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Arni2003 Zobacz posta
    Czyli nie ma się co bać TRANSCEND'a ? Moja karta też już kilka razy potrafiła się zapełnić. Zawsze ratuję się wówczas XD, ale to tylko 2GB. Muszę sobie coś dokupić, ale nie chciałem wydać za dużej kasy "na wszelki wypadek"...
    Też mam kartę Transcenda, jak i zarówno SanDiska i na obu się jeszcze ani razu nie zawiodłem.
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

Podobne wątki

  1. Jakie karty micro SD i SDHC do FE-46
    By emanuell4 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12.01.10, 18:22
  2. karty pamięci do C-310
    By pablitko in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21.09.08, 19:37
  3. Canon A610 - wybor karty SD (podejrzana? oferta FJ)
    By qwerty in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22.08.08, 07:02
  4. Fe 120, a karty pamięci
    By Monika27 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 5.08.06, 13:06
  5. Karty pamięci
    By And in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 4.10.04, 17:59

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.