Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 40

Wątek: E-PL1 + Wężyk

  1. #31
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar ahutta
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    9.128
    Siła reputacji
    208
    Moja galeria

    Odp: E-PL1 + Wężyk

    Cytat Zamieszczone przez Janko Muzykant Zobacz posta
    Je róbmy zeń drugiego Jana Pawła, to nierzadka postawa, tylko firm o takich rozmiarach nie ma tak wiele.
    Nie przesadzajmy

    Cytat Zamieszczone przez Darekw1967 Zobacz posta
    Witam !

    To nie kwestia testerow i potrzeba wprowadzenie produktu w odpowiednim momencie

    Kazdy aparat cyfrowy powinien miec mozliwosc sterowania migawka chociaz przez pilota i to nie jest zadna
    wielka filozofia i nie wymaga duzej wiedzy czy duzych nakladow pracy.
    Dla projektanta wprowadzenie wyzwalania migawki na podczerwien to... betka... zaden problem.

    [... cut ...]
    No właśnie czasami z marketingowego punktu widzenia, trzeba wcześniej wypuścić mniej rozbudowany produkt tylko po to żeby pokazać się na rynku.

    Cytat Zamieszczone przez Jan_S Zobacz posta
    Mirek54 trochę przesadzasz. gdyby golenie (nie mylić z goleniem frajerów) było typową funkcją aparatów fotograficznych to miałbyś rację. Ale IMO nie masz. pewne funkcje, są na tyle powszechne że niezaimplementowanie ich to albo "błąd konstrukcyjny" albo celowe działanie - żeby mieć co dołożyć w kolejnej wersji żeby się od poprzednika różniła i żeby był ruch w interesie. (tzw. funkcja golenia frajerów). Zdalne wyzwalanie to chyba obecnie bardzo oczywista funkcjonalność?

    Do listy "niedoróbek" dodałbym - brak wspomagania AF przy korzystaniu z lampy zewnętrznej. I proszę nie mówcie mi że PEN pierwszy czy E-PL1 to puszki dla amatora. W momencie debiutu ich ceny były porównywalne z trzycyfrowymi lustrzankami Canonowymi gdzie takie funkcjonalności są oczywistością.
    Ale to z pewnością jest celowe działanie. Patrzycie na to z punktu widzenia konsumenta, użytkownika końcowego, a tam z drugiej strony siedzi wielki Pan księgowy, który mówi że budżet jest taki i nie ma ani centa, jena czy w czym się tam rozliczają więcej. My tu rozmawiamy w gronie osób, które mają nieco większą wiedzę niż większość użytkowników aparatów. Zapytaj losowo kilka osób, że podały Ci jakie są dla nich oczywiste funkcje aparatu, to nagle okaże się, że połowa tego co Ty uważasz za "oczywistą oczywistość", w ich oczach jest nieistotne lub nawet nie mają o tym pojęcia.
    No sorry, to jest biznes. Czy nam się to podoba czy nie
    The question is, who cares?

  2. #32
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    Odp: E-PL1 + Wężyk

    Myślę że wrzuciłeś do jednego wora - amatora, co to u cioci na obiedzie chce małpką za 200 zł portret zbiorowy zrobić i cieszy się że twarze rozpoznaje i amatora który jest hobbystą (miłośnikiem) fotografii, ma o niej jakie takie pojęcie, zdjęcia robi z grubsza poprawne (nawet wtedy gdy małpka w trybie "A" nie wyrabia, a czasami nawet uda mu się zrobić taką fotę że czapki z głów.

    Myślę, że wśród P.T. Dyskutantów tego Forum, definicja słowa amator bliższa jest tego drugiego zakresu. I jestem głęboko przekonany, że oni wiedzą co się kryje za hasłem "wspomaganie AF".

  3. #33
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: E-PL1 + Wężyk

    Cytat Zamieszczone przez Jan_S Zobacz posta

    Myślę, że wśród P.T. Dyskutantów tego Forum, definicja słowa amator bliższa jest tego drugiego zakresu. I jestem głęboko przekonany, że oni wiedzą co się kryje za hasłem "wspomaganie AF".
    Obys mial racje.Boje sie,ze wielu pisze po przeczytaniu i przepisaniu z neta i dyskutuje po uprzednim goglowaniu.

    Kiedys jak wyszlo E3 namowilem amatora na kupno jego,kazal dolozyc kpl szkiel(z najwyzszej polki)Napewno nie zrobil zadnego zdjecia.Wiem,ze syn jego pozyczyl koledze ze studiow i nie wypada sie pytac czy juz mu niepotrzebny.Kupil se juz sam(wiedzial gdzie sklep)Canona-jakiegos mk Pewnie znowu z kpl szkiel.Amator pelna geba.
    Ostatnio edytowane przez Mirek54 ; 30.07.12 o 10:16

  4. #34
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria

    Odp: E-PL1 + Wężyk

    Jak kogoś stać na E-3, to czemu ma się ograniczać?

    Brak wizjera w E-P1 wynikał zapewne z braku opracowania wcześniej owego.
    Natomiast brak złącza wężyka to podejrzewam specjalne działanie w celu segmentacji PENów i ich silniejsze rozdzielenie.
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

  5. #35
    | OlyJedi Awatar Harnas
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    250
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Odp: E-PL1 + Wężyk

    Cytat Zamieszczone przez Jan_S Zobacz posta
    pewne funkcje, są na tyle powszechne że niezaimplementowanie ich to albo "błąd konstrukcyjny" albo celowe działanie - żeby mieć co dołożyć w kolejnej wersji żeby się od poprzednika różniła i żeby był ruch w interesie. (tzw. funkcja golenia frajerów).
    Też sądzę, że tak jest i nie podoba mi się polityka Olympusa w ostatnim czasie.
    Dlatego kupiłem w tym roku model 3 generacje wstecz, czyli E-PL1 i nie mam zamiaru go długo zmieniać, a jak już to na używanego OM-D w cenie co najwyżej 1000zł

  6. #36
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar ahutta
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    9.128
    Siła reputacji
    208
    Moja galeria

    Odp: E-PL1 + Wężyk

    Cytat Zamieszczone przez Harnas Zobacz posta
    i nie mam zamiaru go długo zmieniać, a jak już to na używanego OM-D w cenie co najwyżej 1000zł
    Łoj, to długo nie zmienisz
    The question is, who cares?

  7. #37
    | OlyJedi Awatar romek1967
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    4.776
    Siła reputacji
    157
    Moja galeria

    Odp: E-PL1 + Wężyk

    Cytat Zamieszczone przez Harnas Zobacz posta
    a jak już to na używanego OM-D w cenie co najwyżej 1000zł
    W tej cenie to najwyżej E-1 teraz skubniesz, nawet E-3 nie ma mowy Zapisz sobie gdzieś że chcesz kupić OM-D bo jak przyjdzie w końcu ten czas możesz już o tym nie pamiętać Zapisz to sobie obok nazwiska Alzheimera, podobno grunt to pamiętać jak się ten facet nazywał
    The question is: What is a Mahna Mahna?

  8. #38

    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: E-PL1 + Wężyk

    Mam pytanie, czy radiowy wyzwalacz Pixel Soldier będzie działał z EPL1? W opisie produktu widzę EP1 i EP2, może ktoś próbował? Chodzi o bezprzewodowe odpalanie lamp błyskowych, nie migawki. Migawka z palca. A może jakiś inny wyzwalacz do EPL1?

  9. #39
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria

    Odp: E-PL1 + Wężyk

    Pixel Soldier powinien działać.
    Jakie lampy błyskowe chcesz odpalać?
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

  10. #40

    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: E-PL1 + Wężyk

    No właśnie, niby powinien, ale w specyfikacji soldiera nie jest wymieniony. Może ktoś testował? Albo Phottix Tetra?
    Lampy różne, studyjne, reporterskie obojętne. Oczywiście bez TTL.

Podobne wątki

  1. Wężyk do E-3
    By lucas_g in forum Akcesoria systemu 4/3
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 8.07.19, 05:41
  2. Wężyk do E-5
    By Sebastian_T in forum Akcesoria systemu 4/3
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 23.12.10, 16:40
  3. Wężyk spustowy
    By krop in forum Akcesoria systemu 4/3
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19.08.10, 16:35
  4. wężyk a opóźnienie
    By dobas in forum E-System
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12.12.09, 22:22
  5. Wężyk spustowy do E-510
    By Rinho in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 31.08.09, 11:39

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.