Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 40

Wątek: E-PL1 + Wężyk

  1. #11

    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Posty
    24
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Wydaje mi się, że może to mieć związek z faktem iż E-PL1 podłączony do kompa i oprogramowania do sterowania aparatem typu OS2 lub OV2 także nie działa. Mam wrażenie, że jest to sprawa softu.
    Pozdrawiam
    Sławek

    #######################
    E 620 + ED 14-42 + ED 40-150 + ED 70-300 ; E-PL1 + ED 14-42 + VF-2 ; FL-36 R ; OMD-M5 + ED 12-50 ; TG2

  2. #12
    | OlyJedi Awatar romek1967
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    4.776
    Siła reputacji
    157
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez SlawekPS Zobacz posta
    Wydaje mi się, że może to mieć związek z faktem iż E-PL1 podłączony do kompa i oprogramowania do sterowania aparatem typu OS2 lub OV2 także nie działa. Mam wrażenie, że jest to sprawa softu.
    Bardzo źle Ci się wydaje, poczytaj instrukcję aparatu, nie ma w niej słowa na temat wężyka (RM-UC1) a w np. E-PL2 jest, nie ma na stronie Olympusa w opisie aparatu słowa o współpracy z wężykiem, nie ma wężyka w zalecanych akcesoriach, co tu jest do wydawania? E-PL1 NIE MA OPCJI WYZWALANIA WĘŻYKIEM i kropka.
    The question is: What is a Mahna Mahna?

  3. #13

    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Posty
    24
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez romek1967 Zobacz posta
    Bardzo źle Ci się wydaje, poczytaj instrukcję aparatu, nie ma w niej słowa na temat wężyka (RM-UC1) a w np. E-PL2 jest, nie ma na stronie Olympusa w opisie aparatu słowa o współpracy z wężykiem, nie ma wężyka w zalecanych akcesoriach, co tu jest do wydawania? E-PL1 NIE MA OPCJI WYZWALANIA WĘŻYKIEM i kropka.
    W opisie programu OV2 też nic nie pisze na temat możliwości sterowania aparatami z poziomu programu więc nie wydawałbym, na Twoim miejscu, tak kategorycznych sądów.
    Pozdrawiam
    Sławek

    #######################
    E 620 + ED 14-42 + ED 40-150 + ED 70-300 ; E-PL1 + ED 14-42 + VF-2 ; FL-36 R ; OMD-M5 + ED 12-50 ; TG2

  4. #14
    | OlyJedi Awatar romek1967
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    4.776
    Siła reputacji
    157
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez SlawekPS Zobacz posta
    W opisie programu OV2 też nic nie pisze na temat możliwości sterowania aparatami z poziomu programu więc nie wydawałbym, na Twoim miejscu, tak kategorycznych sądów.
    Dostrzegasz różnicę pomiędzy potencjalna możliwością dopisania funkcjonalności w programie a fizycznej nieobecności realnych namacalnych styków na gnieździe? Na tej podstawie nie tylko można ale należy wydawać kategoryczne sądy.
    The question is: What is a Mahna Mahna?

  5. #15

    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Posty
    24
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez romek1967 Zobacz posta
    Dostrzegasz różnicę pomiędzy potencjalna możliwością dopisania funkcjonalności w programie a fizycznej nieobecności realnych namacalnych styków na gnieździe? Na tej podstawie nie tylko można ale należy wydawać kategoryczne sądy.
    Skoro rozmontowałeś Pena E-PL1 to pewnie wiesz, co piszesz. Ja po wyglądzie wtyczki nie potrafię rozpoznać czy w gnieździe nie ma styku ;D
    Pozdrawiam
    Sławek

    #######################
    E 620 + ED 14-42 + ED 40-150 + ED 70-300 ; E-PL1 + ED 14-42 + VF-2 ; FL-36 R ; OMD-M5 + ED 12-50 ; TG2

  6. #16
    | OlyJedi Awatar romek1967
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    4.776
    Siła reputacji
    157
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez SlawekPS Zobacz posta
    Skoro rozmontowałeś Pena E-PL1 to pewnie wiesz, co piszesz. Ja po wyglądzie wtyczki nie potrafię rozpoznać czy w gnieździe nie ma styku ;D
    Nie, nie rozmontowałem PENa, czytam od dawna wątki na forum gdzie temat niewspółpracowania E-PL1 z wężykami był dyskutowany X razy, czytam wypowiedzi pracownika firmy Olympus który to potwierdził, czytam opis produktu w jego instrukcji obsługi i na stronie Olympusa. Mam E-PL2, gdybym miał 1-kę to kto wie, może bym i rozkręcił
    The question is: What is a Mahna Mahna?

  7. #17

    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Posty
    24
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez romek1967 Zobacz posta
    czytam od dawna wątki na forum
    No cóż, też czytałem opis aparatu na forum https://forum.olympusclub.pl/vbgloss...try&item=E-PL1 gdzie wyraźnie w pkt. 17 jest napisane:
    17. Możliwość zdalnego wyzwalania migawki poprzez opcjonalny kabel zdalnego sterowania RM-UC1

    Wniosek do moderatorów lub autora opisu E-PL1 - proszę poprawić!
    Ostatnio edytowane przez dobas ; 24.05.11 o 21:35
    Pozdrawiam
    Sławek

    #######################
    E 620 + ED 14-42 + ED 40-150 + ED 70-300 ; E-PL1 + ED 14-42 + VF-2 ; FL-36 R ; OMD-M5 + ED 12-50 ; TG2

  8. #18
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez SlawekPS Zobacz posta
    No cóż, też czytałem opis aparatu na forum https://forum.olympusclub.pl/vbgloss...try&item=E-PL1 gdzie wyraźnie w pkt. 17 jest napisane:
    17. Możliwość zdalnego wyzwalania migawki poprzez opcjonalny kabel zdalnego sterowania RM-UC1

    Wniosek do moderatorów lub autora opisu E-PL1 - proszę poprawić!
    poprawione

    rzeczywiście w instrukcji do e-pl2 jest info o wyzwalaniu przez RM–UC1

    http://www.olympus.co.jp/en/support/...man_epl2_e.pdf

    w instrukcji do e-pl1 nie ma nawet wzmianki

    http://www.olympus.co.jp/en/support/...man_epl1_e.pdf

    dlaczego ten E-PL1 nie chce działać z wężykiem... żesz... jedyna malusia rzecz której mi w tej chwili w tym penie brakuje :/

  9. #19
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dobas Zobacz posta
    dlaczego ten E-PL1 nie chce działać z wężykiem... żesz... jedyna malusia rzecz której mi w tej chwili w tym penie brakuje :/
    E tam, samowyzwalacz albo wstępna migawka, albo oba i żadnego ryzyka ruszenia nie ma. Chyba, że potrzeba do czegoś innego.

  10. #20
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria

    Odp: E-PL1 + Wężyk

    Cytat Zamieszczone przez Janko Muzykant Zobacz posta
    E tam, samowyzwalacz albo wstępna migawka, albo oba i żadnego ryzyka ruszenia nie ma. Chyba, że potrzeba do czegoś innego.
    no niestety potrzeba

Podobne wątki

  1. Wężyk do E-3
    By lucas_g in forum Akcesoria systemu 4/3
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 8.07.19, 05:41
  2. Wężyk do E-5
    By Sebastian_T in forum Akcesoria systemu 4/3
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 23.12.10, 16:40
  3. Wężyk spustowy
    By krop in forum Akcesoria systemu 4/3
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19.08.10, 16:35
  4. wężyk a opóźnienie
    By dobas in forum E-System
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12.12.09, 22:22
  5. Wężyk spustowy do E-510
    By Rinho in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 31.08.09, 11:39

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.