Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Adapter umożliwiający stosowanie bagnetu K do korpusów Olka

  1. #1
    | OlyJedi Awatar Don Pedro
    Dołączył
    Oct 2006
    Posty
    429
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Adapter umożliwiający stosowanie bagnetu K do korpusów Olka

    Mam kilka obiektywów/wykorzystywanych do analoga MZ-30/ z bagnetem K/Pentax/, ale przechodzę na system 4/3, który mi bardziej odpowiada i chcialbym je wypróbować z korpusem E400/ E330/ Czy gdzies można nabyć owo akcesorium-kiedyś widziałem taki pierścień oferowany przez chyba polskiego producenta na allegro.Prosze o namiary i ewentualne uwagi dot. współpracy korpusu Olego z obiektywami innych systemów. Pozdr.

  2. #2
    | OlyJedi Awatar Michu (Pentax)
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    344
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Napisz, jakie masz szkła, bo może okazać się, że gra jest nie warta świeczki.
    Dużo redukcji jest tu:
    http://www.raysfoto.pl/
    Choć nie szukałem, czy jest taka, jak Cię interesuje.
    Z poważaniem - Michu, Licencjonowany Pogromca Vampirów :)=

  3. #3
    | OlyJedi Awatar willow32
    Dołączył
    Apr 2005
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Posty
    1.203
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    http://www.foto-akcesoria.com.pl/ind...=produkt&nr=12

    jest za 220 pln do nabycia

    pozdrawiam
    http://www.robertnawara.digartfolio.pl/

    E-1 ZD14-54 FL-36 A850 135 f/1.8 85f/1.4 50f/2.8 20-35 f/3.5-4.5

  4. #4
    | OlyJedi Awatar yac
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    k/3M
    Posty
    2.387
    Siła reputacji
    286
    Moja galeria
    i trochę dalej-http://www.cameraquest.com/adapt_olyE1.htm

  5. #5
    | OlyJedi Awatar Don Pedro
    Dołączył
    Oct 2006
    Posty
    429
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Michu/Pentax/: mam kilka obiektywów które współpracują z okrojonym bagnetem K w MZ-30: FAJ19-35,FA 35-80/kit/ i taniutko kupione nowiutkie Sigmy 24-70, 70-300/APO/ i właściwie kazdy inny niż ja zakupiłby korpus K100D i spokojniutko sobie focil w systemie Pentaxa, Mnie polityka Pentaxa w Polsce/ chodzi o to słynne Apollo/ wyszła bokiem, kiedy najdrobniejszy problem z moim MZ-30 urósł do rozmiarów nie do przekroczenia ze strony oficjalnego reprezentanta Pentaxa na Polskę. Temat jest dla mnie zamkniety i jakiekolwiek otwieranie go przeze mnie spowoduje użycie najgorszych inwektyw wobec Apollo/ **** to będzie najłagodniejsze ze słów/ Ponieważ korzystam z usług laba w Kędzierzynie -Kożlu, a ten wykonuje odbitki w 4/3-proporcje boków więc wejście w lustro cyfrowe automatycznie podsuwa Olympusa, z którym od lat bezproblemowo mam do czynienia w postaci użytkowania kompakta C725.Pozdrowienia dla miłośników Pentaxa i oby Wam służył przez wiele dziesięcioleci.W złączonych przez Ciebie linkach takiego adaptera nie znalazłem . Dziękuję za odzew.

    [fotomic], żółta kartka.

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    polska północna
    Posty
    2.514
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Don Pedro:

    moim zdaniem zabawa starymi obiektywami w systemie 4/3 ma niewielki sens, no chyba że tylko hobbistycznie. małe wizjery w OLKACH dają szansę na ręczne ostrzenie chyba tylko z jasną matówką (za 300 pln) od Andee'go...

    sprzedaj te starocie w cholerę, dopóki są coś warte i kup ze dwa normalne ZD.

    o tej świetnej firmie Apollo co nieco czytałem. czy naprawdę walą w ciula po całości a serwis ciągnie się miesiącami?

  7. #7
    | OlyJedi Awatar Don Pedro
    Dołączył
    Oct 2006
    Posty
    429
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Dziękuje za namiary, wlaśnie idę podzwonić i zapytac o dostępność. Kaarool-ja oczywiście kupuję body z 2ma kitami Zuiko i najchetniej te mniejsze z E400 niż może ciut lepsze/ jasność w przypadku 40-150/ z E330 Cóż zrobie skoro zakochałem się w kształtach i wielkości E400/410? , a o jakość zdjęć /w końcu nie jestem zawodowcem i nie interesują mnie wielkie powiększenia i super-truper jakość techniczna, a bardziej tematyka i jej ujęcie w sensie zaawansowanego hobbysty - fotografa/ ze strony Olka jestem dziwnie spokojny, mimo, że podobno matryce Kodaka nie każdemu odpowiadaja/ TAKA jest w E400/ Sprawdziłem i mnie E400 od strony organoleptycznej b. odpowiada , a i jakość fotek jest niczego. Nic dodać i ująć. Taki jest mój wybór, a taka Sigma 70-300 w przypadku jej użycia z Olkiem da niezły przelicznik małoobrazkowy, stąd pytanie o adapter.Ukłony.

  8. #8
    | OlyJedi Awatar Michu (Pentax)
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    344
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Don Pedro - loozik, nie wnikam w Twoją decyzję, najważniejsze, by Ci sprzęt odpowiadał i służył. Problem z Apollo jest taki, że każdy sprzęt odsyłają po prostu do Niemiec, gdzie jest serwis. Jeżeli miałbym Ci cokolwiek sugerować, to może Samsunga GX10 - to odpowiednik Kadyszki, a serwis to już zupełnie inna bajka - chyba Rendaszka w Gdyni, a wiec jeden z najlepszych w kraju.
    A korpus zbiera rewelacyjne opinie:
    http://www.trustedreviews.com/digita...msung-GX-10/p1
    Z poważaniem - Michu, Licencjonowany Pogromca Vampirów :)=

  9. #9
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    1.094
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Don Pedro ooo ziomal

    Co zas E400 (pomimo ze ci odpowiada a to bardzo wazne) wez poduwagejeszcze E330, pod warunkiem ze nie mozesz zaczekac na E410.
    ...był Olek jest A6000

  10. #10
    | OlyJedi Awatar Don Pedro
    Dołączył
    Oct 2006
    Posty
    429
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    "Michu (Pentax)"]Don Pedro - loozik, nie wnikam w Twoją decyzję, najważniejsze, by Ci sprzęt odpowiadał i służył. Problem z Apollo jest taki, że każdy sprzęt odsyłają po prostu do Niemiec, gdzie jest serwis. Jeżeli miałbym Ci cokolwiek sugerować, to może Samsunga GX10 - to odpowiednik Kadyszki, a serwis to już zupełnie inna bajka - chyba Rendaszka w Gdyni, a wiec jeden z najlepszych w kraju.
    A korpus zbiera rewelacyjne opinie
    Otóż Panie Michu/Pentax/ przeanalizowałem propozycje wszystkich firm co do korpusów budżetowych i z ręką na sercu twierdzę, że Olympus wypada najciekawiej pod wzgl. jakość do ceny. GX10 jest o 1300 zł droższy od jadącego do mnie zestawu E400 + 2 standard lens. Ponadto Pentax K10/GX10/ to niestety popularne możliwości w profesjonalnej obudowie, a na tej mi nie zależy, jednak trzeba uczciwie przyznać, że zwłaszcza z batery packiem kadyszka prezentuje się doskonale-ale te nie rewelacyjne szbkości/Ilość zdj/sek/ AF, średnia jakość jpegów, zbyt wysokie szumy, za mala rozpiętość tonalna jak na 24bitowe kodowanie kolorów każę poczekać na jakiś K5 lub K1 Póki co już za chwilę E400 zostanie na majówce poddana ostrej próbie dokonanej przeze mnie we włoskich Dolomitach. Pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. adapter 4/3 > OM
    By onkiel in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25.01.10, 18:39
  2. RAWy z różnych korpusów
    By darkelf in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 6.05.09, 16:29
  3. pinout korpusów systemu E
    By dobas in forum E-System
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 1.08.08, 22:39
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29.03.08, 15:39
  5. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 31.05.06, 23:59

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.