Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Inteligentna nagość

  1. #1
    | OlyJedi Awatar jaclas
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    TBU
    Posty
    1.903
    Siła reputacji
    64
    Moja galeria

    Inteligentna nagość

    http://vod.onet.pl/inteligentna-nagosc,6177,film.html

    "Opis filmu
    Opowieść o wybitnym fotografie Edwardzie Westonie i jego związku z piękną Charis Wilson, której akty należą do najbardziej znanych dzieł Westona. Inteligentna nagość to intrygująca wariacja na klasyczny temat i kolejna próba odpowiedzi na odwieczne pytanie: czy Pigmalion może znaleźć szczęście z Galateą?

    Edward Weston był jednym z najwybitniejszych twórców amerykańskiej fotografii pierwszej połowy XX wieku. Początkowo zafascynowany piktorializmem, w latach 20. porzucił go na rzecz "czystej fotografii", stając się jednym z pionierów nowego stylu. Twierdził, że aparat ma unikalną właściwość przekładania rzeczywistości na papier, chwytania konkretnego miejsca i czasu. W równym stopniu co ciała nagich modelek interesowały go nadmorskie skały, muszle i formy roślinne. Zarówno w naturze, jak i w ludzkim ciele odnajdywał fascynującą grę kątów, delikatną modernistyczną linię, frapującą fakturę.

    Jako artysta cały czas wzbogacał swój warsztat – podczas gdy mekką amerykańskiej bohemy w latach 20. był Paryż, on wybrał się do Meksyku, gdzie współpracując m.in. z Fridą Kahlo i Diego Riverą zyskał nową, bardziej sensualną perspektywę rejestrowania rzeczywistości. W latach 30. był u szczytu sławy – jego prace wyróżniające się ostrością obrazu, skupieniem na detalu wyprzedzały ówczesne trendy, lansujące miękką, zamgloną fotografię.

    W filmie o życiu Westona opowiada jego wieloletnia partnerka – Charis Wilson. Gdy poznali się w 1934 roku, on był uznanym artystą, a ona – nastolatką czerpiącą pełnymi garściami z życia kalifornijskiej bohemy. Dziś 90-letnia staruszka opowiada ze swadą, humorem i odrobiną nostalgii o najpiękniejszych latach swego życia. Jej nagie portrety to osobny rozdział w dziele Westona. To historia ich 12-letniego związku zaklęta w celuloidowy papier. Fascynacja naturalną cielesnością, mieszaniną niewinności i wyuzdania współgra z wielkim tematem Westona – naturą. "

  2. #2
    | OlyJedi Awatar HrabiaMiod
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Kraków, Poland
    Posty
    1.152
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Oglądałem, fajna sprawa, polecam.

  3. #3
    | OlyJedi Awatar Karampuk
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Włocławek - miasto nad Wisłą
    Posty
    538
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria

    jak wyżej

    dobre...
    XZ-2|D800E|moje 500px

  4. #4
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Szkoda,ze ci z poza polski nie moga obejrzec.Dla mnie to jednak dziwne,ze nie sa otwarci tylko ograniczaja sie we wlasnych granicach a bez wiz chca sie poruszac.

  5. #5
    | OlyJedi Awatar furmun
    Dołączył
    Dec 2009
    Mieszka w
    opolszczyzna
    Posty
    182
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    Szkoda,ze ci z poza polski nie moga obejrzec.Dla mnie to jednak dziwne,ze nie sa otwarci tylko ograniczaja sie we wlasnych granicach a bez wiz chca sie poruszac.
    mnie na Opera Portable
    się otwarło w ten sposób

    "Niestety przeglądarka z której korzystasz nie daje możliwości poprawej instalacji programu potrzebnego do poprawnego wyświetlania strony oraz odtworzenia filmu. Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej."
    "f.n" E-620 ...

  6. #6
    | OlyJedi Awatar HrabiaMiod
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Kraków, Poland
    Posty
    1.152
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Chyba pod IE działa - mi też pod Operką nie śmigało.

  7. #7
    | OlyJedi Awatar jaclas
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    TBU
    Posty
    1.903
    Siła reputacji
    64
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez furmun Zobacz posta
    mnie na Opera Portable
    się otwarło w ten sposób

    "Niestety przeglądarka z której korzystasz nie daje możliwości poprawej instalacji programu potrzebnego do poprawnego wyświetlania strony oraz odtworzenia filmu. Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej."
    Cytat Zamieszczone przez HrabiaMiod Zobacz posta
    Chyba pod IE działa - mi też pod Operką nie śmigało.
    U mnie było to samo. Opera-nie, IE-tak, Google Chrome-tak, Mozilla Firefox-również działa.

  8. #8
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    To nie chodzi o przegladarke tylko o miejsce zamieszkania ,a po kontakcie podali nr konta i kwote-abonament.Napewno mysla,ze tylko oni maja jedyna kopie

    "
    We're sorry. Currently our library can only be
    viewed within Poland.



    Jeśli jesteś w Polsce a mimio to widzisz ten komunikat to skontaktuj się
    z naszym Biurem Obsługi Klienta - reklamacje.vod@onet.pl

  9. #9
    | OlyJedi Awatar HrabiaMiod
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Kraków, Poland
    Posty
    1.152
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Hmm.. youtube też uniemożliwia oglądać części zasobów mieszkańcom Polski.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.