Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: E-620 problem :/ (przegrzewanie się)

  1. #1
    Awatar Anai
    Dołączył
    Mar 2011
    Mieszka w
    Głogów
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    E-620 problem :/ (przegrzewanie się)

    Witam!

    Aparat w miarę "młody" kupiony w listopadzie, stosunkowo rzadko używany, w zasadzie bezproblemowy w obsłudze (nie licząc problemu z oswojeniem się z Olkiem po "przesiadce" z Pentaxa ) do dziś.

    Problem: dziś przy okazji fotografowania w pomieszczeniu, w temperaturze pokojowej, wyskakuje na wyświetlaczu błąd: "temperatura wewnątrz aparatu jest zbyt wysoka...". Jak wspomniałam upału dziś nie było, zdjęcia robione w domu, temperatura max 25 stopni. W sumie zrobionych ze 25 zdjęć, ze czego może 5 z użyciem lampy.
    W instrukcji, w opisie błędu informacja, że błąd spowodowany zbyt długim podglądem na żywo i fotografowaniem sekwencyjnym, ale zdarzało mi się już dłużej korzystać z podglądu na żywo i nie było problemów, a fotografowania sekwencyjnego nie używałam wcale.
    Nie bardzo mam pomysł od czego mógł się tak zagrzać.
    W tej chwili ostygł i komunikat się nie wyświetla, ale tak mnie zestresował tym nieoczekiwanym błędem, że boję się go teraz włączyć
    Spotkał się ktoś z czymś takim?
    Co jeśli będzie się powtarzać? Mam się czego obawiać?
    Pozdrawiam
    Anai

  2. #2
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Anai Zobacz posta
    W instrukcji, w opisie błędu informacja, że błąd spowodowany zbyt długim podglądem na żywo i fotografowaniem sekwencyjnym, ale zdarzało mi się już dłużej korzystać z podglądu na żywo i nie było problemów, ?
    Dłużej, to znaczy ile? I Jak długo teraz ten podgląd był uzywany.

  3. #3
    Awatar Anai
    Dołączył
    Mar 2011
    Mieszka w
    Głogów
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    Dłużej, to znaczy ile?
    Dłużej niż dziś
    Zdarzało się, że np. podczas spaceru, załóżmy godzinnego, aparat był cały czas włączony razem z live view - tylko czasem się wygaszał...
    albo, że fotografowałam jakieś tam przedmioty na aukcje itp. przez godzinę, gdzie oczywiście nie waliłam godzinnej serii fotek tylko j/w...

    Nie umiem tego lepiej wytłumaczyć :/

    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    I Jak długo teraz ten podgląd był uzywany.
    Dzisiaj? No w sumie aparat używany był z 15-20 minut, z czego zdążył się ze 2- może 3 razy wygasić na parę minut, w czasie kiedy ustawiałam sobie "obiekty" do fotografowania...
    Trudno więc powiedzieć ile dokładnie ten live view działał...

    Chodzi mi o to, że to nie był jakiś maraton fotograficzny gdzie pstrykałam zdjęcia non stop bez przerwy przez pół godziny, tylko że w czasie 15-20 minut, zrobiłam ok. 25 fotek...
    Pozdrawiam
    Anai

  4. #4
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    To na razie spokój... jak się sytuacja powtórzy, to daj znać.

  5. #5
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Moominek
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1.587
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Anai Zobacz posta
    Dzisiaj? No w sumie aparat używany był z 15-20 minut.
    Jeżeli było faktycznie te 25 stopni i aparat był trzymany w rękach - normalka, w swoim niegdyś miałem tak samo (w makro z LV korzystałem dla wygody żeby się nie czołgać po trawie).
    "...był umarły, a znów ożył, zaginął, a odnalazł się."

  6. #6
    | OlyJedi Awatar brooneq
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Gdansk, Poland, Poland
    Posty
    58
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    A czy w trakcie tego "przegrzania" próbowałaś go wyłączyć i wyjąć akumulator na kilka minut?
    Raczej jakieś zapętlenie softu niż faktyczne przegrzanie bym podejrzewał. Ani w 410 ani w 520 nigdy czegoś takiego nie miałem. Z tym, że LV używałem dosłownie parę razy... Miałem raz problem z licznikiem zdjęć - znaczy - mimo formatu karty się nie aktualizował, po zejściu do zera pokazał właściwie i już więcej się to nie powtórzyło.
    Na Twoim miejscu skontaktowałbym się jednak z serwisem i na wszelki wypadek postępował wg ich instrukcji - a w razie powtórki z rozrywki - wysłałbym. To bardzo złożona elektronika, mogą się zdarzyć miliony rzeczy...

  7. #7
    Awatar Anai
    Dołączył
    Mar 2011
    Mieszka w
    Głogów
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    To na razie spokój... jak się sytuacja powtórzy, to daj znać.
    Po 2 godzinkach włączyłam go, zrobiłam kilka zdjęć - nie powtórzyło się, mam nadzieję, że będzie O.K.

    Cytat Zamieszczone przez brooneq Zobacz posta
    A czy w trakcie tego "przegrzania" próbowałaś go wyłączyć i wyjąć akumulator na kilka minut?
    Nie, nie próbowałam... w ogóle chwilę mi zeszło zanim połapałam się, jaki to błąd.


    Cytat Zamieszczone przez brooneq Zobacz posta
    Na Twoim miejscu skontaktowałbym się jednak z serwisem i na wszelki wypadek postępował wg ich instrukcji - a w razie powtórki z rozrywki - wysłałbym. To bardzo złożona elektronika, mogą się zdarzyć miliony rzeczy...
    Mam nadzieję, że się nie powtórzy, ale jeśli już, to na pewno tak zrobię.
    To nie na moje nerwy - niedawno "umarł" mi Pętaks, a teraz to...
    Pozdrawiam
    Anai

  8. #8
    | OlyJedi Awatar Tobik
    Dołączył
    Aug 2009
    Mieszka w
    Kielce
    Posty
    338
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Włącz aparat na powiedzmy 1h,wyłącz w menu opcje uśpienia i wygaszenia ekranu i obserwuj co się stanie. Ja w E-450/510 pomimo używania LV non stop przez 1h nigdy czegoś takiego nie zaobserwowałem - tyle ze aparat robił się wyraźnie cieplejszy przy dotyku no i wiadomo - ziarno po pewnym czasie większe. Ewentualnie wgraj od nowa soft bo może to być jakiś błąd. Jeśli problem ponownie się pojawi to bez ogródek wyślij aparat do serwisu.

  9. #9

    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Skierniewice
    Posty
    37
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Tobik Zobacz posta
    Ewentualnie wgraj od nowa soft bo może to być jakiś błąd.
    Za pomocą czego? Bo olympus master od razu rzuca, że soft jest identyczny, albo nowszy i nie da rady.

  10. #10
    | OlyJedi Awatar Tobik
    Dołączył
    Aug 2009
    Mieszka w
    Kielce
    Posty
    338
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Fredi Zobacz posta
    Za pomocą czego? Bo olympus master od razu rzuca, że soft jest identyczny, albo nowszy i nie da rady.
    No to kiepsko. Myślałem, że są starsze wersje softów do E-620 i ewentualnie taki wgrać, ale na stronce Olympusa niestety nic takiego nie widziałem. Podobnie z E-450. Proponuję zadzwonić do działu serwisowego albo technicznego. Jeśli aparat jeszcze na gwarancji to nie bawiłbym się w półśrodki.

Podobne wątki

  1. Problem z 560UZ, w czym problem, ile to może kosztować?
    By damian81293 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 4.02.10, 18:03

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.