Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Jaki analog do 600zł ?

  1. #1
    | OlyJedi Awatar paszczol
    Dołączył
    Dec 2006
    Mieszka w
    Dawniej - Bydgoszcz
    Posty
    506
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Jaki analog do 600zł ?

    Bawię się ostatnio Zenitem i chyba idzie mi zdecydowanie lepiej niż cyfrą Chcę teraz kupić troszeczkę lepszy sprzęt analogowy. Co radzicie ? Oczywiście jak najtańszy. Myślałem nad Canonem 300V lub Nikonem F55 - który lepszy ? Niestety Olympus w tej szufladzie raczej nie ma za wiele do zaoferowania... A szkoda

  2. #2
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Jak nie ma?

    A genialna seria OM? Zobacz sobie -> http://ompl.org/

    Popatrz też na kilka ostatnich wątków lgabrunia, gdzie molestuje OM4

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Galicja
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    Canon lepszy. Ale mozna za 500 kupic eosa 50 albo nawet 5.
    czesc.Ch.

  4. #4
    | OlyJedi Awatar Maro66
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Rzeszów
    Posty
    531
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria
    A może Canon z serii EOS30/33 z Eye Control

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2005
    Mieszka w
    Piła
    Posty
    179
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Re: Jaki analog do 600zł ?

    Cześć. Dajcie spokój z Canonami, jak analog to tylko OM. Ja bawiłem się kilka lat OM-1 i OM-2. Genialne aparaty, niezawodne. Pomiar światła w OM-2 rewelacja innym systemom daleko do niego. Jak kupisz dobry niezajeżdżony to się w nim zakochasz.

  6. #6
    | OlyJedi Awatar Smerf Maruda
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Stolyca
    Posty
    2.579
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Pomiar światła OTF jest świetny, to prawda. Nie wiem, czy jest w OM-1, ale OM-2n na pewno go ma (OM-2 chyba zresztą też). Optyka jest tania, jeśli nie chcemy mieć oryginalnych szkieł Zuiko (taka Tokina 135/2.8 kosztowała mnie 120 złotych, za Vivitara 70-210/3.5 dałem 150 złotych z przesyłką z Wielkiej Brytanii, ale to bardziej fart, bo ten obiektyw potrafi kosztować trzy razy więcej).

    Na OM-1 raczej bym się nie decydował - ciężko dostać baterie. Polecam raczej OM-2n (cena około 250 złotych), ewentualnie amatorskiego OM-20. Obiektywów do tego masa, choć głównie na ebay-u, ale i na allegro można coś ciekawe znaleźć. OM-4 to już wyższa liga, mnie kosztował, no sporo kosztował w każdym razie, ale multispot jest tego wart. Ostatnia moja seria z zawilcami robiona właśnie OM-4, choć tutaj spot raczej średnio potrzebny - CW i OTF świetnie sobie radzą.

    OM-2n mam też, ale nie sprzedam :-) Mam też OM-20, ale nie wiem, jak u niego z uszczelnieniami (powinny być w porządku, robiłem testową rolkę Konici na nim i wszystko było OK) i tego mógłbym się pozbyć.

  7. #7
    | OlyJedi Awatar Smerf Maruda
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Stolyca
    Posty
    2.579
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Canony też są dobre, nie ma co narzekać. Seria z bagnetem FD - sam miód. Optyka tania, a taki T90 do dzisiaj jest przykładem świetnego wzornictwa i jakości wykonania.

  8. #8
    | OlyJedi Awatar paszczol
    Dołączył
    Dec 2006
    Mieszka w
    Dawniej - Bydgoszcz
    Posty
    506
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Dziękuje za odpowiedzi. Może więcej powiecie o tych dwóch które wymieniłem? OM to trochę inna wersja Zenita, tamte (podane na wstępie) mają już AF, szeroką gamę czułości filmów i czasy do 1/4000... OM2n to trochę krok wstecz, a oszczędnść 250 zł do Canona. Mogę się mylić oczywiście. Jeśli tak, prostujcie!

  9. #9
    | OlyJedi Awatar Smerf Maruda
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Stolyca
    Posty
    2.579
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paszczol
    Dziękuje za odpowiedzi. Może więcej powiecie o tych dwóch które wymieniłem? OM to trochę inna wersja Zenita, tamte (podane na wstępie) mają już AF, szeroką gamę czułości filmów i czasy do 1/4000... OM2n to trochę krok wstecz, a oszczędnść 250 zł do Canona. Mogę się mylić oczywiście. Jeśli tak, prostujcie!
    Mam 300V. Mam OM-2n. Przyjemniej mi się używa tego drugiego, ten pierwszy ma takie "plastic feeling". Pomiar światła w obu jest niezawodny, używałem 300V w trudnych warunkach i zawsze dawał radę (naświetlałem negatywy, co prawda, nie slajdy, ale zawsze).

    Zauważ też, że do OM będziesz miał tańszą - ale doskonałą - optykę, na pewno lepszą od kitów i niskobudżetowych obiektywów Canona.

  10. #10
    | OlyJedi Awatar HrabiaMiod
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Kraków, Poland
    Posty
    1.152
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Jeśli Camuń, to zastanowiłbym się nad 5, 30/33.. 30 i 5 miałem w łapkach - fajne całkiem.. z nikonami analogowymi nie miałem styczności, ale camunie na prawdę mi się podobały.. Sam zacząłem przygodę z Zenkiem - trochę mnie przeraża ten brak AF.. ale to już zupełnie co innego niż kompakt mój : )
    Więc na jakiś czas spróbuję pobawić się Zenkiem..

    Pomyśl nad tymi OM.. canon 300? taki trochę plastik fantastik (?) - mi się niezbyt spodobał. 30 i 5 jak najbardziej ciekawa.. Zależy co chcesz zrobić - jak nie potrzeba Ci AF to pobaw się M42 typu Zenit, Yashica.. OM-ami..

    pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28.04.11, 20:54
  2. analog do dziadka
    By marasc in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17.04.09, 09:35
  3. Lampa Cullmann DC 42 (analog) do cyfry Oly C7070
    By sna in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11.02.06, 00:22

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.