Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: TAIR 3S 4/5/300 vs zuiko digital 70-300mm f/4.0-5.6

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2011
    Mieszka w
    wadowice
    Posty
    23
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria

    TAIR 3S 4/5/300 vs zuiko digital 70-300mm f/4.0-5.6

    Witam forumowiczów!
    Mam dylemat na tymi dwoma obiektywami i nie wiem co kupić.
    Zuiko to zmienne tele ale bardziej chodzi mi o koniec rury czyli te 300mm czy będzie lepsze zuiko czy może tair.
    Pierścień pośredni oczywiście posiadam z potwierdzeniem ostrości wiec z tym problemów nie będzie.Aha zaznaczam że nie interesuje mnie AF bo wiem że każdy będzie taira odradzać ze względu na jego brak.
    Więc co będzie lepsze na tych 300mm.
    Mam jeszcze na oku jakiegoś Vivitara 400mm/6,3 ale o nim to już zupełnie nic nie wiem tyle co widzę że światełko to zdeczka słabe ale jak by nie było to już jest 4setka
    Może ktoś z forumowiczów miał taki dylemat.
    Proszę o pomoc
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez spike123 ; 21.02.11 o 15:56

  2. #2
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Thomasso
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.942
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    Cena?

    T.
    "Najpiękniejszy bokeh dostaję, gdy... ściągam okulary."


    Lumix G80 + Olek E-30 + trochę szkieł ZD i mZD, trochę OM, trochę światła i sporo innych szpejów.


  3. #3

    Dołączył
    Feb 2011
    Mieszka w
    wadowice
    Posty
    23
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria
    Cena no dziś była za 330zł full wypas komplet razem z karabinkiem w walizce stan podobno bdb a jak naprawde to nie wiem A coś z vivtarkiem sie nie orientujesz?
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Aha za vivitara gość chce no może ze 250zł...
    Ostatnio edytowane przez spike123 ; 21.02.11 o 16:00 Powód: Automatyczne scalenie postów

  4. #4
    | OlyJedi Awatar romek1967
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    4.776
    Siła reputacji
    157
    Moja galeria
    Cena na poziomie 300zł nie jest mordercza, kup, wypróbuj, jak się nie sprawdzi sprzedasz. Wątpię żebyś na tym stracił.
    The question is: What is a Mahna Mahna?

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez spike123 Zobacz posta
    Zuiko to zmienne tele ale bardziej chodzi mi o koniec rury czyli te 300mm czy będzie lepsze zuiko czy może tair.
    Tair to bardzo przyzwoity obiektyw, choć mocno ciężki i nieporęczny. W sumie to zrobiłem nim jedno poważne ujęcie w życiu, panoramę Krakowa z kopca Krakusa, z 12 kawałków. Dwudziestoprocentowy resajz w załączniku.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	krakow.jpg
Wyświetleń:	440
Rozmiar:	673,4 KB
ID:	43359  

  6. #6
    | OlyJedi Awatar Czaroz
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Opole
    Posty
    670
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    A do czego ci to?
    Popros go o rawy najlepiej zeby ci przeslal z tych dwoch szkielek (jesli dysponuje) najlepiej na max otwartych przeslonach zeby sprawdzic czy mydli (w sumie to nie CZY tylko JAK MOCNO mydli)
    Ja bym i tak wybral Zuiko, chyba ze nie masz kasy/masz tez inne zapotrzebowanie na sprzet, a interesuje cie cos dluzszego np. na zwierzyne to bierz manuala.

    PS: Jakie posiadasz body?
    Cezary Pawlików
    Ale nie przejmuj się, ja mam tylko 15 lat...
    e400 + OlympusTrip35 + 14-42 + 40-150

  7. #7
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar MartinP
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    215
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Jeśli tair to szukał bym wersji nie 3s tylko 3phs (chyba taki był symbol). Na kołnierzu tej armaty są oznaczenia więc łatwo to sprawdzić. Eksportowa ma lepsze powłoki i powinna być ostrzejsza na pełnej dziurze (warto to zweryfikować przed zakupem). No i warto także poszukać kompletu bo dokupić potem niektóre elementy jest bardzo ciężko np. osłonę przeciwsłoneczną. Jeśli znajdziesz ostrą sztukę to da Ci ładniejszy obrazek niż ZD na 300. Pozdrawiam
    E-520 i inne foto szpeje

  8. #8
    | OlyJedi Awatar rafrr
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Stanwell UK
    Posty
    140
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Posiadam oba obiektywy(Taira dostałem w prezencie od przyjaciela), i powiem Ci, że Tair jak na swoją cenę to świetny sprzęt, piękny bokeh(subiektywnie), ostry. Ma też swoje wady, jest ciężki, duży i co najważniejsze na kontrastowych scenach, strasznie aberuje(przynajmniej mój). Nie mniej i tak mi się podoba.
    Odnośnie 70-300mm, to obejrzyj galerię naszego forumowego kolegi: Kasprzyka - da Ci to pogląd co może ten obiektyw w dobrych rękach.
    O/N

  9. #9

    Dołączył
    Feb 2011
    Mieszka w
    wadowice
    Posty
    23
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria
    wielkie dzieki za poradę.Szkła potrzebuje bardziej do zwierzyny
    Rafrr a wytłumaczysz mi jak jest z tą przesłona w nim jak sie nią obchodzi potrzebny jest do niego ten snajper? Tak sobie myśle ze jak mnie sąsiedzi zobaczą z tym karabinkiem to pouciekają<lol2>
    A coś o tym vivitarku 400mm coś wiecie?

  10. #10
    | OlyJedi Awatar rafrr
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Stanwell UK
    Posty
    140
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez spike123 Zobacz posta
    wielkie dzieki za poradę.Szkła potrzebuje bardziej do zwierzyny
    Rafrr a wytłumaczysz mi jak jest z tą przesłona w nim jak sie nią obchodzi potrzebny jest do niego ten snajper? Tak sobie myśle ze jak mnie sąsiedzi zobaczą z tym karabinkiem to pouciekają<lol2>
    A coś o tym vivitarku 400mm coś wiecie?
    Nie potrzebujesz karabinku do regulacji przesłony, jest tam taka dźwigienka za której pomocą możesz zmieniać wielkość dziury. Więc sąsiedzi nie uciekną
    O/N

Podobne wątki

  1. Zuiko Digital 70-300mm 1:4.0-5.6
    By cellarium in forum E-System
    Odpowiedzi: 866
    Ostatni post / autor: 28.06.15, 00:38
  2. Olympus M.ZUIKO DIGITAL ED 75-300mm f/4,8-6,7
    By grizz in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 100
    Ostatni post / autor: 27.01.13, 12:45
  3. ZUIKO DIGITAL ED 70-300mm -do u4/3
    By rodzyn in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19.03.09, 06:21

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.