Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Akumulatory w C-70 - aparat, ładowarka, czy aku?

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Akumulatory w C-70 - aparat, ładowarka, czy aku?

    Witam!

    Wraz z zakupionym Olympusem C-70 dostałem oryginalny akumulator LI-10B. W związku z tym, że krótko trzymał (przypuszczam, że jego wiek robi swoje), zdecydowałem się zakupić jeden z popularnych na allegro zamienników, dedykowanych do Olympusa pod LI-10B.

    http://fotoenergia.pl/olympus-li10b-...mah-p-271.html

    Taki.

    Pomimo tego, że posiada prawie 3x większą pojemność, to trzyma tak samo albo i krócej. Ciężko jest mi to wyczaić - jak siądę i zacznę jej robić test z lampą to trzyma, mimo pokazywania że jest rozładowana bateria (2 zdjęcia po wyciągnięciu z zasilacza), a jak już się zacznie gdzieś robić foto w domu czy na dworze to momentalnie siada, nie rozumiem tego i nie jestem w stanie podać czasu trzymania - czasem 10 zdjęć z lampą, czasem 20. Ogólnie krótko, głupi spacer dwie trzy godziny (bez ciągłego robienia zdjęć oczywiście) wymagał dwóch baterii (oryginał i zamiennik).

    Akumulator bardzo krótko się ładuje, koło godziny, półtora.


    Moje pytanie, z czym jest problem? To aparat żre prąd za mocno, kupiony akumulator jest walnięty, czy może ładowarka szwankuje? Proszę o pomoc.

  2. #2
    | OlyJedi Awatar NightCrawler
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    1.542
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Bo takie aku to można... w buty sobie wsadzić... żeby być wyższym (ale uwierać będą).
    Jeżeli kupować zamienniki to jakiś dobrych marek i sprawdzone (np. Hanhel albo w tym wypadku hama - mam 2 albo 3 sztuki [kupione kiedyś na wyprzedaży za groszę] i trzymają naprawdę solidnie).
    ...ciiii - bo cenzura się obudzi...to forum a nie miejsce do rozmów...
    Moje próby i Moja strona
    PAJACYK

  3. #3
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar henry1
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Stołeczne Miasto Poznań
    Posty
    8.629
    Siła reputacji
    326
    Moja galeria
    Napewno jest to chiński bubel.
    One mają kosmiczne pojemności ale tylko na nalepce.
    Kup oryginalny i kłopoty powinny zniknąć.

  4. #4
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Mozesz miec pecha z orginalem,bo moze przelezal kilka lat w magazynie.Z ogniwami jest tak,ze producent gwarantuje 5 lat pelnej sprawnosci.Jesli ogniwa przeleza swoje w magazynach produkcyjnych to powiedzmy po trzech czterech latach dostaja je producenci podrobek,zamiennikow i innych wynalazkow.Kup nowy orginal i bedziesz zadowolony.Hama ma dostep tez do nowych ogniw,ale jest tylko dystrybutorem,mozesz trafic na orginal z nadrukiem Hama.

  5. #5

    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Po prostu na allegro jak szukałem, nie znalazłem jakiś porządniejszych - może akurat taki moment był.
    To podziwiam w takim razie sklep, w którym to kupiłem - bo odesłałem na reklamacji im akumulator, i dostałem nowy... Że im się chce...

    Dobrze, to czy mógłbym prosić o polecenie jakiegoś sklepu, gdzie dostanę porządny aku? Bo nie chcę się naciąć drugi raz, a Wy na pewno znacie

    Bardzo dziękuję za fachową pomoc.

Podobne wątki

  1. Akumulatory do SP-560 UZ
    By pishpunt in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 13.09.08, 14:34
  2. Akumulatory do olka
    By tomus.kawa in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13.03.07, 16:29
  3. Akumulatory Li-On zamiast AA / R-6
    By Paweł Rogowski in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11.04.05, 09:02
  4. Ładowarka i akumulatory C-750
    By grzesiek78 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 29.03.04, 11:47

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.