Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 46 z 46

Wątek: "SoftBox" Szybkie pytanie szybka pdpowiedź.

  1. #41
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Krakman
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Polana Żywiecka
    Posty
    6.627
    Siła reputacji
    293
    Moja galeria
    najfajniejsza z tego jest Rafał Twoja modelka na rysunku.
    Pozdrawiam.

  2. #42
    | OlyJedi Awatar jerryg3
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Jaworzno
    Posty
    639
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    A ja myślałem, że to ala Pudzian z nierównomiernie rozwiniętymi mięśniami.
    Z puszką w dłoni świat staje się piękniejszy
    Zapraszam na stronę, bloga, wątek.

  3. #43
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    39
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Może nie jestem kompetentny w tym temacie ale ostatnio trochę próbowałem z oświetleniem więc

    Co do lightsphere to miałem okazję używać raz przeźroczystego i nie byłem z niego zadowolony pochłaniał trochę światła a zdjęcia wychodziły jakby lekko mydlane przez co od razu z niego zrezygnowałem (może nie umiałem właściwie go użyć?)

    Co do innych modyfikatorów szczególnie tych przeniesionych ze studia np. softbox a teraz adaptowanych w lampach zewnętrznych jakoś nigdy nie widziałem sensu ich stosowania.
    Przecież w lampie studyjnej kąt emitowanego światła wynosi 180 stopni więc możliwość jego modyfikowania jest ogromna.
    A w takiej FL50 nie wiem dokładnie ale pewnie więcej niż 100 stopni na pewno się nie wyciągnie przy jednoczesnym spadku GN.
    Więc taki softbox itp. po prostu psu na budę tyle daje co przejdzie światło przez materiał rozpraszający.
    Ale czy ten materiał rozproszy i zmiękczy światło wątpię po prostu zmniejszy jego moc a to przecież możemy uzyskać ujmując moc lampy w niej samej lub korpusie.
    Oczywiście sugerując się obrazkiem Rafała jak rozprasza światło danonek można dojść do wniosku że aby skutecznie korzystać z softboxu, wrót, parasolki itp. należało by na lampę założyć również danonek aby zwiększyć kąt rozchodzenia się światła.
    Moim zdaniem to jest sensowne i sam również z tego korzystam tj. lampa + danonek + parasolka dają dobry efekt miękkiego oświetlenia choć oczywiście moc tego zestawu spada i trudno nim oświetlić jakieś duże przestrzenie gdzie brak światła zastanego.

    A co do tego czy danonek coś daje czy nie to po prostu zależy.
    Każda sytuacja zdjęciowa jest inna a my po prostu musimy się do niej przystosować i wykorzystać takie techniki operowania oświetleniem aby przyniosły jak najlepszy rezultat. Ja osobiście bardzo często używam danonka jak i robie bez, odbijam od sufitu, ścian jak i wale na wprost. Wszystko zależy co przyniesie dana sytuacja

  4. #44
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Moominek
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1.587
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Alleg_pl Zobacz posta
    Czy taki pic na wode? no coż...
    z SB-900 załozenie "mydelniczki" wciska dodatkowy guziczek/czujnik, i palnik lampy idzie dalej niz maksymalne 12/14mm z nasadką wide.
    to jeden z wielu pozytywnych aspektów uzywania mydelniczki, i tez nie wiem czy fl-50 ma cos podobnego. tak na marginesie to dodaje coby nie bylo zametu
    Wysuwa bo im bliżej palnik, tym szerzej poświeci i "danonka" wypełni. FL-36 nie ma tego bajeru, dlatego przed założeniem mydelniczki (choć rzadko to robię) jak i softboksika 0,04m2 uprzednio wysuwam nakładkę szerokokątną.
    "...był umarły, a znów ożył, zaginął, a odnalazł się."

  5. #45
    darkelf
    Gość
    Według mnie o tym jak wyjdzie światło na modelce decyduje rozmiar źródła światła a nie jakaś tam magiczna marketingowa magia ale ja się nie znam.

  6. #46
    Awatar Andrzejsjz
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Posty
    78
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: "SoftBox" Szybkie pytanie szybka pdpowiedź.

    Witam. Po (jak zwykle) długiej przerwie.
    Zakończyłem prace z softboxem.
    Było ciężko ale dałem rade! Grunt to się nie poddawać.
    Wykorzystałem w tym celu:
    -stare druty z parasolki ogrodowej :P
    -kawałek deski z otworami na lampę i w/w druty
    -ekran termoizolacyjny na styropianie
    -materiał biały o dość cienkiej fakturze
    -materiał czarny
    -rzep
    -klej w sprayu
    -igłę i nici
    Oraz oczywiście w trzy i trochę chęci !!!
    Zdjęcie wykonane przy użyciu SoftBoxa firmy "ja sam"
    Oraz samo urządzenie o wymiarach 100x60
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsjz ; 1.10.11 o 16:29
    Olympus E-520, ZD 14-42, ZD 40-150, FL-36R, filtry itd

Podobne wątki

  1. pytanie? o termin "kadr się wali"
    By richi1202 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 2.03.09, 20:28
  2. CARD ERROR - szybkie odzyskiwanie "obrazków"
    By witia in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 13.06.07, 19:01

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.