Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Wątek: Carl Zeiss dołączył do m/43

  1. #21
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Thomasso
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.942
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez RadioErewan Zobacz posta
    Thomasso, nie będziesz miał.
    Booo?
    Czy te szkla sa lepsze od ZD 50 f/2? Widziales tescik starych OMek w stosunku do ZD 50? Smiem twierdzic, ze te nowe szkla wcale AZ tak dobre nie beda.

    Tak, czy siak. Wypuszczanie w XXI wieku obiektywu bez AFa jest IMHO anachronizmem. Ja wiem, ze pare osob sie "podnieci" (moze i nawet ja sam po jakims czasie , ale to tyle.
    To jest tak jakby Ferrari zaczelo produkowac specjalnie dla Polski samochody, no ale panowie, wicie, rozumicie, bez silnikow i skrzyni biegow.

    Nie rozumiem po prostu dlaczego te szkla nie moga miec AFa jak przystalo?

    T.
    "Najpiękniejszy bokeh dostaję, gdy... ściągam okulary."


    Lumix G80 + Olek E-30 + trochę szkieł ZD i mZD, trochę OM, trochę światła i sporo innych szpejów.


  2. #22
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    W filmie MF to standard. Patrz na te obiektywy z punktu widzenia filmowego. m4/3 to bagnet fotograficzno filmowy.
    A nie mogą mieć AF, gdyż albowiem nie wszystkie firmy mają licencje i know-kow, jak to robić.

    Pozdrawiam
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  3. #23
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Thomasso
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.942
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez RadioErewan Zobacz posta
    W filmie MF to standard. Patrz na te obiektywy z punktu widzenia filmowego. m4/3 to bagnet fotograficzno filmowy.
    Rozumiem (domyslalem sie, ze tym to jest powodowane), ale to dalej jest marne wytlumaczenie. Nie sadzisz?
    Bo dalej okazuje sie, ze te szkla nie dla nas - fotopstrykaczy, tylko dla filmowcow. Taka proteza, przy okazji nam sie dostalo, takie okruszki ze stolu.

    Cytat Zamieszczone przez RadioErewan Zobacz posta
    A nie mogą mieć AF, gdyż albowiem nie wszystkie firmy mają licencje i know-kow, jak to robić.
    Bardzo rozsadnie. Powazna (duza) firma (jak C-Z) mysle, ze moglaby sie dogadac z Olkiem (czy tam konsorcjum m4/3). To chyba byloby w pewien sposob nobilitujace dla systemu, ze sa w nim dostepne swietne szkla C-Z z AFem. Stad juz tylko krok dla profesjonalnego bezlusterkowego sprzetu fotograficznego.

    Tom
    "Najpiękniejszy bokeh dostaję, gdy... ściągam okulary."


    Lumix G80 + Olek E-30 + trochę szkieł ZD i mZD, trochę OM, trochę światła i sporo innych szpejów.


  4. #24
    | OlyJedi Awatar romek1967
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    4.776
    Siła reputacji
    157
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Thomasso Zobacz posta
    Bardzo rozsadnie. Powazna (duza) firma (jak C-Z) mysle, ze moglaby sie dogadac z Olkiem (czy tam konsorcjum m4/3). To chyba byloby w pewien sposob nobilitujace dla systemu, ze sa w nim dostepne swietne szkla C-Z z AFem. Stad juz tylko krok dla profesjonalnego bezlusterkowego sprzetu fotograficznego.
    IMHO prędzej piekło zamarznie. To jest polityka przez duże "$". Ty na prawde ciągle sądzisz że w tym wszystkim chodzi o użytkowników? że kogokolwiek obchodzi czego oni chcą?
    The question is: What is a Mahna Mahna?

  5. #25
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Thomasso Zobacz posta
    Powazna (duza) firma (jak C-Z) mysle, ze moglaby sie dogadac z Olkiem (czy tam konsorcjum m4/3).
    Pytanie, czy to Olek chciałby się z nią dogadać?
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  6. #26
    | OlyJedi Awatar Quentin35
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Żagań
    Posty
    529
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Dokładnie tak jak pisze romek1967. Odkąd decydujący głos mają księgowi, i nie chodzi tu tylko o branżę foto, będzie się liczyła tylko i wyłącznie kasa. Z jednej strony ciężko się im dziwić bo przecież "business is business" i nie ma w nim miejsca na sentymenty, z drugiej jednak chciałoby się by firmy nie były głuche na postulaty konsumentów Póki co niestety w większości przypadków to nam nie grozi...

Podobne wątki

  1. Czyszczenie: CARL ZEISS JENA Sonnar 2,8/180 ale gdzie Katowice (okolice)
    By Pi0trazy in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23.09.09, 15:36
  2. Testowanie MC Flektogon 2.4/35 Carl Zeiss Jena
    By komar in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 6.09.06, 15:56
  3. Carl Zeiss Jena Prakticar 50/14
    By Asar69 in forum E-System
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 6.07.06, 18:52
  4. E-1 i Carl Zeiss Pancolar 1,8/50 MC
    By Condor in forum E-System
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 3.06.05, 13:30

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.