Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 45

Wątek: E330 vs D40

  1. #1
    Sylwek
    Gość

    E330 vs D40

    Witajcie.

    Powiem tak, od pewnego czasu na stronie Fotojoker widze 2 oferty E 330 zuiko14-45 za 2199zł oraz Nikon D40 18-55 za 2099zł. WSZYSTKO TANIEJE!!! to dobrze czy nadal jesteście za, że E330 jest lepsze od D40? Ostatnio na deep preview oglądałem testy i jednego i drugiego muszę powiedziec, że ten NIkon D40 bardzo dobrze sobie radzi z szumami przy ISO 1600. Ale E330 ma tyle przydatnych funkcji, że i tak prawdopodobnie warto go mieć nawet jeśli szumy z ISO 1600 s a wieksze. A jakie jest wasze zdanie?


    Sylwek

  2. #2
    ADM Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    2.986
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    stawianie tych aparatów obok siebie to MEGA porażka
    było sobie życie

  3. #3
    Sylwek
    Gość
    Fakt porażka, ale zobacz jak to wygląda w skepie, praktycznie te same ceny a jak dobrze wiemy E 330 to zupełnie inna bajka, ale zadaje sobie pytanie co wybierze klient? Pewnie D 40 wiesz wymiary, marketing swoje robi.

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    3.228
    Siła reputacji
    45
    Moja galeria

    Re: E330 vs D40

    Cytat Zamieszczone przez Sylwek
    Witajcie.

    Powiem tak, od pewnego czasu na stronie Fotojoker widze 2 oferty E 330 zuiko14-45 za 2199zł oraz Nikon D40 18-55 za 2099zł. WSZYSTKO TANIEJE!!! to dobrze czy nadal jesteście za, że E330 jest lepsze od D40? Ostatnio na deep preview oglądałem testy i jednego i drugiego muszę powiedziec, że ten NIkon D40 bardzo dobrze sobie radzi z szumami przy ISO 1600. Ale E330 ma tyle przydatnych funkcji, że i tak prawdopodobnie warto go mieć nawet jeśli szumy z ISO 1600 s a wieksze. A jakie jest wasze zdanie?


    Sylwek
    Jak często używasz ISO1600? Czy wiesz które obiektywy mają AF z D40, a które nie? A cena w FJ jest taka sama za E330 czyli 2099 zł http://sklep.fotojoker.pl/produkt.php?id=10037

  5. #5
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    d40 to mega porażka... jak się nad czymś zastanawiać to d50, ale nie d40 bo to marketingowa puszka... masa szkieł z nią po prostu nie działa

  6. #6
    | OlyJedi Awatar marecki
    Dołączył
    Aug 2004
    Mieszka w
    Kielce
    Posty
    1.766
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Z D40 ponoć jest taki problem że nie można do niego zakładać obiektywów starszego typu a to spore ograniczenie. Wiadomo że Nikon mniej szumi od Olka ale ludzie od czego są programy na szumy, nie dajmy się zwariować szumami. Ostatnio widzę, że najważniejszym parametrem przy wyborze aparatu jest poziom szumów. Coś to chyba nie tak jest. Na koniec dodam że oczywiście porównywanie e330 i d40 to wogóle bez sensu jest.
    mente et malleo

  7. #7
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez marecki
    Z D40 ponoć jest taki problem że nie można do niego zakładać obiektywów starszego typu a to spore ograniczenie. Wiadomo że Nikon mniej szumi od Olka ale ludzie od czego są programy na szumy, nie dajmy się zwariować szumami. Ostatnio widzę, że najważniejszym parametrem przy wyborze aparatu jest poziom szumów. Coś to chyba nie tak jest. Na koniec dodam że oczywiście porównywanie e330 i d40 to wogóle bez sensu jest.
    z obiektywami ten problem nie jest "ponoć" tylko na sto procent i nie jest to problem, tylko polityka firmy.


    ekhm czy d40 szumi mniej od e330 to jest bardzo dyskusyjne

    co do szumów to nie jest to problem "ostatnio" tylko od zawsze

  8. #8
    | OlyJedi Awatar marecki
    Dołączył
    Aug 2004
    Mieszka w
    Kielce
    Posty
    1.766
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    ... ale po co się tym aż tak przejmować kiedy te różnice są naprawdę "z lupą szukać". Na fotce na papierze praktycznie nie zauważalne. Pstryknąłem fotki w ISO 1600 i machnąłem kilka z ciekawości na drukarce. Przy użyciu NeatImage fotka jest świetna (pod względem szumów). Dla mnie ISO 1600 jest całkowice akceptowalne.
    mente et malleo

  9. #9
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Sylwek - zdecydowanie E330 jest lepszym aparatem!!! D40 nie ma "śrubokręta" i nawet w 1.8/50 nie będzie działać autofocus. Gdyby mi nie zależało na LV i odchylanym ekranie co stanowi niezaprzeczalną i unikalną zaletę Olka, podobnie jak filtr ultradźwiękowy, dopiero D80 było by mnie w stanie przekonać do Nikona ale wówczas rozważyłbym Pentaxa K10D, który przynajmniej w USA dość mocno zleciał z ceny ostatnio. To są jednak konstrukcje znacznie droższe od E-330, który jest zacnym aparatem i jak pisałem - oferuje to czego nie znajdziesz póki co w żadnej innej puszce, jest tylko pytanie na ile dla Ciebie akurat te cechy są ważne...
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  10. #10
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar lessie
    Dołączył
    Sep 2004
    Mieszka w
    wrocław
    Posty
    2.256
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    E-330 oferuje nieporównywalnie więcej...
    Jak ktoś już napisał - nad D80 można się już zastanawiać, od biedy D50 ( całkiem do rzeczy sprzęt ale ma kilka ułomności ) ale D80 to już inna bajka i cena...

Podobne wątki

  1. e330, e510 czy 40d
    By Syd Barrett in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 1.11.08, 21:49
  2. Szalejący AF w E330
    By java in forum E-System
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18.06.08, 21:54
  3. E330 max karta
    By sirmak in forum E-System
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 23.05.08, 14:59
  4. Scorpions z mju 830 i E330
    By RadioErewan in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 19.05.08, 22:19

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.