Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 84

Wątek: Skanowanie filmu 35mm

  1. #21
    | OlyJedi Awatar Ceat
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    353
    Siła reputacji
    59
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez suchar Zobacz posta
    [...]
    Wydaje mi się, że często może nie być różnicy, ale jednak krzywa, w przeciwieństwie do levelsów, nie polega na wycięciu pewnej ilości informacji. Na pewno ma to znaczenie przy większych wydrukach, gdy brak przejść między szarościami staje się widoczny. Do internetu to raczej bez znaczenia.
    Pzdr
    Levels-ami możesz ustawić dół, górę i gammę (która jest pewną funkcją potęgową). Krzywymi możesz ustawić dół, górę i -dowolne- przejście między nimi (nie tylko potęgowe). Zatem krzywe mają większą funkcjonalność. A jedno i drugie "psuje" zdjęcie tak samo - to znaczy proporcjonalnie do stopnia ingerencji. I tak samo "zepsucie" może być widoczne na wydruku jak i na ekranie. A ze schodkami w przejściach da się (do pewnego stopnia) skutecznie walczyć.

  2. #22

    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez suchar Zobacz posta
    Ja z kolei nie pomyślałem, że cz-b w sumie idzie dość łatwo Pytanie, jaki film ma autor wątku...

    Wydaje mi się, że często może nie być różnicy, ale jednak krzywa, w przeciwieństwie do levelsów, nie polega na wycięciu pewnej ilości informacji. Na pewno ma to znaczenie przy większych wydrukach, gdy brak przejść między szarościami staje się widoczny. Do internetu to raczej bez znaczenia.
    Pzdr
    Film kolorowy mam... spróbuję dziś na próbę i w sumie dla zabawy zeskanować jakiś stary film. Trochę się pobawię suwakami. Może się uda coś z tym zrobić. W
    brew pozorom miałem już trochę do czynienia z fotografią... z tym, że tylko i wyłącznie cyfrową. Ostatnio zainteresowałem się analogami i będę próbował robić coś w tym kierunku. Dzięki za rady i podpowiedzi...

  3. #23
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria

    Odp: Skanowanie filmu 35mm

    Czy Epson v330 to dobry skaner dla amatora? mam okazję kupić tanią używkę.
    Mam Zaprzyjaźniony Lab w którym wywołuje filmy ale skanowanie im nie wychodzi - zawsze wychodzą przeostrzone.
    Mam jeszcze dobrą ofertę na Epsona v500 i Plusteka 7500i ale wolałbym coś tańszego.
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

  4. #24
    Centus
    Gość

    Odp: Skanowanie filmu 35mm

    Cytat Zamieszczone przez Mcarto Zobacz posta
    Czy Epson v330 to dobry skaner dla amatora? mam okazję kupić tanią używkę.
    Mam Zaprzyjaźniony Lab w którym wywołuje filmy ale skanowanie im nie wychodzi - zawsze wychodzą przeostrzone.
    Mam jeszcze dobrą ofertę na Epsona v500 i Plusteka 7500i ale wolałbym coś tańszego.
    jezeli planujesz sredni format w przyszlosci to wez V500, dodatkowo skanujac kolorowe negatywy V500 ma funkcje Digital ICE, usuwanie pylkow i zadrapan, aczkolwiek na pylki to nalepszy jest pedzelek i gruszka

    dodatkowo V500 wezmie na raz 2 paski po 6 klatek

    a jezeli chodzi o jakosc to przepasci pomiedzy nimi nie ma, porownywalem V300 ktory posiadam do V700 znajomego, na malym obrazku wielkiej roznicy nie widze

    co do jakosci skanow, to kazdy skaner i negatyw trzeba poznac, ja mam swoj skaner pol roku i dopiero dzisiaj po calym dniu siedzenia, wymyslilem sposob aby uzyskac dobre rezultaty skanow, nie powiem, pomogli mi Analogowi Ortodoksi z forum milosnikow aparatow z zoltym paskiem

    jezeli szkoda Ci kasy wez V330, jak to mowia, bedzie Pan zadowolony

    PS

    a jezeli robisz tylko b&w i to w malym obrazku, to bym sie nie zastanawial, V330 i bedzie git

  5. #25
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria

    Odp: Skanowanie filmu 35mm

    Na razie nie planuję średniego.
    Mam Pentaxa ME Supre - zrobiłem już kilka rolek i chciałbym to jakoś sensownie zeskanować. Jestem b.zadowolony z tych zdjęć (rozdzielczośc super) i chcę pobawić się jeszcze tym fufu
    Wykonuję tylko kolorowe i ewentualna konwersja cyfrowa do B&W. Wywołuje tylko w labie bo brak mi środków a zwłaszcza warunków na koreksy itp...

    Acha Epson330v to koszt 65funtów a v500 już 128 - to są prawie nówki - zwroty sklepowe często tylko z lekko uszkodzonym (nawet nie otwartym opakowaniem).
    Ostatnio edytowane przez Mcarto ; 29.07.12 o 00:07
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

  6. #26
    Centus
    Gość

    Odp: Skanowanie filmu 35mm

    Cytat Zamieszczone przez Mcarto Zobacz posta
    Wykonuję tylko kolorowe i ewentualna konwersja cyfrowa do B&W.
    nie wiem czy to dobre rozwiazanie, sa filmy b&w przystosowane do wolania maszynowego C-41, Ilford ma taki film w ofercie, ponoc jest calkiem calkiem

    a tak naprawde sile analoga dzisiaj stanowia wlasnie filmy czarno biale, te do wolania recznego, a najlepiej sredni format, z malego obrazka na tanich skanerach ciezko wydobyc cos naprawde dobrego, a ze sredniego nawet na Epsonie 500 zrobisz takie skany ze glowe urywa

    PS

    co do skanowania, zerknij na PW

  7. #27
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria

    Odp: Skanowanie filmu 35mm

    Ale te kolory... mniam.
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

  8. #28
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria

    Odp: Skanowanie filmu 35mm

    Ostatnie pytanie Epson v330 czy Canon 5600f?
    O epsonie wiem już prawie wszystko a Canon jest niespodzianką - podobno wypada trochę? gorzej od Epsona V500 (tylko tyle znalazłem). Cena jest prawie identyczna.
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

  9. #29
    Centus
    Gość

    Odp: Skanowanie filmu 35mm

    nie mam bladego pojecia, nawet nie znam parametrow tego Canona ;-(

    jezeli moge cos doradzic, to zerknij na forum "uzytkownikow aparatow z zoltym paskiem" znajdziesz dzial AO i "ONI" wszystko Ci powiedza

    ja moge tylko dodac, ze jak naprawde chcesz dobry skaner to kup to : http://www.filmscanner.info/MinoltaDimageScanDual4.html

    wbrew pozorom cena nie jest az taka zla

  10. #30
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria

    Odp: Skanowanie filmu 35mm

    Cytat Zamieszczone przez Centus Zobacz posta
    nie mam bladego pojecia, nawet nie znam parametrow tego Canona ;-(

    jezeli moge cos doradzic, to zerknij na forum "uzytkownikow aparatow z zoltym paskiem" znajdziesz dzial AO i "ONI" wszystko Ci powiedza

    ja moge tylko dodac, ze jak naprawde chcesz dobry skaner to kup to : http://www.filmscanner.info/MinoltaDimageScanDual4.html

    wbrew pozorom cena nie jest az taka zla
    Liczyłem, że ktoś z forum miał z tym Canonen styczność.
    Ale sprawa jest nieaktualna - zamówiłem już v330
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

Podobne wątki

  1. Skanowanie - szum
    By suchar in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 16.10.10, 18:33
  2. Skanowanie na bębenku...
    By Jester23 in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25.07.09, 11:06
  3. Skanowanie odbitek
    By piotrktm in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29.04.09, 17:32
  4. Skanowanie negatywów z analoga.
    By voovoo2 in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 14.10.08, 04:30
  5. Skanowanie HDR
    By kapir in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25.09.08, 11:13

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.