Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 84

Wątek: Skanowanie filmu 35mm

  1. #11
    | OlyJedi Awatar suchar
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Wa-wa
    Posty
    3.192
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez k@czy Zobacz posta
    Oddaj do pierwszego lepszego fotolabu.
    Kosztuje grosze-pewnie cos w okolicach ceny samego filmu.
    Dopiero po tym mozesz go zeskanowac.
    Zreszta zapytaj w labie, czy nie maja opcji skanowania- tez nie powinno kosztowac duzo.
    Zależy oczywiście jaki film, ale to zazwyczaj kwestia kilku-kilkunastu złotych (samo wołanie). Skanowanie całości pewnie, powiedzmy, 20zł (zakładam, że to małoobrazkowy film). Często są opcje typu wołanie+skanowanie, co wychodzi taniej.
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Tylko skanowanie całego filmu, czyli tych 36 klatek (jeśli to mały obrazek), to mnóstwo czasu. Dodatkowo, to wcale nie jest takie proste, żeby mieć dobre rezultaty. Często się trzeba trochę pobawić i to przy każdej klatce. W przypadku całego filmu ja bym jednak oddał to do labu.
    Ostatnio edytowane przez suchar ; 2.02.11 o 23:00 Powód: Automatyczne scalenie postów
    Strona WŁASNA | Blog Portret Ulicy
    "Fotografujemy rzeczy, by usunąć je z umysłu" - Franz Kafka

  2. #12
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez intex Zobacz posta
    Skaner w przystawką do skanowania negatywów mam, więc mógłbym zrobić to sam. Chodzi tylko o wywołanie... bez papierowych odbitek czy skanów - w takim razie, bo jak się domyślam za to musiałbym dopłacić.
    Dokładnie taką usługę zamawiasz. Wywołanie negatywu bez odbitek i skanowania.

  3. #13

    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cóż... nigdzie mi się nie spieszy ;] mogę spokojnie pobawić się skanerem i może coś z tego wyjdzie. Zdjęcia są amatorskie i do użytku własnego. Nie muszą być oszałamiającej jakości.

    Mam nadzieje tylko że lab nie zedrze ze mnie skóry za samo wywoływanie.

  4. #14
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Mam pytanie - ile może kosztować skanowanie filmu w labie i czy w przypadku labu skanują pojedyncze (wybrane) klatki czy cały film?
    Mam kilka starych kolorowych filmów i chętnie bym zeskanował kilka ujęć.
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

  5. #15
    | OlyJedi Awatar suchar
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Wa-wa
    Posty
    3.192
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mcarto Zobacz posta
    Mam pytanie - ile może kosztować skanowanie filmu w labie i czy w przypadku labu skanują pojedyncze (wybrane) klatki czy cały film?
    Mam kilka starych kolorowych filmów i chętnie bym zeskanował kilka ujęć.
    W Irlandii to kto wie Zapytaj się. Na pewno mogą zeskanować wybrane klatki. W Polsce to jest małych kilka złociszy od klatki (jeszcze zależy jaki rozmiar pliku), za cały film wychodzi zazwyczaj wyraźnie taniej.
    Ostatnio edytowane przez suchar ; 3.02.11 o 01:51 Powód: Automatyczne scalenie postów
    Strona WŁASNA | Blog Portret Ulicy
    "Fotografujemy rzeczy, by usunąć je z umysłu" - Franz Kafka

  6. #16
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    By nie reklamować konkretnej firmy proponuje zajrzeć w wyniki wyszukiwania http://lmgtfy.com/?q=skanowanie+negatyw%C3%B3w+ceny

  7. #17
    | OlyJedi Awatar HrabiaMiod
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Kraków, Poland
    Posty
    1.152
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez suchar Zobacz posta
    Tylko skanowanie całego filmu, czyli tych 36 klatek (jeśli to mały obrazek), to mnóstwo czasu. Dodatkowo, to wcale nie jest takie proste, żeby mieć dobre rezultaty. Często się trzeba trochę pobawić i to przy każdej klatce. W przypadku całego filmu ja bym jednak oddał to do labu.
    Suchciu, bez przesady. Otwierasz browarka, siadasz przy kompie i raz na 10minut wyciągasz jeden pasek i wkładasz drugi. Później machniesz levelami w szopie i po wszystkim. Chyba, że potrzebujesz z tego zrobić wydruk, no to więcej zabawy, żeby była sensowna jakość, ale jeśli wydruk, to lepiej zamówić po prostu odbitkę.

    Intex, pamiętaj o wywołaniu filmu! Inaczej naświetli Ci się i będzie po ptakach. Czarno-biały film możesz wywołać samemu w domu, fajna zabawa i nietrudna raczej - ale na dzień dobry musisz zainwestować ze 150-200zł w koreks, termometr i chemię - opłaca się, jeśli masz zamiar robić częściej na czarno-białych filmach. Kolor raczej oddawaj do labu.

  8. #18
    | OlyJedi Awatar suchar
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Wa-wa
    Posty
    3.192
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez HrabiaMiod Zobacz posta
    Suchciu, bez przesady. Otwierasz browarka, siadasz przy kompie i raz na 10minut wyciągasz jeden pasek i wkładasz drugi. Później machniesz levelami w szopie i po wszystkim. Chyba, że potrzebujesz z tego zrobić wydruk, no to więcej zabawy, żeby była sensowna jakość, ale jeśli wydruk, to lepiej zamówić po prostu odbitkę.
    Zanim ja osiągnę zadowalający efekt to mi to trochę zajmuje. Ale może to kwestia tego, że browca rzadko przy tym piję Spore znaczenie ma soft i jego maski - jeśli są dobre, to faktycznie może być szybko. Ale niestety się zdarza tak, że się trzeba męczyć obróbką. Często robię na Reali 100 (hm, robiłem) zwojową i niestety VueScan średnio sobie z nią radzi.

    A levelsy są złe, bo obcinają część histogramu. Krzywa jest lepsza.
    Strona WŁASNA | Blog Portret Ulicy
    "Fotografujemy rzeczy, by usunąć je z umysłu" - Franz Kafka

  9. #19
    | OlyJedi Awatar HrabiaMiod
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Kraków, Poland
    Posty
    1.152
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    No z kolorem to trudniej, masz rację - sporo nerwów to zjada : ) Ale jakoś tak dawno nie miałem nic kolorowego w środku, że nie przyszło mi do głowy nic nt. koloru.


    Lvlsy złe? Hmm.. zawsze myślałem, że krzywe i levele dają ten sam efekt, tyle, że w lvlach widzę wszystko co i jak i łatwiej jest nie obciąć histogramu np, a w krzywych sobie majtam, ale mając w sumie mniejszą kontrolę.


    Przemek

  10. #20
    | OlyJedi Awatar suchar
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Wa-wa
    Posty
    3.192
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez HrabiaMiod Zobacz posta
    No z kolorem to trudniej, masz rację - sporo nerwów to zjada : ) Ale jakoś tak dawno nie miałem nic kolorowego w środku, że nie przyszło mi do głowy nic nt. koloru.


    Lvlsy złe? Hmm.. zawsze myślałem, że krzywe i levele dają ten sam efekt, tyle, że w lvlach widzę wszystko co i jak i łatwiej jest nie obciąć histogramu np, a w krzywych sobie majtam, ale mając w sumie mniejszą kontrolę.


    Przemek
    Ja z kolei nie pomyślałem, że cz-b w sumie idzie dość łatwo Pytanie, jaki film ma autor wątku...

    Wydaje mi się, że często może nie być różnicy, ale jednak krzywa, w przeciwieństwie do levelsów, nie polega na wycięciu pewnej ilości informacji. Na pewno ma to znaczenie przy większych wydrukach, gdy brak przejść między szarościami staje się widoczny. Do internetu to raczej bez znaczenia.
    Pzdr
    Strona WŁASNA | Blog Portret Ulicy
    "Fotografujemy rzeczy, by usunąć je z umysłu" - Franz Kafka

Podobne wątki

  1. Skanowanie - szum
    By suchar in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 16.10.10, 18:33
  2. Skanowanie na bębenku...
    By Jester23 in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25.07.09, 11:06
  3. Skanowanie odbitek
    By piotrktm in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29.04.09, 17:32
  4. Skanowanie negatywów z analoga.
    By voovoo2 in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 14.10.08, 04:30
  5. Skanowanie HDR
    By kapir in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25.09.08, 11:13

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.