Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 124

Wątek: Loża zdrowego rozsądku

  1. #11
    | OlyJedi Awatar Janeczek
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    Wolne Miasto Gdańsk
    Posty
    2.615
    Siła reputacji
    102
    Moja galeria
    E tam, przesadzacie, zdjecie nie jest zle, typowe dla mody, przywalone ringiem, fajnie stonowane, to co ma byc jest, jak komus za glowny motyw sluzy kapelusz to sory....

    pozdrawiam serdecznie
    Janek

  2. #12
    | OlyJedi Awatar glos_ludu
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    115
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    jeśli ktoś nie jest gotowy na ocenę swoich zdjęć przez innych to ich po prostyu nie publikuje. Zakładam, że poziom techniczny u wszystkich jest znacznie powyżej nk, więc czepianie się obejmuje takie szczególiki jak kapelusz poza GO a nie całości zdjęcia.
    Nie można jechać po całości, ale pisanie we wszystkich przypadkach, że jest cacy chyba mija się z celem na takim forum
    pozdrawiam
    Stary E-500 | OM-2 prawie nówka
    kity | M24/2.8; Z35/2.8; Z50 1.8
    znaczenie słowa "bynajmniej"

  3. #13
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Większość zdjęć, z tego co zauważam, ocenianych i komentowanych jest w miarę rzetelnie. Wiadomo, że czasem ktoś będzie kręcić głową i marudzić, no ale tak już jest. Oceny są subiektywne, a każdego zadowolić się nie da. Ale jest i druga strona medalu, czyli ta mniejszość zdjęć, której jednak też jest sporo. A mianowicie przeciętne zdjęcia oceniane zbyt entuzjastycznie głównie przez nowych userów nowym userom lub starych userów starym userom z towarzystwa wzajemnej adoracji Ale wszędzie tak jest, nie ma na to rady.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  4. #14
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jogi Zobacz posta
    Dla mnie zdjęcie jest piękne do tego stopnia, że wytykanie tu jakichś niedociągnięć to jak oskarżanie Van Gogh'a że malował ciapkami...
    No właśnie - dla Ciebie. Nic mi do Twojej oceny, masz do niej prawo. Tylko czy ja mogę mieć własne zdanie, nawet wbrew opinii Wielkiego Mistrza Loży Zdrowego Rozsądku? Czy stwierdzenie, że szału nie ma, fota na mnie nie działa, nie robi wrażenia, nie pracuje, będzie "małostkowym czepialstwem", ignorancją estetyczną, czy czymś innym?
    Swoją drogą - z "przesłaniem" wątku się nie zgadzam, ale jego tytuł jest świetny.
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  5. #15
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Toruń
    Posty
    1.869
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jogi Zobacz posta
    Więc idea jest taka:
    jeśli macie wrażenie że coraz częściej spotykacie się z rażąco idiotyczną oceną swojego zdjęcia bądź zdjęcia innych forumowiczów i zaczynacie czuć się na tym forum trochę dziwnie z tego powodu, zapraszam do dyskusji na temat: Co mogło by przywrócić równowagę między rzeczową i konstruktywną krytyką a małostkowym czepialstwem...

    Przykład (mam nadzieję że się autor nie obrazi):

    Magda
    "... mi sie nie podoba to ze przodek kapelutka jest poza go. "

    Dla mnie zdjęcie jest piękne do tego stopnia, że wytykanie tu jakichś niedociągnięć to jak oskarżanie Van Gogh'a że malował ciapkami...

    Zapraszam do dyskusji. I obiecuję że jeśli nie znajdzie się choć jeden sprawiedliwy w tym mieście to zniszczę swój profil
    Dodaj do tego osoby, które piszą pierdoły z czystej, nieskrepowanej i bezwiednej złośliwości/zawiści/kompleksów/itp.
    Tak oceniane były przez niektórych m.in. zdjęcia niejakiego willowa. który stwierdził w pewnym momencie że ma to gdzieś i sobie poszedł.

  6. #16
    | OlyJedi Awatar Czaroz
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Opole
    Posty
    670
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    A mnie sie nie podoba:
    -ze jest pewien schemat o ktorym juz tu byla mowa
    -ze pewne prace przecietne, nie przecietnych ludzi sa odrazu oceniane min. swietnie

    A podoba mi sie to:
    -ze nauczylem sie do bolu zwracac uwage na szczegoly
    -ze nauczylem sie co to znaczy naprawde ostre zdjecie
    i na koniec:
    -ze nauczylem sie miec do tego wszystkiego dystans

    Prawda jest taka, ze jak jest naprawde zdjecie kozak, zostanie zauwazone, nawet z czasem... ale jak jest przecietniak to dostanie kilka 3, kilka 4 jeden narwany da 5 i sie skonczy zachwyt
    Cezary Pawlików
    Ale nie przejmuj się, ja mam tylko 15 lat...
    e400 + OlympusTrip35 + 14-42 + 40-150

  7. #17
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Janko Muzykant Zobacz posta
    Cóż można rzec tu konkretnie - ładna pani. Mówi wszystko. I dla pani owej, jak i tego, co to pstryknął, milsze to niż pierdzielenie o bokehach, poziomach, balansach i dwuetylochromakomach...

    A ci, co ładnej pani nie widzą, bo Natura ich uszkodziła, toną w szelfie analiz quazioptycznych.
    No i tu jest główny problem oceny portretów i aktów: ładna, zgrabna modelka- powinny być same zachwyty!
    Kogo natura uszkodziła niech się nie wypowiada.
    A ja się pytam: oceniać modelkę czy zdjęcie.
    Jeśli to fotka do portfela, ładnej dziewczyny którą potem będę się chwalił kumplom, zdjęcie nie musi być dobre. Jeśli jednak zdjęcie jest do zaprezentowania ludziom, którzy interesują się robieniem zdjęć, wszelkie uwagi techniczne powinny mieć pierwszeństwo przed ślinieniem się z powodu ładnej buzi czy gołej d...
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  8. #18
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    E tam, widziałem mnóstwo świetnych portretów i aktów przedstawiających ludzi nie pasujących do popularnych kanonów piękna. Ładne buzie już mi się przejadły
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  9. #19
    | OlyJedi Awatar rumpel
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Pierściec
    Posty
    610
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Ocenę powinno wystawiać się, aby była jak to tylko możliwe, obiektywna - z wykluczeniem znajomości autora oraz bez wglądu do wcześniejszych ocen innych forumowiczów.
    Ale to mrzonki, nie do zrealizowania raczej w internecie...

    Pozdrawiam
    rumpel

  10. #20
    | OlyJedi Awatar voovoo2
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Olsztyn
    Posty
    2.638
    Siła reputacji
    121
    Moja galeria
    Helmuth,podzielam Twój pogląd w całości

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.