Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Wątek: [porównanie/test]OM 50mm f/1.4 + ZD 50mm f/2 MACRO + OM 50mm f/3.5 MACRO

  1. #11
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Ełk
    Posty
    355
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez rumpel Zobacz posta
    Już się boję o ceny 50/1.4 , bo sam mam na niego, od dłuższego czasu, chrapkę.

    Dzięki Wielkie za test +.

    Pozdrawiam
    rumpel
    Pomyślałem o tym samym.Dobrze że go mam,dzięki ludzikowi spacerującemu po zielonym tle.

  2. #12
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Ja jeszcze dodam, że OM 50/1.4 w moim przekonaniu pięknie oddaje nieostrości (bokeh). Takie nienachalne, naturalne, miłe dla oka. W odróżnieniu od modnych takumarowych bohomazów, które zupełnie mi się nie podobają. To było kiedyś moje ulubione szkiełko, nie mam go już niestety. I żałuję.
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  3. #13
    OR | Honorowa wystawa Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar k@czy
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    38° 59' 1.46" -94° 44' 16.274"
    Posty
    4.169
    Siła reputacji
    156
    Moja galeria
    Jak od ludzika na zielonym, to pewnie masz tez maskownice
    Wydaje mi sie, ze robiles zdjecia z nia- bez maskownicy chyba byloby gorzej-zwlaszcza pod swiatlo
    A wracajac do wynikow.
    Mam w domu popsutego 50mm macro- przyslona utknela na f11 i czasami uzywalem go do "stockowych" zdjec. Teraz juz nie jestem zdziwiony, ze reka automatycznie siegala po 14-54 zamiast 50mm macro- nawet przymniety nie robil konkurencji dla flagowego szkielka ZD.
    Co innego jasne stalki- tu nie da sie przecenic jasnosci szkla-nawet kosztem ostrosci.
    Upierdliwiec Forumowy nr 4142 | OR + + + + | Zlotowicz:0 | Poprawka:0 | DITL ++ | Autoban+| Honorowa Wystawa+ | Oplacone Skladki TWA+++++++

  4. #14
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2007
    Mieszka w
    Kamionka Mała
    Posty
    132
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Miałem jakiś czas temu 50/1.8 ale efekty nie były rewelacyjne i sprzedałem po kupieniu ZD50/2. W moim odczuciu 50/2 jest sporo ostrzejsze niż poprzednik. Korpus też lepiej radzi sobie z pomiarem światła. Na plus dla 50/1.8 było piękne rozmycie świateł w tle w takie duże sześciokąty.

    Dopisuję się do listy chętnych na porównanie powyższej grupy z 50/1.8

  5. #15
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Ełk
    Posty
    355
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez k@czy Zobacz posta
    Jak od ludzika na zielonym, to pewnie masz tez maskownice
    Wydaje mi sie, ze robiles zdjecia z nia- bez maskownicy chyba byloby gorzej-zwlaszcza pod swiatlo
    A wracajac do wynikow.
    Mam w domu popsutego 50mm macro- przyslona utknela na f11 i czasami uzywalem go do "stockowych" zdjec. Teraz juz nie jestem zdziwiony, ze reka automatycznie siegala po 14-54 zamiast 50mm macro- nawet przymniety nie robil konkurencji dla flagowego szkielka ZD.
    Co innego jasne stalki- tu nie da sie przecenic jasnosci szkla-nawet kosztem ostrosci.
    Owszem na początku były problemy,ale teraz to moje ulubione szkiełko (OM oczywiście).Mam jeszcze Pentaxa 1.4(ten za to ma bokeh nie Rafałowy),też moim zdaniem rewelacyjny.Oba na pełnej dziurze mają tę miękkość,która do portrerów jest nieoceniona,bo nie wszyscy mają cerę modelek z żurnala.

  6. #16
    Toster_88
    Gość

    Dzięki za test. + poszedł

    Dorzuć jeszcze info o ustawieniach w puszce (E-30?): iso, ostrość, kontrast, nasycenie...

    Czekamy na porównanie rozmycia

  7. #17
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Thomasso
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.942
    Siła reputacji
    89
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez HrabiaMiod Zobacz posta
    Świetna inicjatywa! Jeśli chcesz, mogę podrzucić Ci do testu 35/2.8, 100/2.8 i 135/2.8, ewentualnie lekko sfatygowane Zuiko50/1.4, ale w wersji MC. Warto jeszcze porównać z 50/1.8 (też służę jak coś).

    Poza tym, myślę, że warto byłoby skorzystać z irkowego patentu z maską - mogłoby to poprawić efekty z 50/1.4 na pełnej dziurze.

    Łapiesz ode mnie plusika.

    pozdrawiam
    135/2.8 mam na stanie Fakt moznaby porownac do 50/1.8 (ten ponoc ostrzejszy - tako mowia), 38/2.8 i ta 100/2.8 moznaby tez jakos porownac.
    Jak cos to sie zglosze W sumie mamy blisko

    Ta moja testowana 50/1.4 to wersja wczesniejsza (krotsza - 36mm, nowsze maja dlugosc 40mm), ponoc gorsza. Strach sie bac jakby miec nowsza
    Moja wersja to MC, nr seryjny 909154.
    O masce tez myslalem, bo jednak ewidentnie na pelnej dziurze (1/4) na fragmentach tam gdzie jest jasniej tworzy sie takie mydlane halo na krawedziach (specjalnie pokazalem 2 cropy wiecej, gdzie to zjawisko jest widoczne), no i obraz taki troszke mdly, zdecydowanie siada kontrast.
    Poprobuje z tymi maskami.

    Zaniedlugo (jak pisalem) postaram sie przetestowac tez sam bokeh, ogolnie jakosc rozmywania dalszego tla poszczegolnych obiektywow.
    No i studyjne portrety (jak tylko namowie modelke

    Tomek
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Cytat Zamieszczone przez Toster_88 Zobacz posta

    Dzięki za test. + poszedł

    Dorzuć jeszcze info o ustawieniach w puszce (E-30?): iso, ostrość, kontrast, nasycenie...

    Czekamy na porównanie rozmycia
    Pisalem. Puszka E-30 (zdecydowanie drazni mnie w niej filtr AA).
    To sa pliki wolane z ORFow w programie LightZone.
    ISO bodajze 100. WB ustawiany w okolice 7000. W sumie to nie wiem jak LightZone przechwytuje ustawy z puszki dla wolania JPG, ale jak cos to w puszce mam ustawione tak:
    Ostrosc 0
    Kontrast 0
    Nasycenie 0
    Gradacja Normal
    Noise Filter Low

    Chyba wszystko

    Tomek
    Ostatnio edytowane przez Thomasso ; 28.01.11 o 00:05 Powód: Automatyczne scalenie postów
    "Najpiękniejszy bokeh dostaję, gdy... ściągam okulary."


    Lumix G80 + Olek E-30 + trochę szkieł ZD i mZD, trochę OM, trochę światła i sporo innych szpejów.


  8. #18
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2004
    Mieszka w
    Zabłudów
    Posty
    612
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Witam serdecznie.

    Bezduszny ten test i słaby.
    Niestety w życiu ZD-50 bije stare odpowiedniki OM na głowę ostrością w całym kadrze, kontrastem i brakiem odbić światła w puszce. W OM-ach i innych crop-owych to zmora przy wszelkich zdjęciach, gdzie poza crop-em łapie się do puszki ostre światło.
    Pozdrawiam.

  9. #19
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Thomasso, może unikaj scen testowych "pod światło". Bez maski małoobrazkowe obiektywy zaczynają mydlić.

    Niemniej inicjatywa godna odnotowania. Z ciekawości, czy też przy rozważaniu zakupu, dobrze by było zobaczyć obrazy testowe z poszczególnych szkieł, nie przetworzone, najlepiej RAWy.
    Ostatnio edytowane przez hades ; 28.01.11 o 10:48

  10. #20
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Joki Zobacz posta
    Bezduszny ten test i słaby.
    Co w teście jest bezduszne, a co słabe? Na razie użyłeś tylko epitetów. Użyj konkretów.
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

Podobne wątki

  1. Sigma 18-50mm f/2.5 EX DC MACRO
    By sn00p in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 7.05.09, 07:30
  2. 14-54mm a 50mm Macro - na 50mm ogniskowej
    By Draxan in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 83
    Ostatni post / autor: 29.06.08, 07:34
  3. paproch (włosek) w środku ZD 50mm Macro
    By palmo in forum E-System
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 1.10.07, 21:07
  4. Leica 14-50mm vs ZD 14-54mm (porównanie)
    By fotomic in forum E-System
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 18.10.06, 09:04

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.